Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poradnik o AMXX [Krótki ale na temat]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witajcie ja nazywam się Mesharsky i chciałbym zaprezentować wam poradnik o AMXX



Dobrze więc zacznijmy od głównej komendy admina na serwerze 

Wpisujemy w konsoli amxmodmenu , jest to menu admina które nam się odtworzy na serwerze.

Dobrze zacznijmy od podstawowej rzeczy, jeżeli nie mamy kupionego CS'A na STEAMIE
To dostaliście od właściciela serwera admina na nick + hasło 

Pamiętajcie żeby ta komenda zadziałała musicie być na nicku na którym dostaliście admina, nie możecie go zmienić.

Otwieracie waszą konsolę ~ , oraz wpisujecie przed wejściem na serwer setinfo _pw "hasło" , następnie możecie śmiało wbić na serwer oraz cieszyć się adminem albo Vipem.


Teraz opiszmy troszkę nasz amxmodmenu, możliwe że nie każdy rozumie każdej opcji albo nie wie co ona robi ( nie są tu wszystkie opcje ale najważniejsze jakie są potrzebne dla admina)

1. Kick player - Wyrzucamy gracza z naszego serwera

2. Ban player - Banujemy gracza na naszym serwerze

3. Slap/Slay player - Uderzamy albo zabijamy gracza.

4. Team player - Przenosimy gracza do jakiej chcemy drużyny CT, TT , Spectator.

5. Change level - Zmieniamy mapę

6. Vote for maps - Robimy głosowanie na wybrane przez nas mapy

7. Speech stuff - Jest to najrzadziej używana opcja w amxmodmenu, są to głosy jakiegoś typka biggrin.png, i każdy je na serwerze słyszy 

8. Language settings - Zmieniamy język serwera / menu

9. AMXBANS : Disconnect player's - Jest tutaj lista graczy która przed chwilą wyszła z serwera.

10 . AMXBANS : Screens - Jest to opcja robienia graczowi zrzutów ekrany, służąca do sprawdzenia czy gracz posiada jakiś wspomagacz.

11. Restrict weapons - Blokujemy bronie na serwerze, czyli nie można ich kupić.



Podstawowe komendy AMXX które wpisujemy do naszej konsoli pod klawiszem ~


1. amx_ban "czas w minutach" "ip gracza" "powód" "czas"

2. amx_banid "czas w minutach" "nick lub ip gracza" "powód" "czas"

3. amx_chat - prywatny chat dla admina.

4. amx_vote - "Tekst" "Tak" "Nie" - Głosowanie 

5. amx_cancelvote  - Anulujemy nasze głosowanie.

6. amx_kick "nick gracza" - Wyrzucamy gracza z serwera.


Następna przydatną dla admina komendą jest pisanie na ekranie tak jak w cs go mamy : !msay@@@ "tekst" !hsay "tekst", pamiętajcie że każdy gracz i admin widzi co napiszecie.

Więc na say'u pod którym włączamy klawiszem "y" , wpisujemy 

@ "tekst" - Tekst wyświetla się w lewym dolnym rogu

@@ "test" - Tekst wyświetla się na środku ekranu

@@@ "tekst" - Tekst wyświetla się na dole ekranu 

Również jeżeli chcecie pisać na kolorwo to używacie takich skrótów

-g - zielony
-b - niebieski
-m - różowy 
-r - czerwony 
-c - Błękitny 
-o - pomarańczowy 
-y - żólty 

Przykład : @@r "tekst" Piszemy na środku ekranu czerwonym kolorem.


Ważną dla admina również wiedzą jest rozpisywanie demek, ale jak to zrobić jest to proste już tłumacze :

Pobieramy nasze demko oraz wklejamy je w Steam/Steamapps/Half-Life/cstrike , to samo tyczy się NS [NonSteam]

Następnie kopiujemy nazwę naszego demka bez .dem

Teraz odpalamy naszego Counter Strike i w konsoli wpisujemy o to taką komendę :

viewdemo "nazwa demka" , no i nasze demko powinno śmigać


Mam nadzieję że poradnik pomoże paru osobą którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z adminowaniem .

Pozdrawiam Mesharsky


Wszystko zostało wykonane przeze mnie , nie zostało skopiowane z żadnej sieci

Zapraszam na mój teamspeak3 adres: ts-mesharsky.pl 

Opublikowano

Spoko poradnik, lecz można co nieco inaczej opisać :D

 

Opcje w menu:

09. AMXBANS : Disconnect player's - Jest tutaj lista graczy która przed chwilą wyszła z serwera.


10 . AMXBANS : Screens - Jest to opcja robienia graczowi zrzutów ekrany, służąca do sprawdzenia czy gracz posiada jakiś wspomagacz.

 

Do nich wymagany jest plugin AMXBANS, którego trzeba wgrać, a nie wszyscy go mają.

 

 

Do komend dodałbym komendę "amx_last". Kiedyś trzeba było osobno wgrywać na nią plugin ale w nowszych wersjach AMX'a jest standardem więc powinna być na większości serwerów. Dzięki tej komendzie zobaczymy ostatnio wychodzących graczy + ich IP oraz SteamID. Do tego można dopisać amx_banip. (Dzięki amx_last wyciągamy IP uciekiniera, a za pomocą amx_banip to IP możemy zbanować) Można też dopisać takie standardy jak amx_map, amx_unban, amx_who.

Opublikowano

MAsz rację ) jak wejdę na komputer i nie zapomnę z chęcią dopiszę :) \

 

Dziękuje 

Zapraszam na mój teamspeak3 adres: ts-mesharsky.pl 

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...