Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy kupowane rangi są legalne ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otóż wbiła pewna osoba do mnie na serwer i zaczęła wysyłać smsy za 90zł , że własciciela chcę i tak dalej, że chcę zwierzątko za 60zl. Czy mogę mieć przez to problemy, że jej to sprzedaje? Jak przyjdzie rachunek za abonament?

Opublikowano

XDDDDDD wykorzystuj dalej xddddd kekkofon

Jak zarobisz wiecej niz 3k zł to podatki. A zrobić, nic Ci nie zrobią

Veni, vidi, vici

I came, I saw, I conqered

Opublikowano

Nie nie sa


Jeśli serwis sms premium masz na umowę o dzieło to legalne aż do progu podatkowego. Pozdrawiam

Na pewno?

 

 

Opublikowano

Nie nie sa

Jeśli serwis sms premium masz na umowę o dzieło to legalne aż do progu podatkowego. Pozdrawiam

Na pewno?

Tak, działa się wtedy jak pracownik tego serwisu, on jest zleceniodawcą, a ty wykonawcą. Wiadomo po końcu roku on Ci przysyła pit 11, ty wypełniasz pit 37 i wysyłasz do skarbówki i tyle, jak nie przekroczysz progu podatkowego to nawet jeszcze Ci zwrócą podatek który za Cb zapłacił serwis. Po więcej takich informacji i serwisach sms itp na priv.

Opublikowano

Są legalne o ile robisz to przez jakiś serwis, który oferuje sms premium.
Nie może Ci nic zrobić i po prostu Cię straszy.

 

Podatki wyglądają zazwyczaj tak (Zależy jak masz w umowie z zleceniodawcą), że przykładowo za SMS'a dostajesz 49% na Twoje konto z hostingu.

Później przy wypłacie z tych Twoich uzbieranych pieniędzy zabiera jeszcze na podatek dany %.

Ty pod koniec roku oddajesz tylko PIT i jeszcze zazwyczaj dostajesz zwrot pieniążków :D

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

Są legalne o ile robisz to przez jakiś serwis, który oferuje sms premium.

Nie może Ci nic zrobić i po prostu Cię straszy.

 

Podatki wyglądają zazwyczaj tak (Zależy jak masz w umowie z zleceniodawcą), że przykładowo za SMS'a dostajesz 49% na Twoje konto z hostingu.

Później przy wypłacie z tych Twoich uzbieranych pieniędzy zabiera jeszcze na podatek dany %.

Ty pod koniec roku oddajesz tylko PIT i jeszcze zazwyczaj dostajesz zwrot pieniążków :D

 

Wybacz, ale to NIE JEST LEGALNE. Po pierwsze POLSKIE PRAWO i zagwostki z tym związane, że musiałby mieć WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ (np. zarejestrowaną firmę) i ODPROWADZAĆ PODATKI OD TEJ DZIAŁALNOŚCI oraz UBEZPIECZAĆ PRACOWNIKÓW (siebie w przypadku jednoosobowej firmy), żeby sprzedawać usługi swoim graczom. Ale nawet jak spełnisz te warunki związane de fakto z własną firmą to niestety SPRZEDAWANIE RANG, ITEMÓW, UPRAWNIEŃ mających wpływ na rozgrywkę jest NIEZGODNE Z EULA, które ZATWIERDZASZ URUCHAMIAJĄC SERWER MINECRAFT (taki pliczek eula.txt w katalogu serwera mówi Ci coś?). Tak, że proszę poczytać na forach związanych z prawem oraz dogłębnie przeczytać EULA na stronie twórców gry zanim zaczniecie wypisywać brednie.

 

P.S. To, że na ogół nikt nikogo nie ściga za łamanie prawa to inna sprawa, ale powinniście sobie zdawać sprawę, że 99% serwerów Minecraft w Polsce działa nielegalnie. Ba! Nawet nie mają porządnego zgodnego z prawem regulaminu świadczenia usług.... żeby chociaż pozory legalności były...

