Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Strony z autami, co i jak, dla początkujących?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chodzi mi dokładnie o rady, co i jak, co i gdzie dokładnie znajduje się w aucie, do czego to służy, co znaczą wszelakie skróty typu kW, Moc znamionowa w kW (KM) przy obr/min   coś takiego, cykl mieszany, momeny obrotowy (Nm) przy obr/min, co znajduje się pod maską, silniki aut, jak ogarnąć jaki silnik moze byc np w jakimś bmw które widzę na oczy, jak nauczyc sie modeli aut, np. widzę jakieś audi i jak mam się domyslec jaki to jest dokladny model skoro tych modeli jest od ch*ja, jak zobaczyć po aucie z jakiego roku on jest itp(slyszalem, ze na szybach piszę), takie podstawy, chodzę na prawko i chciałbym znać już te podstawy lecz ich nie znam(nie chodzi o to, ze tego nie uczą tylko ciezko mi z wykładów zapamiętać i wolałbym uczyć się ze strony, łatwiej sobie to wpajam)

Dlatego poszukuję jakiejś fajnej stronki co pomoże mi w podszkoleniu podstawowych pojęć, gdzie co i jak :) Pozdrawiam i z góry dziękuję pomocnym :)

@ edit

 

Chodzi mi o cos takiego podobnego jak tutaj:

 

https://gyazo.com/e25afc029402413edd79a783a90f358e

 

https://gyazo.com/b63ca621bf4fe0509d4a9953fe043516

 

ladnie pokazane co i jak, jezeli chodzi o pojęcia typu te kW, momenty obrotowe itp to wolałbym aby były wytłumaczone, to wiadomo :v

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano
http://www.trynid.pl/slownik-pojec.html
http://prawko-torun.pl/co-to-jest-czyli-slownik-pojec-motoryzacyjnych

Tak btw. po co Ci znać wszystkie marki do prawka? xD Założę się że większość nie zna przynajmniej tych nowszych modeli bo klasyki chyba każdy kojarzy ;p Co do mechaniki to każde auto się różni ;x I nie patrz np. jakie silniki mają bmw bo po ciu** Ci to? Sprawdzisz np. jak wyglądają silniki w oplu a kolo sobie zapoda 2.0 z bety i co wtedy? 

 

Najważniejsze naucz się znaków i mniej więcej co znajduje się w autach egzaminacyjnych zbiorniki itp. to Ci wystarczy jak będziesz miał auto wtedy możesz się bawić.

66344506193801885041.png


Widzimy się na 1.9

Opublikowano

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

Cyrk.png

Opublikowano

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

ja miałem hiundai i20.. 

sprawdz gdzie zdajesz i jakich samochodów używa word..

Opublikowano

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

 

Hyundai i20 też jest popularny.

Opublikowano

 

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

ja miałem hiundai i20.. 

sprawdz gdzie zdajesz i jakich samochodów używa word..

 

 

 

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

 

Hyundai i20 też jest popularny.

 

Będę zdawał suzuki z tego co wiem.

Mogę prosić o linka gdzie to wszystko się dokładnie znajduje? Niby pokazywał raz gdzie to jest ale ciężko to zapamiętałem :v

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

 

 

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

ja miałem hiundai i20.. 

sprawdz gdzie zdajesz i jakich samochodów używa word..

 

 

 

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

 

Hyundai i20 też jest popularny.

 

Będę zdawał suzuki z tego co wiem.

Mogę prosić o linka gdzie to wszystko się dokładnie znajduje? Niby pokazywał raz gdzie to jest ale ciężko to zapamiętałem :v

 

http://www.oskkulgawczuk.pl/strefa-kursanta/budowa-pojazdu-egzaminacyjnego

Cyrk.png

Opublikowano

Gosc u ktorego robisz kurs nie dał Ci zadnej płyty z testami i kursem? Ja dostałem taka plyte i tam miałem na rysunku co i jak gdzie sie znajduje i ogolnie mozna bylo wybrać wszystkie auta jakie są dostepne na egzaminach w Polsce. Ja zdawałem na Clio

Opublikowano

 

 

 

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

ja miałem hiundai i20.. 

sprawdz gdzie zdajesz i jakich samochodów używa word..

 

 

 

Do zdania prawka będzie potrzebna Ci tylko wiedza gdzie jest w toyocie yaris:

- wlew płynu chłodniczego

- wlew oleju i jak go sprawdzać

- wlew płynu do spryskiwaczy

- wlew płynu hamulcowego

- gdzie się wciska klakson i jak się włącza poszczególne światła

 

To wszystko co musisz wiedzieć o aucie egzaminacyjnym którym na 95% będzie yariska.

