Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jakie programy będą potrzebne do napisania MMO


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. edytor tekstu np.  Visual Studio

2. za leży czy zamierzasz stworzyć autorski silnik czy będziesz korzystał z gotowego np. unity 

3. Będziesz potrzebował zapewne bazy danych więc przyda ci się jakiś DBMS np MySQL

 

No później będziesz potrzebował jeszcze serwer itp . 

Na początku zajmij się nauki języku i może jednak nie zaczynaj od mmo .

Opublikowano

1. edytor tekstu np. Visual Studio

2. za leży czy zamierzasz stworzyć autorski silnik czy będziesz korzystał z gotowego np. unity

3. Będziesz potrzebował zapewne bazy danych więc przyda ci się jakiś DBMS np MySQL

 

No później będziesz potrzebował jeszcze serwer itp .

Na początku zajmij się nauki języku i może jednak nie zaczynaj od mmo .

VS edytorem tekstu? Gościu, nie zgrywaj znawcy bo widać że g****o się znasz.

 

A co do autora, zainteresuj się ASP.net.

Opublikowano

Będziesz potrzebował oprócz nauczenia się "języku":

 

-Znajomość API graficznego (Polecam OpenGL)

 

Będziesz potrzebował jeżeli zapoznasz się w powyższymi:

 

-Jakieś IDE (Ja polecam Visual Studio)

-Biblioteki do windowingu, input, audio, itd - Ja polecam drzewko SDL2

-Polecam także GLEW dla załadowania Extensions, których nie ma w Core OpenGL'a (O ile wybierzesz OpenGL)

 

Ogólnie polecam zapoznać się z frazami takimi jak gra, silnik gry, silnik graficzny i tak dalej.

Na początku poucz się teorii, a potem najlepiej zacząć od prostszych gier jak na przykład zrobienie Pong'a, do tych trudniejszych w wymiarze 3D.

 

Jeżeli tak po prostu otworzysz IDE, zalinkujesz dane libsy to szybko się poddasz z powodu nie wiedzy.

 

Źródeł wiedzy w internecie jest bardzo dużo na ten temat, szukaj najlepiej w języku Angielskim, bo ich będzie więcej. :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...