Opublikowano

Są legalne o ile robisz to przez jakiś serwis, który oferuje sms premium.

Nie może Ci nic zrobić i po prostu Cię straszy.

 

Podatki wyglądają zazwyczaj tak (Zależy jak masz w umowie z zleceniodawcą), że przykładowo za SMS'a dostajesz 49% na Twoje konto z hostingu.

Później przy wypłacie z tych Twoich uzbieranych pieniędzy zabiera jeszcze na podatek dany %.

Ty pod koniec roku oddajesz tylko PIT i jeszcze zazwyczaj dostajesz zwrot pieniążków :D

Wybacz, ale to NIE JEST LEGALNE. Po pierwsze POLSKIE PRAWO i zagwostki z tym związane, że musiałby mieć WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ (np. zarejestrowaną firmę) i ODPROWADZAĆ PODATKI OD TEJ DZIAŁALNOŚCI oraz UBEZPIECZAĆ PRACOWNIKÓW (siebie w przypadku jednoosobowej firmy), żeby sprzedawać usługi swoim graczom. Ale nawet jak spełnisz te warunki związane de fakto z własną firmą to niestety SPRZEDAWANIE RANG, ITEMÓW, UPRAWNIEŃ mających wpływ na rozgrywkę jest NIEZGODNE Z EULA, które ZATWIERDZASZ URUCHAMIAJĄC SERWER MINECRAFT (taki pliczek eula.txt w katalogu serwera mówi Ci coś?). Tak, że proszę poczytać na forach związanych z prawem oraz dogłębnie przeczytać EULA na stronie twórców gry zanim zaczniecie wypisywać brednie.

 

P.S. To, że na ogół nikt nikogo nie ściga za łamanie prawa to inna sprawa, ale powinniście sobie zdawać sprawę, że 99% serwerów Minecraft w Polsce działa nielegalnie. Ba! Nawet nie mają porządnego zgodnego z prawem regulaminu świadczenia usług.... żeby chociaż pozory legalności były...

Widzę, że kolejny znawca.

Korzystasz z firmy, która świadczy usługi czyli ma działalność gospodarczą. Ty działasz na umowę/zlecenie a co już sprzedajesz to Twoja i wyłącznie sprawa i jest to w 100% zgodne z prawem.

 

Inną sprawą jest EULA, którą akceptujesz. Sęk w tym, że można ją bardzo łatwo ominąć i w tym momencie nie mają prawa nic zrobić ;).

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

 

Widzę, że kolejny znawca.

Korzystasz z firmy, która świadczy usługi czyli ma działalność gospodarczą. Ty działasz na umowę/zlecenie a co już sprzedajesz to Twoja i wyłącznie sprawa i jest to w 100% zgodne z prawem.

 

Inną sprawą jest EULA, którą akceptujesz. Sęk w tym, że można ją bardzo łatwo ominąć i w tym momencie nie mają prawa nic zrobić ;).

 

Umowę zlecenie od kogo? Ktoś Cię zatrudnia i każe Ci prowadzić serwer? Kto jest właścicielem serwera? Ty czy dostawca usługi SMS? No właśnie... to, że oddajesz część kasy i odprowadzasz podatek od tego co zostało wynika z umowy z tymże dostawcą, który  podlega takim, a nie innym przepisom jak każda firma. Dostawca usługi SMS jest po prostu jako dostawca płatności, ale żeby z niego korzystać zgodnie z prawem i sprzedawać usługi na serwerze musisz mieć firmę. Nikt Cię tam nie zatrudnia do prowadzenia serwer Minecraft i nie wiem kto Ci takich pierdół naopowiadał.... w każdym razie nie ma czegoś takiego jak "umowa/zlecenie od dostawcy płatności na prowadzenie serwera Minecraft". Sądzisz, że jakby Ci płacili na przykład przez Paypala to zatrudnia Cię Paypal i od razu wszystko magicznie staje się legalne?! Do póki nie założysz legalnej firmy itd... prowadzenie jakiegokolwiek serwera gier i sprzedawanie na nim usług nie będzie legalne. 