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć tych rzeczy z własnej ciekawości to wątpie czy były by strony z takim kompendium wiedzy. Ja bym wolał każde pojęcie googlować oddzielnie i powoli sobie czytać co do czego. Na Wiki jeśli wpiszesz jakiś model samochodu to zazwyczaj będzie jego cała specyfikacja, dostępne warianty itp.

 

Hyundai i20 też jest popularny.

 

Będę zdawał suzuki z tego co wiem.

Mogę prosić o linka gdzie to wszystko się dokładnie znajduje? Niby pokazywał raz gdzie to jest ale ciężko to zapamiętałem :v

 

http://www.oskkulgawczuk.pl/strefa-kursanta/budowa-pojazdu-egzaminacyjnego

 

dzięki bardzo!

 

Gosc u ktorego robisz kurs nie dał Ci zadnej płyty z testami i kursem? Ja dostałem taka plyte i tam miałem na rysunku co i jak gdzie sie znajduje i ogolnie mozna bylo wybrać wszystkie auta jakie są dostepne na egzaminach w Polsce. Ja zdawałem na Clio

dostałem, ale lepiej idzie mi uczenie z kompa niż z płyty/książki

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

k***a serio nie wiem jak to możliwe że wasze szkoły organizują 30h teori

przecież wy spędzacie na robieniu prawka 60 jebanych godzin xDD

 

nie wiem kolego, wez od starego dowód rejestracyjny i powklepuj sobie wszystko do neta

23d5997a573e9.jpg

Opublikowano

Gdyby uczyli tego na kursach prawo jazdy co Ty chcesz się nauczyć, to większa część osób miała by choć odrobinkę pojęcia na temat samochodów, działa poszczególnych podzespołów itd. 

Koledzy wyżej już napisali, co trzeba wiedzieć by ogarnąć kursy na prawko, więc zbędna jest Ci wiedza na temat szyb z rocznikami, bo nie każda marka wypuszcza samochody z wbitym rokiem na szybach czy też modele samochodów. 

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Opublikowano

Gdyby uczyli tego na kursach prawo jazdy co Ty chcesz się nauczyć, to większa część osób miała by choć odrobinkę pojęcia na temat samochodów, działa poszczególnych podzespołów itd. 

Koledzy wyżej już napisali, co trzeba wiedzieć by ogarnąć kursy na prawko, więc zbędna jest Ci wiedza na temat szyb z rocznikami, bo nie każda marka wypuszcza samochody z wbitym rokiem na szybach czy też modele samochodów. 

Wiem, ale chcę to wiedzieć z własnej ciekawości, udoskonalić się trochę w tym.

Są jakieś strony z silnikami np. jakie są w audi, bmw, vectrcie itd? Nie wiem jak to dokładnie sprecyzować, nie da się tego wyjaśnić :v

Ogólnie jakieś takie ciekawe porady, co i jak etc.

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

 

Gdyby uczyli tego na kursach prawo jazdy co Ty chcesz się nauczyć, to większa część osób miała by choć odrobinkę pojęcia na temat samochodów, działa poszczególnych podzespołów itd. 

Koledzy wyżej już napisali, co trzeba wiedzieć by ogarnąć kursy na prawko, więc zbędna jest Ci wiedza na temat szyb z rocznikami, bo nie każda marka wypuszcza samochody z wbitym rokiem na szybach czy też modele samochodów. 

Wiem, ale chcę to wiedzieć z własnej ciekawości, udoskonalić się trochę w tym.

Są jakieś strony z silnikami np. jakie są w audi, bmw, vectrcie itd? Nie wiem jak to dokładnie sprecyzować, nie da się tego wyjaśnić :v

Ogólnie jakieś takie ciekawe porady, co i jak etc.

 

Hmm, takie typowe podstawy możesz znaleźć nawet na wikipedi, wpisując przykładowo markę Audi, i możesz czytać lektury na temat silników itd.

Możesz również odwiedź poszczególne fora typu vwzone, leonclub, alfaholicy, bmw-klub itd. Na tych forach znajdziesz bardzo dużo podstawowych informacji, problemów z danymi modelami itd. 

Na facebook jest pełno grup typu VAG, bmw itd. kolejna dawka informacji. 

Wystarczy trochę czasu i chęci do motoryzacji, a samo człowieka ta motoryzacja pochłonie.  Dzięki takim lekturom, forach itd. będziesz mógł na luzie rozpoznawać modele samochodów, ich dokładne oznaczenia itd.

A jakbyś miał naprawdę nurtujące Cię pytania to wal na PW, z chęcią pomogę. 

