Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie mogę ustawić sobie więcej RAM


Ziela

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Tak jak w temacie. Mam ogólnie 8GB Ram, chce sobie ustawić dwa. Nie mogę bo wyskakuje mi taki błąd:

 

Error occurred during initialization of VM
Could not reserve enough space for 2097152KB object heap
Java HotSpot Client VM warning: Using incremental CMS is deprecated and will likely be removed in a future release
Opublikowano

Brak odpowiedniego miejsca w pamięci.

Ustawiasz JVM z opcją Xmx G czy MB bo to też ważne.

 

Pamiętaj też że nie możesz dać 8 GB przy 8GB Ramu bo tyle nie masz

Sprawdź czy w ogóle masz tyle ramu wolnego, programy w tle, minecraft i czy masz jeszcze te 2gb wolne czy nie, bo możesz przekraczać normę.

Choć mało prawedopodobne.

 

Sprawdź z 2048MB i z 2G

-Xmx2048MB -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn256M

-Xmx2G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn256M

Aegris RPG [Mod]


Forum serwera: Aegris.cba.pl/aegrisforum [ Faza tworzenia]


Prezentacja: Link

Opublikowano

Brak odpowiedniego miejsca w pamięci.

Ustawiasz JVM z opcją Xmx G czy MB bo to też ważne.

 

Pamiętaj też że nie możesz dać 8 GB przy 8GB Ramu bo tyle nie masz

Sprawdź czy w ogóle masz tyle ramu wolnego, programy w tle, minecraft i czy masz jeszcze te 2gb wolne czy nie, bo możesz przekraczać normę.

Choć mało prawedopodobne.

 

Sprawdź z 2048MB i z 2G

-Xmx2048MB -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn256M

-Xmx2G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn256M

Kiedy sobie ustawiam z MB to wyskakuje taki błąd.

 

 
A zużywam tyle RAMu:
 
 
 
Zgaduje, że jest to wina javy gdyż komputer mam dobry
Jakby ktoś pytał to mam:
 
I5-5490
GeForce GTX 970
8 GB Ram
Corsair TX750W

 

 

Przy okazji możecie mi też pomóc z tym, chcę sobie zagrać na paczce modów ZakModpack i wyskakuje mi taki crash: http://pastebin.com/c7hEpZVY

 

Jeszcze dodam, że mam jave 8 update 73, 64 bity.

Opublikowano

Pokaż użycie ramu gdy grasz w MC, gdy jest odpalony.

 

Bo musisz dodać 2gb + aktualne użycie ram przez MC

Aegris RPG [Mod]


Forum serwera: Aegris.cba.pl/aegrisforum [ Faza tworzenia]


Prezentacja: Link

Opublikowano

Pokaż użycie ramu gdy grasz w MC, gdy jest odpalony.

 

Bo musisz dodać 2gb + aktualne użycie ram przez MC

Oto ss: http://scr.hu/7kpv/4ngd1 Zwykły minecraft 1.9 z ustawionym 1 GB

Opublikowano

Wątpię żeby system pozwoliłby zostawić sobie 800mb ramu [w razie jakiejkolwiek awarii]

Sprawdź z opcją 1536M

to jest 1.5 GB ramu, a zostawisz dla kompa 1.3gb

 

Bo widzisz że bez ustawienia 2b masz tylko 2.8gb wolnego

Aegris RPG [Mod]


Forum serwera: Aegris.cba.pl/aegrisforum [ Faza tworzenia]


Prezentacja: Link

Opublikowano

@UP

Mi pomogło zainstalowanie Java 64bitowej ;) Sprawdź.

Aktualnie mam ustawione 6GB RAM a ogólnie mam 8GB i śmiga aż miło :D


Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów...

Opublikowano

Miałem taki sam problem, nie mogłem zmieniać wartości ramu bo zawsze był błąd.

 

Rozwiązaniem dla mnie było zainstalowanie nie podstawowej javy tylko JDK (Java Development Kit) 

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html

 

Może i Tobie to pomoże, warto spróbować.

 

Jesteś mega! Nie dość, że pomogło z Ramami to jeszcze z tamtym crashem! Leci limit.

 

A znacie może jeszcze błąd, kiedy chce wejść na serwer wyskakuje błąd: Logowanie nie powiodło się: Access Token can not be null or empty.

Mam nonpremium i próbuje wejść na serwer mojego kolegi, który jest na hamachi przez LAN'a. Na normalnym minecraft'cie działa.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...