Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić informacje o ładowaniu serwera?


Dinnerbone1234

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pokaże prosty i krótki poradnik o tym jak zrobić motd (informacje) o ładowaniu serwera.


 


Kiedyś było tylko motd z nazwą serwera i nie wiedziało się czy po reloadzie lub restarcie lub zatrzymaniu serwera lub uruchomieniu serwera, czy można na niego wejść.


 


Potrzebne nam będą pluginy:


 


- MotdManager


 


Widać że chce tylko pokazać po pluginie że to jest poradnik jak zrobić motd, ale przeczytajcie do końca.


 


Wszystko krok po kroku, czyli jak to zrobić:


 


1. Wgrywamy na serwer plugin MotdManager.


2. Na serwerze wpisujemy /reload


3. Oraz wpisujemy na serwerze: /motd remove 1


4. Potem /motd add &8&l--&7&o]&b----&9 Nazwa_Serwera &b----&7&o[&8&l--


5. U góry jest to przykładowe motd można to zmienić.


6. Jeżeli napisaliśmy już te komendy przechodzimy do plików serwera.


7. Wchodzimy w server.properties


8. I szukamy linijki motd.


9. I teraz wpisujemy w linijce motd=[ Serwer sie laduje, wbij za chwilke ]


10. To bedzie nasza informacja ze serwer sie laduje.


 


 


Jest to zwykły poradnik, nie jest on aż tak ciekawy.


 


Dodaje że na serwerze musi być troche pluginów żeby się przydało informowanie.


 


Dodaje też że jest to też przydatne bo jak serwer się ładuje to nie można na niego wejść a jeżeli widać informacje o ładowaniu to wiadomo że za chwilke.


 


 


 


@update 2.0:


 


Dodaje zdjęcia jak powinno to dokładniej wyglądać.


 


 


Restart serwera:


 


5DOaOPc.png


 


Po załadowaniu serwera:


 


j7fB4Y7.png

200.gif Hmmm...

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...