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Opublikowano

 

 

Gdyby uczyli tego na kursach prawo jazdy co Ty chcesz się nauczyć, to większa część osób miała by choć odrobinkę pojęcia na temat samochodów, działa poszczególnych podzespołów itd. 

Koledzy wyżej już napisali, co trzeba wiedzieć by ogarnąć kursy na prawko, więc zbędna jest Ci wiedza na temat szyb z rocznikami, bo nie każda marka wypuszcza samochody z wbitym rokiem na szybach czy też modele samochodów. 

Wiem, ale chcę to wiedzieć z własnej ciekawości, udoskonalić się trochę w tym.

Są jakieś strony z silnikami np. jakie są w audi, bmw, vectrcie itd? Nie wiem jak to dokładnie sprecyzować, nie da się tego wyjaśnić :v

Ogólnie jakieś takie ciekawe porady, co i jak etc.

 

Hmm, takie typowe podstawy możesz znaleźć nawet na wikipedi, wpisując przykładowo markę Audi, i możesz czytać lektury na temat silników itd.

Możesz również odwiedź poszczególne fora typu vwzone, leonclub, alfaholicy, bmw-klub itd. Na tych forach znajdziesz bardzo dużo podstawowych informacji, problemów z danymi modelami itd. 

Na facebook jest pełno grup typu VAG, bmw itd. kolejna dawka informacji. 

Wystarczy trochę czasu i chęci do motoryzacji, a samo człowieka ta motoryzacja pochłonie.  Dzięki takim lekturom, forach itd. będziesz mógł na luzie rozpoznawać modele samochodów, ich dokładne oznaczenia itd.

A jakbyś miał naprawdę nurtujące Cię pytania to wal na PW, z chęcią pomogę. 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E90

Niże jest takie coś:

 

65976857650040173898.png

 

Jak mam tutaj zobaczyć silnik itp?

Wpisałem bmw e90 a niżej w tej tabeli jest 316i gdzie jest to e36 i inne modele.

 

W ogóle też skąd wiedzieć, że np. silnik X jest lepszy od silnika Y? Po czym to poznać?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

 

 

 

Gdyby uczyli tego na kursach prawo jazdy co Ty chcesz się nauczyć, to większa część osób miała by choć odrobinkę pojęcia na temat samochodów, działa poszczególnych podzespołów itd. 

Koledzy wyżej już napisali, co trzeba wiedzieć by ogarnąć kursy na prawko, więc zbędna jest Ci wiedza na temat szyb z rocznikami, bo nie każda marka wypuszcza samochody z wbitym rokiem na szybach czy też modele samochodów. 

Wiem, ale chcę to wiedzieć z własnej ciekawości, udoskonalić się trochę w tym.

Są jakieś strony z silnikami np. jakie są w audi, bmw, vectrcie itd? Nie wiem jak to dokładnie sprecyzować, nie da się tego wyjaśnić :v

Ogólnie jakieś takie ciekawe porady, co i jak etc.

 

Hmm, takie typowe podstawy możesz znaleźć nawet na wikipedi, wpisując przykładowo markę Audi, i możesz czytać lektury na temat silników itd.

Możesz również odwiedź poszczególne fora typu vwzone, leonclub, alfaholicy, bmw-klub itd. Na tych forach znajdziesz bardzo dużo podstawowych informacji, problemów z danymi modelami itd. 

Na facebook jest pełno grup typu VAG, bmw itd. kolejna dawka informacji. 

Wystarczy trochę czasu i chęci do motoryzacji, a samo człowieka ta motoryzacja pochłonie.  Dzięki takim lekturom, forach itd. będziesz mógł na luzie rozpoznawać modele samochodów, ich dokładne oznaczenia itd.

A jakbyś miał naprawdę nurtujące Cię pytania to wal na PW, z chęcią pomogę. 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E90

Niże jest takie coś:

 

65976857650040173898.png

 

Jak mam tutaj zobaczyć silnik itp?

Wpisałem bmw e90 a niżej w tej tabeli jest 316i gdzie jest to e36 i inne modele.

 

W ogóle też skąd wiedzieć, że np. silnik X jest lepszy od silnika Y? Po czym to poznać?

 

 

Ponieważ e90 jest to tzw. seria 3 lub po naszemu " trójka ". Do "trójek" należą takie modele jak e30, e46, e90, e36, f30 i z tego co pamiętam e21.

A oznaczenie np. 316i to po prostu oznaczenie silnika 1.6 benzynowy. Wiem, że oznaczenie 316 mogłeś spotkać na e36, ale silnik 1.6 w e90 jest silnikiem całkiem innym konstrukcyjnie niż silnik w e36. I tak na marginesie, bardzo mało jeździ e90 z silnikiem 1.6i, krótki okres produkcyjny itd...

