Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co zmieniło się w tworzeniu serwera od ostatnich dwóch lat?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć :)

Nie grałem w MC bardzo długi czas ( zwłaszcza na serwerach ). Kiedyś serwery tworzyłem lecz po prostu przestałem w MC grać. Pytanie moje brzmi. Co się zmieniło jeśli chodzi o serwery od czasów wersji 1.7.2? Czy nadal się używa CraftBukkita czy Spigota? Jak wygląda sprawa z pluginami?

 

 

serdecznie proszę o pomoc

 

 

Pozdrawiam

 

SkullCandy

Pozdrawiam

 

SkullCandy:)

Opublikowano

Przede wszystkim profesjonalizm. Nie wystarczy teraz, aby wgrać parę pluginów z internetu. Autorska rozgrywka, pluginy, mapa.

No to tak :) Wiadomo :) Planuję z przyjacielem założyć serwer, ale chodzi mi techniczne aspekty serwera tj. pluginy, silnik itp ;> I na jaką wersję najlepiej stworzyć taki serwer? Najnowszą jaka jest czy wcześniejsza?

Pozdrawiam

 

SkullCandy:)

Opublikowano

Teraz się używa PaperSpigot'a

tcpr.ca/downloads/paperspigot

a pluginy sciąga się z bukkit'a

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/

spigot'a

https://www.spigotmc.org/resources/

crus'a

http://mods.curse.com/bukkit-plugins/minecraft

a tutaj masz staty, luknij, bardzo fajna strona, pomoże Ci ogarnąć się w trendach.

http://mcstats.org/global/

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngup2

W Polsce 1.7, a za granicą 1.8

ale to też wiele zależy od trybu.

 

więc najlepszym wyborem będzie PaperSpigot 1.7.10 który działa na obu tych wersjach, czyli 1.7.X i 1.8.X

niestety każdy spigot 1.7.X/1.8.X jest podatny na kraszery i niesympatyczni gracze mogą to wykorzystać.

 

toteż zalecam postawienie serwera na najnowszym PaperSpigocie, aktualnie to 1.9.2

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano

jeśli nie masz reklamy to nie rób serwera.

co do 1.9:

a) nikt nie gra

B) nie ma pluginów

c) pvp beznadziejne według mnie

d) c*****a wersja

 

najwięcej gra na 1.7 więc zalecam robienie na tą właśnie wersje

Opublikowano

jeśli nie masz reklamy to nie rób serwera.

co do 1.9:

a) nikt nie gra

B) nie ma pluginów

c) pvp beznadziejne według mnie

d) c*****a wersja

 

najwięcej gra na 1.7 więc zalecam robienie na tą właśnie wersje

Co do reklamy ( nie spoilerując ) Będzie duża :) Mam w zanadrzu dużego FP na facebooku oraz kilku youtuber'ów ;>

 

co do podpkt. b

Przyjaciel z którym robimy serwer jest również programistą tak jak ja :) Dlatego o pluginy nie ma się co martwić gdyby to miało być 1.9 :)

 

@Edit

A co z serwerami typu lobby? O ile dobrze pamiętam to nazywało się to bungeecord

Pozdrawiam

 

SkullCandy:)

Opublikowano

Aktualnie na 1.9 gra znacznie więcej osób niż na 1.7  a najbardziej popularną wersją jest 1.8. 

Pluginy są i z dnia na dzień będzie ich znacznie więcej ponieważ miedzy 1.8 a 1.9 nie ma dużych zmian w funkcjach i eventach(Pewnie najważniejszymi jest dodanie mainhand i offhand).

Co do silnika na twoim miejscu wybrał bym zwykłego Spigota. Aktualnie silnik który zdominował serwery mc. 

Jeśli chcesz stworzyć serwer RPG to 1.9 wydaje się idealny.  A co do innych trybów np EasyHC pewnie będzie wymagana instalacja pluginu który usuwa atak speed tak żeby, dzieci mc się nie bulwersowały.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...