Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wgrywanie nowej mapy/zmiana istniejącej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Szukam jakiegoś konkretnego dokładnego Tuta na temat dodania krok po kroku nowej mapy do prywatnego serwera lub zmiany już istniejącej np m1 chunjo. Lub pomocy przy tym. Proszę o pomoc. Próbowałem już kilka razy i niestety bez skutku.


 

Opublikowano

Proszę tutaj masz wszystko wyjaśnione

+

jeżeli masz nowe tekstury na mapie - wgraj je do clienta

dodaj textureset do clienta

sprawdz w bazie czy masz ustawione chmod 777 chyba tak powinno być ( na filmie masz )

posprawdzaj locale czy w atlasinfo dodałeś poprawnie..

Obejrzyj dokładnie a zobaczysz gdzie masz błąd :)

Opublikowano

1. Edycja aktualnej mapy

 

-> Wyciągasz mape z klienta (Pack/Outdoor, zazwyczaj tak sa nazwane)

-> Pobierasz World Editora (Polecam z Metin2Dev pobrać World Editor by RemiX, czy jakoś tak)

-> Wrzucasz property, textureset z klienta (Pack/Textureset i Pack/Property) do folderu z World Editorem

-> Wrzucasz  wybraną mape do folderu z World Editorem 

-> Na dysk D: do folderu Ymir Work (D:/Ymir Work/) wrzucasz pliki MPCforum (Pack/MPCforum) oraz tree(Pack/Tree) i textury (Pack/Terrainmaps) a także Effect(Pack/Effect)

-> Odpalasz World Editora, wybierasz mape i ją edytujesz w wybrany przez siebie sposób.

 

 

2. Wgrywanie nowej mapy na serwer i do klienta

 

-> Gdy stworzyłeś mape w World Editorze, lub masz inną to musisz stworzyć dla niej 

- ATTR

- Plik Town.txt

- Plik Settings.txt

Te pliki są najważniejsze. Gdy stworzysz te pliki, robisz nowy katalog w plikach serwerowych w folderze (W sf terenzo to /usr/home/mt2/share/locale/poland/map/) i tworzysz katalog z nazwą swojej mapy. Nastepnie otwierasz plik index (równiez w tym katalogu, jest na samym dole, otworzsz go notepadem) i dopisujesz swoją mape do spisu dodając jej unikalny numer porządkowy

 

Ostatnim krokiem by dodać mape na serwer trzeba ją dodać do wybranego przez siebie kanału więc wchodzimy w /usr/home/mt2/chs/ch11 i otwieramy plik CONFIG i dodajemy nasz unikalny numer porządkowy w linijce MAP_ALLOW

 

-> Gdy chcemy dodać mape do klienta, to musimy stworzyć plik MapProperty.txt, Settings.txt no i oczywiście musisz mieć pliki mapy, które wrzucasz do wybranego katalogu w folderze pack w swoim kliencie. Gdy już dodałeś pliki klientowe swojej mapy (Te z World Editora) to musisz przejść do katalogu locale w swoim kliencie (locale/pl/ui, znajdziesz w pack jako locale.eix/epk albo locale_pl.eix/epk) a następnie musisz edytować plik AtlasInfo.txt dodając nazwe mapy, jej koordynaty oraz wielkość, które zawarte są w twoim pliku settings.txt

 

Nastepnie odpalasz serwer i cieszy się nową mapą.

 

Poradnik napisałem specjalnie dla Ciebie więc to doceń, a jak czegoś nie rozumiesz - pytaj. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...