 

Co do ostatniego pytania, musisz je bardziej sprecyzować, bo ogólnie nie ma czegoś takiego, że np. X silnik jest lepszy od silnika Y. Jest to bardzo ogólne pojęcie i ciężkie do wyjaśnienia. 

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Opublikowano

 

 

 

 

Gdyby uczyli tego na kursach prawo jazdy co Ty chcesz się nauczyć, to większa część osób miała by choć odrobinkę pojęcia na temat samochodów, działa poszczególnych podzespołów itd. 

Koledzy wyżej już napisali, co trzeba wiedzieć by ogarnąć kursy na prawko, więc zbędna jest Ci wiedza na temat szyb z rocznikami, bo nie każda marka wypuszcza samochody z wbitym rokiem na szybach czy też modele samochodów. 

Wiem, ale chcę to wiedzieć z własnej ciekawości, udoskonalić się trochę w tym.

Są jakieś strony z silnikami np. jakie są w audi, bmw, vectrcie itd? Nie wiem jak to dokładnie sprecyzować, nie da się tego wyjaśnić :v

Ogólnie jakieś takie ciekawe porady, co i jak etc.

 

Hmm, takie typowe podstawy możesz znaleźć nawet na wikipedi, wpisując przykładowo markę Audi, i możesz czytać lektury na temat silników itd.

Możesz również odwiedź poszczególne fora typu vwzone, leonclub, alfaholicy, bmw-klub itd. Na tych forach znajdziesz bardzo dużo podstawowych informacji, problemów z danymi modelami itd. 

Na facebook jest pełno grup typu VAG, bmw itd. kolejna dawka informacji. 

Wystarczy trochę czasu i chęci do motoryzacji, a samo człowieka ta motoryzacja pochłonie.  Dzięki takim lekturom, forach itd. będziesz mógł na luzie rozpoznawać modele samochodów, ich dokładne oznaczenia itd.

A jakbyś miał naprawdę nurtujące Cię pytania to wal na PW, z chęcią pomogę. 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E90

Niże jest takie coś:

 

65976857650040173898.png

 

Jak mam tutaj zobaczyć silnik itp?

Wpisałem bmw e90 a niżej w tej tabeli jest 316i gdzie jest to e36 i inne modele.

 

W ogóle też skąd wiedzieć, że np. silnik X jest lepszy od silnika Y? Po czym to poznać?

 

 

Ponieważ e90 jest to tzw. seria 3 lub po naszemu " trójka ". Do "trójek" należą takie modele jak e30, e46, e90, e36, f30 i z tego co pamiętam e21.

A oznaczenie np. 316i to po prostu oznaczenie silnika 1.6 benzynowy. Wiem, że oznaczenie 316 mogłeś spotkać na e36, ale silnik 1.6 w e90 jest silnikiem całkiem innym konstrukcyjnie niż silnik w e36. I tak na marginesie, bardzo mało jeździ e90 z silnikiem 1.6i, krótki okres produkcyjny itd...

 

Co do ostatniego pytania, musisz je bardziej sprecyzować, bo ogólnie nie ma czegoś takiego, że np. X silnik jest lepszy od silnika Y. Jest to bardzo ogólne pojęcie i ciężkie do wyjaśnienia. 

 

Chodzi mi właśnie o to "silnik 1.6 benzynowy" bo przecież są chyba jeszcze inne, chodzi mi właśnie jak rozróżniać takie modele silniczków, jestem ciekawy bardzo i chciałbym się wtajemniczyć w te gówienka :D

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

i - benzyna d - diesel 

Np. 330d to 3.0 diesel a 740i to 4.0 benzyna

Opublikowano

i - benzyna d - diesel 

Np. 330d to 3.0 diesel a 740i to 4.0 benzyna

Dzięki za radę, również nie wiedziałem co to znaczy "i"  jak i  "d"

a skoro 330d to 3.0  to 740 nie powinno być 7.0?   Jak to z tym jest?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

 

i - benzyna d - diesel 

Np. 330d to 3.0 diesel a 740i to 4.0 benzyna

Dzięki za radę, również nie wiedziałem co to znaczy "i"  jak i  "d"

a skoro 330d to 3.0  to 740 nie powinno być 7.0?   Jak to z tym jest?

 

Przykład 330d - seria 3, czyli tzw. trójka. 

740 to tzw. siódema - czyli seria 7. Do niej nalezą między innymi e38, e32, e23, e65 i F01.

To są głównie oznaczenia które stosuje marka BMW, inne marki mają całkiem inne oznaczenia silników jak i modele.

JBC to wal śmiało.

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...