Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zacząć pisać w Javie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam do was pytanie. Co polecacie do nauki a raczej co jesteście w stanie polecić aby osoba która wcześniej nie miała styczności z żadnym językiem programowania coś z tego zrozumiała i zapamiętała. Słyszałem o javastart ale były opinie mieszane o ich kursie. 

yJIK9mU.png

Opublikowano

Zobacz sobie poradniki Kamilkime na prawdę super gościu - on wszystko potrafi napisać - polecam!

Q8eOMob.png

Opublikowano

Zobacz sobie poradniki Kamilkime na prawdę super gościu

Rzuciłem okiem - nie, to nie są dobre materiały. Poza tym, one są tylko o pisaniu pluginów do mc.

 

Co polecacie do nauki a raczej co jesteście w stanie polecić aby osoba która wcześniej nie miała styczności z żadnym językiem programowania coś z tego zrozumiała i zapamiętała.

Dobre polskie materiały do nauki programowania dość trudno znaleźć w internecie. Javastart nie jest takie złe, lecz jeśli nie ograniczasz się do języka polskiego, to to będzie dużo lepsze:

http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

A jeśli pytasz o książkę, to odeślę tutaj:

http://www.mpcforum.pl/topic/1518353-szukam-książki-dla-początkującego

708121422388637873334.png

Opublikowano

Zobacz sobie poradniki Kamilkime na prawdę super gościu - on wszystko potrafi napisać - polecam!

Tylko pisze pluginy do Minecrafta więc odpada.

 

 

Zobacz sobie poradniki Kamilkime na prawdę super gościu

Rzuciłem okiem - nie, to nie są dobre materiały. Poza tym, one są tylko o pisaniu pluginów do mc.

 

Co polecacie do nauki a raczej co jesteście w stanie polecić aby osoba która wcześniej nie miała styczności z żadnym językiem programowania coś z tego zrozumiała i zapamiętała.

Dobre polskie materiały do nauki programowania dość trudno znaleźć w internecie. Javastart nie jest takie złe, lecz jeśli nie ograniczasz się do języka polskiego, to to będzie dużo lepsze:

http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

A jeśli pytasz o książkę, to odeślę tutaj:

http://www.mpcforum.pl/topic/1518353-szukam-książki-dla-początkującego

 

Ogólnie to wszytko nie jest dla mnie tylko dla mojego sąsiada który uparł się że będzie pisał w javie(Sam bym go nauczył ale mam zbyt mało doświadczenia). Co do książki znalazłem taką

http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm 

Jakieś opinie o niej ?

yJIK9mU.png

Opublikowano

Jakieś opinie o niej ?

Nie czytałem, ale wielokrotnie słyszałem, że jest bardzo dobra.

 

@bartzz

Pewna mądra panda kiedyś powiedziała, że książki są złe, bo narzucają tok myślenia, które sami preferują.

Nie są złe, bo ten tok myślenia jest dobry, a na pewno lepszy od naszego w momencie, kiedy jeszcze niewiele umiemy i jesteśmy niedoświadczeni. Poza tym prawdą jest, że powinniśmy czytać wiele książek, a swój własny "sposób myślenia" bazować nie na jednym, lecz wielu źródłach.

708121422388637873334.png

Opublikowano

Wszystko zależy od podejścia. Jeżeli masz zapał (lub ten sąsiad), aby się czegoś nauczyć, to źródło zbieranych informacji to pikuś. Przeczytaj jakieś podstawy o Javie, programowaniu obiektowym, klasach, abstrakcyjności kodu. Potem możesz sobie wyznaczyć cel, a reszta to tylko dokumentacja i Google.

 

Pewna mądra panda kiedyś powiedziała, że książki są złe, bo narzucają tok myślenia, które sami preferują. Dlatego warto się nauczyć podstaw, a gdy już ogarniasz nieco te rzeczy, to możesz sobie wyznaczyć cel i douczać się dokumentacją. Ważną sprawą jest też, by nie chcieć oklepanego i gotowego kodu od ręki. Lepiej jakieś informacje zbierać, próbować, nie działa, próbować znowu. Bo gdy wpiszesz "jak zrobić grę w Javie" to się niczego nie nauczysz, a zyskasz straconego czasu na byle gównie. :((

 

Dlatego cierpliwości, powoli i do celu!  :D 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...