Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor nie działa w 144hz


MordercaPLL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Mam problem z monitorem

Jest to monitor 144hz od acer:

Acer GN246HL Black 24

Aktualnie mam ustawione na 60hz i jest to maxymalne jeżeli chodzi o tą roździelczość 1920x1080

Jeżeli zmienię na "słabą" rozdzielczość to mogę ustawić na max 75hz.

A przecież ten monitor jest 144hz to gdzie jest ta opcja!??

Dodam że monitor był kupowany na xkom.

Czekam na pomoc.

 

imetin_logo.png

Opublikowano

Na HDMI nie da się ustawić 144 Hz, tylko DVI-D Dual Link albo DisplayPort. 

 

Nie masz dobrych kabli czy potrzebnych portów możesz sobie pomarzyć o graniu w 144 Hz na monitorze 144 Hz . :) 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Na HDMI nie da się ustawić 144 Hz, tylko DVI-D Dual Link 

HDMI przecież musi być podłączone bez tego monitor nie odbiera. Chyba ze mówisz o przewodzie który zastępuje przewód hdmi.

imetin_logo.png

Opublikowano

Przecież masz inne wejścia i tylko one obsługują 144 Hz, HDMI obsługuje tylko 120 Hz na kablu HDMI minimum w wersji 2 a tego nie masz nawet w monitorze.

 

Na HDMI NIGDY nie będziesz miał 144 Hz 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Akurat nie ma nic wyjaśnione poza ględzeniem technicznym. 

To podstawowy błąd co robią kupujący monitory od 100 Hz w górę, dalej używają HDMI zamiast użyć koniecznie DVI-D DL albo DisplayPort do podłączenia monitora.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Akurat nie ma nic wyjaśnione poza ględzeniem technicznym. 

To podstawowy błąd co robią kupujący monitory od 100 Hz w górę, dalej używają HDMI zamiast użyć koniecznie DVI-D DL albo DisplayPort do podłączenia monitora.

Mam problem:X Kupiłem ten kabel, przyszedł mi wszystko po podłączałem. 144hz niby jest ale po chwili użytkowania na monitorze pojawiają się takie dziwne białe paski...:C Nwm czego to jest wina. Może karty graficznej?

Czekam na pomoc

imetin_logo.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...