Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jakie jest 10 najlepszych RPG w historii według was?


Bananos12345678

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakie jest 10 najlepszych RPG w historii wedlug was?

Moim zdaniem to

Wiedzmin3

Gothic2 NK

Wiedzmin2

Gothic

Wiedzmin

Skyrim

Risen

Gothic3

Dragon Age

Fable:Zapomniane Opowiesci

Jeszcze bym mogl dodac

Risen2,3

Two Worlds1,2

Oblivion

Fallout4

Dark Souls1,2

Mount&Blade:Warband

Opublikowano

Nie wiem czy dam radę dociągnąć do dziesiątki, ale tak by to wyglądało na dzień dzisiejszy:

  1. Wiedźmin 3 + Serca z Kamienia
  2. Skyrim
  3. Sacred 1
  4. Dark Souls
  5. Gothic 2
  6. Mass Effect 2
  7. FFVI
Opublikowano

PC:

-Baldur's Gate 

-Planescape: Torment

-Wiedźmin (z naciskiem na 3)

-Gothic (szczególnie II)

-Fallout (głównie 1 i 2)

-The Elder Scrolls

-Neverwinter Nights

-Seria Divinity (szczególnie Divinity: Original Sin)

-Diablo (szczególnie 2)

-Wizardry 8

 

Inne(mieszanka):

-Chrono Trigger

-FFVI

-Disgaea

-Tales of Destiny

-Wild Arms (z naciskiem na 5)

-Chrono Cross

-Legend of Zelda

-Persona (szczególnie 3)

-Breath of Fire III

-10 uciekła :P

 

 

W kilku miejscach dałem całe serie, bo jednak trochę ciężko wybrać poszczególne gry...

Retro PC:

MB: BEK-TRONIC BEK-3708 | CPU: AMD Am386 DX-40 40MHz | GPU: Trident 8900CL 1MB | Sound: SoundBlaster Vibra 16 | RAM:16MB(4x4) FPM SIMM Hyundai | HDD: 1.08GB Quantum Fireball | OS: DOS 6.22/Win 3.1

Opublikowano

Uff... na pewno nie będę ich ustawiał w kolejności od najlepszych bo to by było zbyt trudne zadanie.

- Wiedźmin 3

- Mass Effect 1,2,3

- Gothic 1,2+NK

- Diablo 2

- Kingdoms of Amalur

- The Elder Scrolls : Skyrim

Budowniczy
Opublikowano

-Gothic II NK

-Gothic I

-Wiedźmin 1 (te stare niezapomniane czasy)

-Dragon Age 2

-TES III Morrowind

-Mass Effect III

-Diablo II z dodatkiem

-Mount&Blade Warband

Opublikowano

Nie rozumiem jakim cudem ludzie wypisują Skyrima, a pomijają Morrowinda, któremu nie dorasta do pięt o.O

 

Postawiłbym go w top 1 ex aequo z Tormentem, a po nich BG 1 / 2, IWD, Gothic 1/2, Divine Divinity.

Opublikowano

 Gothic 2 bez nocy kruka (ten dodatek spierdala jego klimat bardzo, bardzo mocno)

 Wiesiek 3

 Skyrim

 Oblivion

 Morrowind

 Gothic 3 (wbrew pozora nie taki c*****y)

 Fallout (oprócz zbugowanej 4)

 

Nie wiem za bardzo co tu robia gry HnS takie jak diablo czy torchlight 2

bOSELih.jpg

Opublikowano

Wiedźmin 3

Wiedźmin 2

Planescape: Torment (jeśli można to zaliczyć pod RPG ale raczej tak)

Wiedźmin 1

Baldur's Gate

Westland 2

Fallout / 2

Skyrim

Gothic.

Wszystko odemnie :)

@aresorek jest nas dwóch :)

Doje**ł jak sosna w dzika...

Opublikowano

Ja również pewnie do dziesiątki nie dam rady, ale moje to:  

 

1. Wiedźmin 3 + Serca z Kamienia,

2. wiedźmin 2

3.  fallout 4

8902314106109971000808.jpeg
Opublikowano
1.Trylogia Wiedźmina (każda kolejna część coraz lepsza, począwszy od świetnej jedynki którą ukończyłem 5 razy) 10/10

2.Fallout: New Vegas (w 1&2 nie grałem, a trójka wygląda jak niedokończona wersja F:NV, którą ukończyłem na 100% z DLC) 9/10

3.TES V: Skyrim (jedyna część TES w jaką grałem, ulubiony build to złodziej + łuk + lekka zbroja) 8/10

4.Arcania: Gothic 4 (z Gothic'em ma mało wspólnego, ale jest niezłym RPG, na tyle że przeszedłem ją 3 razy, różnymi buildami) 8/10

5.Two Worlds 2 (nieukończyłem gry, bo strasznie mnie zaczęła nudzić, nwm dlaczego :/ Ale wielki plus za świetny multiplayer) 7/10

6.Gothic (udało mi się wytrwać i ją przejść, mimo bugów, crashów i nudy) 5/10

7.Gothic 2NK (przeszedłem, lepsza od jedynki, ale mnie nie wciągnęła) 5/10

8.Gothic 3 (podchodziłem do tej gry z 3 razy, za każdym razem mniej więcej w połowie ją usuwałem) 3/10

 

Dodałem przy okazji moją ocenę ;)

Więcej RPG'ów niestety nie pamiętam :/

Opublikowano

Wiedźmin3 + DLC

Wiedźmin 2

Gothic 1 - Najlepszy RPG według mnie

Gothic 2 NK

Gothic 3

Fallout 4 

Deus EX 

­

Opublikowano

Gothic (1-3)

TES III: Morrowind

TES IV: Obvilion

TES V: Skyrim

Sacred (1-2)

Wiedźmin (1-3)

Mount & Blade: Warband

Fallout (3-4)

Diablo 3

ezu6Xdw.jpg


 


"Nothing is true, everything is permitted" – Assassin’s Creed


"To z przodu twojej głowy to twarz czy du*a ?" - Gothic 2

Opublikowano

Zdecydowanie:

Gothic 1, Gothic 2 NK, Gothic 3

<p class='bbc_center'><span style='font-size: 24px;'><span style='font-family: lucida sans unicode'><strong class='bbc'>Hejtować będę</strong></span></span></p>

Opublikowano

Moje serce zostało podbite przed Redów, czyli na 1 miejsce polecą części Wieśka (to co jest w 3 to miazga po prostu i do tej pory nie mogę przestać myśleć o tym świecie). Teraz polecą dalej:

-The Elder Scrolls Skyrim (za całokształt)

-Dragon Age: Początek (świetna fabuła + mechanika) 

-Mass Effect 3 (próbowałem poprzednich części, ale żadnej nie skończyłem)

-Gothic I i II (tutaj za wciągającą fabułę i pomysł na świat)

-Fable I i III (I towarzyszyła mi na początku mojej przygody z RPG)

652461476122967357515.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...