Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dlaczego akurat mam tak małą ilość FPS w Minecraftcie?


_Kamil_BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, mam do was pytanie. 

Dwa dni temu zakupiłem swój nowy komputer, tutaj macie specyfikacje : 

-Intel i5 4690S 3.20GHz

-AMD RADEON r9 390x

-16gb ram Ballistix Sport

-SSD CRUCIAL 240gb

============================

Grając w minecraft mam tylko 40fps :D, a żeby było śmieszniej to jak gram w Far Cry 4 na ultra mam stałe 60/65FPSów.

Gram na shinigima 1.8 (bez shaderów i modów)

Co może być spowodowane takim spadkiem FPSów ?.

 

 

Opublikowano

1.Zobacz czy czasem nie masz włączonego jakiegoś zbędnego procesoru.

2.Masz dobry zestaw ale mimo wszystko w OPCJACH masz regenerowane CHUNKI zmniejsz je np do 8/9

3.Dodaj Opti-Fine :)

 

 

Opublikowano

1.Zobacz czy czasem nie masz włączonego jakiegoś zbędnego procesoru.

2.Masz dobry zestaw ale mimo wszystko w OPCJACH masz regenerowane CHUNKI zmniejsz je np do 8/9

3.Dodaj Opti-Fine :)

Z takim CPU oraz GPU to by mogl grac w Far Cry ORAZ minecraft i powinnien miec 60fps w obydwu grach jednoczesnie...

 

@topic

Sprawdz czy dobre GPU jest uzyte przez Minecraft. Czasami bierze iGPU z twojego intela, jest to HD Graphics 4600 wiec by sie zgadzalo z FPS :) Sam mam HD Graphics 5500 w moim CPU i wychodzi okolo 60-70fps jak uruchomie bez GPU.

Odpisujesz na moj post? Dodaj @Aintence jesli chcesz abym go zobaczyl.


4F6xoLt.jpg

Opublikowano

1.Zobacz czy czasem nie masz włączonego jakiegoś zbędnego procesoru.

2.Masz dobry zestaw ale mimo wszystko w OPCJACH masz regenerowane CHUNKI zmniejsz je np do 8/9

3.Dodaj Opti-Fine :)

Tak, to mu na pewno pomoże. Posty sobie nabijasz?

Oprócz ^up warto sprawdzić podstawy, które są najważniejsze. Sterowniki oraz najnowszą jave.

Mustang is maj konik


9EN2PJt.png

Opublikowano

Sprawdź czy masz zainstalowaną najnowszą Javę, spróbuj wyłączyć kartę zintegrowaną w biosie i przeinstalować Minecrafta.

Opublikowano

Przesunąłeś ten suwak od FPSów?

Pamiętam, że jak składałem klientowi komputer za +- osiem tysięcy złotych i odpaliłem MC a tam 40FPS..

To zastanawiałem się przez pierwsze 30 minut co źle podłączyłem i czemu tak..

Potem okazało się, że blokowałem w opcjach FPS do 40..

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...