Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Prawdobodobieństwo Włamu Do Bazy


G33K

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam, a wzasadzie miałem serwer metin2 na plikach raina.

Oczywiście pozmieniałem standardowe hasła do bsd i do mysql.

I wczoraj około 23.00 ktoś się włamał...

Usunął wszystkie konta itp...

Czy jest taka możliwość że ktoś złamał hasło ? Czy da się założyć dodatkowe zabezpieczenie ?

Hasła nikomu nie podawałem, a hasło było trudne to złamania bo składało się z przypadkowych cyfer i liter

Hasło musiałem sam przepisywać z kartki.

Opublikowano

Szansa zawsze jest ( BrutalForce) ale bardziej prawdopodobne , że ktoś zobaczył te kartke albo miałeś dane na kompie.

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

Zapewne jest tak jak mówi up, bo skoro mówisz że było ciężkie do złamania...

 

A na offtop jak zmienić hasła do bsd i mysql?

18706.png21939.png10610.jpg32282.gif25994.jpg30264.png

1 post ■ | 50 ■ | 100 ■ | 150 ■ | 200 ■ | 250 ■ | 300 ■ | 350 ■ 400 ■ | 450 ■ | 500 ■ | 550 ■ |                          ETAP 1 UKOŃCZONY

600 p. □ | 650 □ | 700 □ | 750 □ | 800 □ | 850 □ | 900 □ | 950 □ 1000 □ | 1050 □ | 1100 □ | 1150 □ |

Opublikowano

Nie bo to było tak.

O około 19.30 zaczął się event i trawał godzinę.

Po evencie ja musiałem lecieć z komutera z powodów osobistych, lecz komputer i serwer był cały czas ON bo serwer 24/h.

I o około godziny 22.50 otrzymuje sms od jednego z GM serwera, że ktoś włamał się do bazy i pousuwał konta.

Ja jak najszybciej do komputera a w bsd "Connection refused"

A gdy zajrzałem to tabelki "account" było tylko 1 konto.

Opublikowano

Tak korzystałem, ale jakiś miesiąc temu...

I tak już odinstalowany od dawna nie mam go na komputerze

Opublikowano

Tak mam postawioną na xaa.pl, ale nikomu nie podawałem.

Prawdopodobnie to jakiś neos o nicku "Trebusik", bo chwilę przed włamem napisał na stronie na chacie...

Słyszałem że już shackował kiedyś jakiś serwer...

beztytuugel.jpg

Opublikowano

Tak Po Cichu ci powiem to naprawde on ma takich kumpli co hackują On , GS4LIVE1 I jacyś kolesie : mogli zhackowac

POMOGŁEM DAJ +++++++++ :)

728.gif4.gif

 

av-196537.gif

 

 

Bolało ;D

 

Opublikowano

A jeśli chodzi o xaa.pl wejdź w cpanel, użyj generatora haseł i zmień na takie które ci wygenerowało.

02758850976702993171.png
Opublikowano

W sumie to jest możliwość włamania się na serwer... Jesli miałes strone z obsługą mysql to jest tym bardziej mozliwość Narazie najlepiej nikogo nie podejrzewać dopóki nie maż dowodów że to ten ktoś.

reymysterio-sygnatura-psdcopy.png?t=1258734964
Opublikowano

stronka od komputeromaniaka jest podatna na ataki sql injection.

sam się raz włamałem.

przez sql inject może ci wszystko z bazą zrobić na zasadzie query

Opublikowano

Serwer evolutionmt2 ja zniszczyłem miałem ważny powód lecz nie zdradze wam go i jak

 

Nie zrobiłem tego z "przyjemnośći" !

 

MrHiszpanPL:

GS4LIVE1 nic nie wie o "hackowaniu" to jest zwykły szpaner

65178280029936825182.png
Opublikowano

Trebus wież że włamanie do serwera jest tak samo traktowane przez prawo jak włamanie czy kradzież??????

A więc jakby to ktoś zgłosił to byś miał przesrane ;D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...