Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor do gier a rozdzielczość


_Anus_

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym kupić nowy monitor do gier z matrycą IPS, ok 24 cale 1920 x 1080. Aktualnie mam monitor 7 letni o rozdzielczości 1680 x 1050p i przekątnej 21,6 cala i moje pytanie brzmi: Czy gry, w które aktualnie gram na ultra ustawieniach (World of Tanks, PlanetSide 2, Nosgoth) będą również działały na takich samych ustawieniach grafiki tylko, że w 1920 x 1080p? Może dziwne pytanie, ale wolę pytać, bo w końcu GPU musi wyrenderować więcej obszaru wirtualnego i nie wiem, czy przez to nie spadną mi FPS'y.

 

Specyfikacja:

GPU: nVidia GeForce GTX 750Ti OC

RAM: 8GB 

CPU: Intel Core i3-4170 3,7 GHZ

 

Biorę również pod uwagę taki monitor o jeszcze innej rozdzielczości: https://www.google.pl/#q=LG+25UM57

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Spadną bo grasz w większe rozdzielczości i na większym obszarze widzialnym gry 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Spadną bo grasz w większe rozdzielczości i na większym obszarze widzialnym gry 

 

Czyli mam rozumieć, że jak za dużo zmienię rozdzielczość to mi spadną fps'y. A z 1050p, jak się przeniosę na 1080p, to będzie duża różnica? Czy tylko kilka fps'ów spadnie?

Okey, to ten monitor LG odpada.

 

EDIT: A fps od cali też zależą? Wydaje mi się, że nie.

 

EDIT2: W specyfikacji tego GPU jest dopuszczalny taki panoramiczny monitor.

Opublikowano

Nie patrze na specyfikację , każdy monitor co kupisz nie 16:10  będzie lepszy od tego co masz bo ma wyższe rozdzielczości wyświetlania.

W jakiej będziesz grał to już twój problem im mniejsza to wzrastają fps. 

 

Cale nic nie mają do FPS tylko rozdzielczość . 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...