Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co myślicie o takiej koncepcji serwera - RPG Survival?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, co powiecie na taki pomysł.

 

Serwer tylko dla PREMIUM

15 slotów [chociaż wystarczy 10]

RPG + Survival + Lekki Hard

 

1 mapa, na której można wydobywać surowce,

stawiać swoje działki, wykonywać zadania oraz

zdobywać różne skille.

 

Czyli co i jak?
Wyobraź sobie, wchodzisz na serwer gdzie powitają Cię

osoby które potrafią grać, zachować się i uważają na słowa.

Na serwer na którym każdy Ci pomoże, oraz gdzie

nie usłyszysz chamskich odzywek.

 

Jak wyglądałaby gra?

Na start otrzymałbyś rangę [Nowy]

Dzięki temu będzie wiadomo czemu zadajesz tyle pytań.

Po 3dniach ranga by znikła i zastąpił ją [Gracz]

Na serwerze byłyby 4klasy

*Kowal

Potrafi wykonywać narzędzia, naprawiać je na kowadle

używać stołu do enchantu.

Nie potrafi wykopać surowców, poza kamieniem itd

 

*Górnik

Potrafi wykopać wszystkie surowce z ziemi, lecz sam nie stworzy

sobie potrzebnych narzędzi do tego.

 

*Wojownik

Zabija wrogie moby łatwiej niż ktokolwiek inny,

lecz jak górnik sam miecza sobie nie zrobi.

Sam także jak powyższe klasy się nie wyżywi (poza sklepem u NPC)

 

*Farmer

Jak wiadomo z nazwy wytworzy nam jedzenie, bez którego

3 powyższe klasy nie przeżyją, ale co po tym

jak sam się nie obroni, nie zdobędzie surowców na motyki

oraz sam ich nie stworzy

 

Gracz bez klasy

Nie może wytwarzać przedmiotów poza drewnianymi

Nie może sadzić roślin

Z mobów nie wypadają mu przedmioty typu miecz [Wojownikowi tak]

Nie wydobędzie nic poza standardowymi blokami [dirt,stone,dioryt]

 

Każda klasa jest zależna od drugiej i nie mogą istnieć bez siebie.

 

Dziennie gracz otrzymywałby dzienną rację Emeraldów.

10 sztuk na 24 godziny, od czasu zabrania.

Klasę można dowolnie zmieniać, lecz traci się przy tym poziom.

 

Dzięki poziomowi utrzyma się poziom gry, przykładowe poziomy

Wojownik

1lvl - zabija moby łatwiej niż inne klasy

2lvl - może zdobyć z mobów normalne jedzenie typu chleb / mięso

3lvl - Zdobywa z mobów jedzenie oraz surowce typu sztabka żelaza i złota

4lvl - zdobywa z mobów emeraldy oraz sztabki

5lvl - zdobywa z mobów wszelakie surowce, jedzenie oraz ma szansę na jajo spawnu moba

 

Każdy poziom byłby zdobywany Questami

1lvl - potrzebne 10 pkt Q

2lvl - potrzebne 25 pkt Q

3lvl - potrzebne 40 pkt Q

4lvl - potrzebne 55 pkt Q

5lvl- potrzebne 70 pkt Q

 

Za poszczególne Questy, gracz otrzymałby różną ilość pkt Q .

W zależności od poziomu Questu, jak np przyniesie kamieni 1pkt Q

a odwiedzenie sąsiedniej wioski i rozmowa [oraz dodatkowy Quest w Queście] 5pkt Q

 

 

Skille

Gracz zdobywając poziomy klasy odkrywałby nowe skile.

Lecz musiałby myśleć o ich rozdzieleniu, jak np Wojownikowie więcej życia.

Górnikowi widzenie w ciemności

oraz masę różnych skilli, każdy sklill posiadałby poziomy.

Każdy poziom zwiększa siłę skilla

 

Życie na 1 poziomie, doda nam tylko +1 serce, lecz na drugim już +3

i tak dalej i tak dalej.

 

Działki

Gracz musiałby stworzyć specjalny blok aby móc stworzyć

swoją działkę, wymiary działki to 25x25x70

Można założyć na 1 osobę nie więcej niż 4działki.

Najłatwiej przyjdzie to górnikom.

 

Działki stworzyć można na swoim wymarzonym terenie,

góry, las, podziemia, podwodne twierdze, latające domy.

I wszystkie jakie się tylko wymarzy.

 

 

 

Potwory, dla wszystkich klas prócz Wojownika, potwory będą silniejsze,

zostanie zwiększona ich ilość HP

Wojownik otrzyma wówczas nieskończony Efekt siły.

 

 

Walki między graczami

Serwer nastawić chcę na współpracę, więc jedynym miejscem gdzie Gracz

może zabić Gracza będzie Arena w mieście, poza miastem i na całej mapie

PvP nie będzie aktywne i nikt nie zrobi nam krzywdy.

 

Sklep IS

Nie będzie żadnego sklepu, nic co podniesie komuś żywot w

grze za SMS.

Jedyną opcją będzie darmowy datek który pozwoli

zmienić nick bądź kolor pisania, nic więcej, bez zbędnych komend

itemów itp.

 

Głosowania

Znajdziesz upartego gracza?

9Choć na premium jest ich 1%)

Nic trudnego, nawet jeżeli nie ma administratora,

możesz rozpocząć głosowanie nad wyrzuceniem Gracza.

 

Nie będzie tutaj "ekipy" administracyjnej, poza jedną.

Założycielem, więc nie będzie problemu z faworyzacją rangą zarządzającą.

Wszyscy będą równi, tryb gry zostanie zablokowany.

 

 

Dodatkowe info

Każda klasa posiadać będzie inną ilość Questów.

Farmer nie zabije mobów do wykonania zadania a górnik nie stworzy

postaci NPC narzędzi.

Klasy będą musiały działać razem.

 

Najważniejsze będzie zaufanie, nie będzie tutaj ochrony skrzynek,

ochrony budowli, nie każdy zdobędzie Blok na Cuboid.

Ponieważ zadbam aby był on wystarczająco trudny do stworzenia.

Tak więc za każdą próbę kradzieży, zniszczenia czegoś,

będą nakładane kary, od zwykłego oddania przedmiotów aż po BAN na IP

Aby gracz w razie problemów ie wszedł drugim kontem, ponieważ niektórzy mają ;)

 

 

 

Wszystkie sugestie, pomysły i zastrzeżenia mile widziane.

Tematy typu "fajny zagrałbym" administracja traktować powinna jako OFF-TOP który

będę zgłaszać, ponieważ chcę porządnych wypowiedzi a nie ;)

Aegris RPG [Mod]


Forum serwera: Aegris.cba.pl/aegrisforum [ Faza tworzenia]


Prezentacja: Link

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...