 

A co do EULA, poczytaj na stronie twórców gry. EULA jest jasno napisana - nie wolno Ci sprzedawać niczego co ma wpływ na rozgrywkę (ułatwia grę). Możesz sprzedawać jedynie rzeczy kosmetyczne (np. kolorowe stroje). Możesz wprowadzić opłatę za grę na serwerze, ale tą opłatę musieli by płacić wszyscy bez wyjątków.

 

Wiem, że bedziesz zbyt leniwy by sam poszukać skoro do tej pory tego nie zrobiłeś, dlatego cytuję fragment z krótkiego opracowania zasad wynikających z EULA (zakładam, że spec jak Ty zna angielski):

 

 

Hello!

Let’s get one thing clear: we love it when Minecrafters host servers. Tiny or massive, running vanilla or modded Minecraft, we think they’re all great. Playing with friends in persistent worlds is awesome. Everyone knows that.

Over the past week there’s been lots of discussion about Minecraft servers and your right to monetise them. Legally, you are not allowed to make money from our products. There has been one exception to this rule so far - Minecraft videos. We’re about to make a second exception - Minecraft servers.

Hosting servers can be expensive. We want to give hosts a way to cover their costs. That said, we don’t want our players to be exploited or to have a frustrating time unless they pay. The following rules, which may be tweaked at a later date, have been created with these points in mind.

 

You are allowed to charge players to access your server

So long as the fee is the same for all players, you are allowed to charge for access to your server. You are not allowed to split your playerbase into paying, and non-paying users, nor can you restrict gameplay elements to different tiers of player.

Basically, if you’re charging for access to your server, you are selling a “ticket” and there can only be one type of ticket, regardless of how much people are willing to spend.

 

You are allowed to accept donations

You are allowed to accept donations from players. You can thank them publicly or in-game, but can’t give preferential treatment for donating. You are not allowed to restrict gameplay features in an attempt to make money.

 

You are allowed to provide in-game advertising or sponsorship opportunities

You are allowed to put adverts in your Minecraft worlds to help with costs. Used within reason, adverts and sponsorship can be appropriate ways to fund a server.

 

You are allowed to sell in-game items so long as they don’t affect gameplay

We don’t mind you selling items in game, but they must be purely cosmetic. Pets, hats, and particle effects are OK, but swords, invincibility potions, and man-eating pigs are not. We want all players to be presented with the same gameplay features, whether they decide to pay or not.

There is one exception to this rule - capes! We have a lot of fun making cool capes for extra-special members of our community and Minecon attendees. We’d like to keep them as exclusive as possible. So, yeah, no capes please, even if you're giving them away for free.

 

You cannot charge real-world cash for in-game currency

We don’t mind in-game currencies which are earned through playing, but you are not allowed to sell them for real-world cash. Remember - if the stuff you sell affects gameplay, we're not cool with it.

 

Don't pretend to be us. Provide your customers with loads of info

If you do decide to monetise your server, you must clearly state that the purchase is not associated with Mojang, declare who the money is going to, and provide a purchase history and contact details. You should also check the legality of selling digital items in your specific region.

 

Thanks for reading!

As I hope you've noticed, these rules are making attempts to prevent Minecraft servers becoming “pay-to-win.” We hate the idea of server hosts restricting Minecraft’s features to players who have already bought our game! It seems really mean.

 

We’re hoping that these rules will give hosts opportunity to continue creating awesome Minecraft worlds, and for our players to enjoy them without being forced to spend.

I'm sure we'll get loads of questions about this subject over the next few days. I'll prepare a follow-up post once I've gathered your queries.

 

Have a good day!

 

Owen - @bopogamel, and your buddies at Mojang.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...