Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kod bajtowy - Polecenie nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, to znowu ja :D
Przez najbliższe dni bd was trochę męczył moimi postami nt. Javy ponieważ uczę się ją dopiero pisać więc bd miał trochę problemów. Oto jeden z nich.
Tu jest cały mój kod:
 

import java.awt.*;
import java.awt.event.*;
class Impreza {
public static void tworzZaproszenie(){
Frame f = new Frame();
Label l = new Label("Impreza u Tomka!");
Button b = new Button("Sie rozumie!");
Button c = new Button("Zapomij");
Panel p = new Panel();
p.add(l);
 
    }
}

 
Napisany dobrze, plik .class sie stworzył, ale gdy chce uruchomić ten kod w cmd to wyskakuje mi błąd: Could not find or load main calss of Impreza.java
Próbowałem też usunąć plik .class i zrobić nowy, ale też nie poskutkowało.
 
Wpisywałem wszystkie polecenia: java Impreza.java , java (Lokalizacja pliku) lecz też nie działa.
 
Proszę o pomoc!

Opublikowano

Ten blad wyskakuje gdyz nie stworzyles glownej metody.

 

W java:

class Impreza {

    public static void main(String[] args) {
        //Przykladowy kod
    }
}

W twoim przypadku mozesz napisac caly kod w metodzie(funkcji) main.

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;
 
class Impreza {
    public static void main(String[] args) {

        Frame f = new Frame();

        Label l = new Label("Impreza u Tomka!");

        Button b = new Button("Sie rozumie!");

        Button c = new Button("Zapomij");

        Panel p = new Panel();

        p.add(l);

    }

}

Lub mozesz zrobic swoj kod w osobnej metodzie i "uruchamiac" ta metode wraz ze startem programu.

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;


class Impreza {

    public static void main(String[] args) {

        application();

    }
 
    void application() {
        Frame f = new Frame();

        Label l = new Label("Impreza u Tomka!");

        Button b = new Button("Sie rozumie!");

        Button c = new Button("Zapomij");

        Panel p = new Panel();

        p.add(l);
    }

}

Opublikowano

Skopiowałem, wkleiłem:

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;
 
class Impreza {
    public static void main(String[] args) {

        Frame f = new Frame();

        Label l = new Label("Impreza u Tomka!");

        Button b = new Button("Sie rozumie!");

        Button c = new Button("Zapomij");

        Panel p = new Panel();

        p.add(l);

    }

}

Stworzyłem też nowe .class do tego, ale ten sam błąd wyskakuje...

Opublikowano

Sprawdz czy przypadkiem nie wpisujesz nazwy klasy z malej litery, jezeli klasa znajduje sie w paczce trzeba takze podac sciezke paczki czyli

 

<nazwa_paczki>.<nazwa_klasy>.

 

Jezeli uruchamiasz kod poprzez java <nazwa>.class to nie bedzie to dzialac.

javac <nazwa_pliku>.java //skompiluj kod

 

Po skompilowaniu wpisz komende

java <nazwa_pliku> //bez dopisku .class lub .java

 

Nie zapomnij o wejsciu do odpowiedniego folderu.

 

Jezeli to nie zadziala polecam przejsc na cos wygodniejszego czyli IDE. Jest ich kilka np. Eclipse, NetBeans, IIntellij.

 

 

##Edit

Sprobuj uzyc tego

 

java <nazwa_folderu_z_projektem>.HelloHP
Opublikowano

Tak jak pisałem w poprzednim poście z Twoim problemem, pobierz sobie jakieś IDE, ja polecam Intellij IDEA.

 

Co do tematu jak koledzy napisali wyżej, każdy program musi mieć entry-point, jakieś miejsce gdzie się zaczyna, czyli main'a.

 

P.S. Nie musisz robić nowego tematu, ponieważ poprzedni temat z Twoim problemem też zawierał problem z kompilacja, więc wystarczyło edytować temat, albo dodać komentarz z nowym problemem.

Opublikowano

Który mam pobrać?

 

4u4a1kQ.png

 

Jednak nie polecam Ci tego pobierać. To nie jest dobre IDE. Teraz, póki jeszcze nie jesteś przyzwyczajony, łatwo Ci będzie zacząć od IntelliJ. Jest po prostu mniej awaryjne, ma więcej opcji, lepsze wsparcie dla wielu języków, frameworków, lepsze pluginy. Jest po prostu lepsze i powie Ci to każdy, kto używał i Eclipse, i Intellj.

708121422388637873334.png

Opublikowano

Generalnie zgodzę się z @Jaca777 bo używałem Eclipse przez bardzo długi czas, jednak gdy na chwile przekonany żeby spróbować Intellij IDEA nigdy nie wróciłem do Eclipse'a.

 

Powodów można wymieniać sporo, generalnie komfort pracy, mniejsza awaryjność, czarny theme (Ulga dla oczu).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...