Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak mogę zwiększyć fps'y ?


matiszek16

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam w cs ponieważ od pewnego czasu skacze mi ping w cs. Mam 60-70fps lecz zawsze ping miałem 8-15 max a od jakiegoś miesiąca mam 60fps i mam 80-800ping ;x  Nie wiem co mam zrobić żeby zmniejszyć ping, próbowałem już wiele rzeczy i nic nie pomogło. Doradźcie mi co mogę zrobić. 

w2it8p.jpg
" Nieważne gdzie, nawet gdy będziesz sam

Trzymaj gardę wysoko i po prostu walcz, walcz, walcz
Nawet, gdy czujesz strach, albo już nie masz sił
Musisz dotrwać do końca, choćbyś miał tu paść na ryj. " ~ Zbuku

Uczeń
Opublikowano

jeżeli masz STEAMA. Odinstaluje STEAMA, następnie pobierz od nowa. Oraz zainstaluj, jeszcze RAZ CS : ).

Pozdrawiam.

Opublikowano

To fps czy ping?

Jak fps to  masz

Zwiększanie FPS cs 1.6

Zauważyłem w internecie wiele poradników pomagających zwiększyć FPS w cs 1.6, ale większość z nich była
porozrzucana, rzadko kiedy widziałem poradnik opisujący wszystkie możliwości powiększenia FPS.
Pastonowiłem więc sam napisać takowy poradnik w którym podam wszystkie znane mi, działajace sposoby zwiększania FPS w cs 1.6.

Wiele osób ma problem ze spadkiem FPS lub brakiem płynności gry, wielu z nich nie potrafi poradzić sobie z tym problemem i najczęściej ściągają lub wgrywają wszystko co popadnie. Najczęściej spadki pojawiają się po rzuceniu kilku smoke'ow w dane miejsce, oczywiście zdarza się to na starszych komputerach ale i na nowych można zauważyć taki błąd.

Najpierw dowiedzmy się co to są FPS i dlaczego są tak ważne, otóż skrót FPS oznacza "frames per second", czyli "klatki na sekundę". FPS to nic innego jak prędkość wyświetlanych ruchomych obrazków na sekundę, im większa liczba tym gra jest płynniejsza.

Co do FPS w cs 1.6, aby sprawdzić ich liczbę należy wpisać w konsoli cl_showfps 1, możemy też użyć komendy net_graph 3 która wyświetla nasze FPS, choke oraz loss.

Jeżeli wiemy już co to są FPS i jak sprawdzić ich ilość w cs 1.6 możemy zabrać się zwiększanie FPS w cs 1.6.

  1.  Pierwszym, najważniejszym krokiem jest zmniejszenie rozdzielczości ekranu. Najlepiej ustawic 640×480, jest to najmniejsza rozdzielczość w cs 1.6. Powinno to troche zwiększyć liczbę FPS'ow.
  2. Modele w grze mają także duży wpływ. Znalazłem taką paczkę modeli postaci High Fps Models oraz paczkę broni High FPS Weapon Models.
  3. Wiele osób ma też po prostu syf na komputerze i także to może wywołać takie spadki FPS. Polecamy więc przeczyścić komputer oraz sprawdzić go jakimś antywirusem.
  4. Wyłączenie synchronizacji pionowej też bardzo pomaga, dlatego polecamy sprawdzić czy mamy ją włączoną, a jeżeli tak to po prostu ją wyłączamy.
  5. Podrzucam także komendy które mogą pomóc w zwiększeniu liczy FPS.

gl_playermip 2
 – Zmienia jakosc modeli graczy w OpenGL. Znaczne przyspieszenie działania CS.

gl_max_size 64
 – Ilość pamięci RAM przeznaczona na tekstury. Zwalnia trochę jakże cennych zasobów systemu.

gl_picmip 2
 – Zmienia jakosc tekstur w OpenGL. Znacznie przyspiesza działanie gry, ale drastycznie pogarsza grafikę.

gl_smoothmodels 0
 – Wyłacza wygładzanie modeli (tylko dla kart Voodoo3, Riva TNT2 i lepszych).

gl_cull 1
 – Renderuje jedynie widoczne elementy.

gl_keeptjunctions 0
 – Pokazuje niedokładnosci (szczeliny) w teksturach.

gl_max_size 128
 – Ustala rozdzielczosc tekstur.

gl_texsort 0 128
 – Wyłacza sortowanie textels.

gl_clear 0
 – Zmienia jakosc tekstur.

gl_round_down 3
 – Mniejsza jakosc tekstur.

gl_dither 1
 – Włączanie rozmywania tekstur. Wygląda to nieco gorzej, ale gra działa szybciej.

gl_lightholes 0
 – włącza światło w zakamarkach – 1-włącza; 0-wyłącza.

gl_palette_tex 1
 – włącza paletę tekstur – 1-włącza; 0-wyłącza.

gl_spriteblend 1
 – ustawia jakość krwi/zooma – 1-włączony; 2-wyłączony.

gl_ztrick 0
 – Dla posiadaczy kart graficznych voodoo 1/2/3. Włączone przyspiesza działanie gry. Posiadacze nowszych kart graficznych powinni ustawić ten parametr na 0.

gl_texturemode GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST
 – tryb renderowania.

max_wallpuffs 0
 – maksymalna ilosc wybuchow na scianie/sciennych wybuchow.

max_rubble 0
 – maksymalna ilosci zwiru/kamieni w grze.

gl_lightholes 0
 – wartość 0 daje więcej fps.

max_smokepuffs 0
 – Ustala maksymalna ilosc 'dymkow' pojawiajacych się po uderzeniach kul.

max_shells 0
 – Ustala maksymalna ilosc widocznych łusek. Podobnie jak max_smokepuffs ustawienie na 0 powoduje znaczne przyspieszenie gry.

max_shells 0
 – Nie wylatuja nam łuski przy strzelaniu.

fastsprites 1
 – Zmienia jakosc dymu z granatow. Ustawienie na 1 zapewnia przyspieszenie grafiki, przy połprzezroczystym(!) dymie.

fps_max 100
 – Maksymalna liczba klatek na sekundę. Niższe ustawienie zmniejsza obciażenie procesora.

mp_decals 1
 – Maksymalna ilosc wyswietlanych logo, dziur po kulach. Powoduje widoczne przyspieszenie działania gry.

hisound 0
 – Zmniejsza jako dźwięku, jednoczesnie przyspieszajac działanie gry.

loadas8bit 1
 Podobnie jak 'hisound' zmniejsza jakosc dźwięku (do 8bit).

bgmvolume 0
 – Wyłacza CD Audio.

r_dynamic 1
 – Włacza dynamiczne oswietlenie.

r_mirroralpha 0
 – Wyłacza refleksje swiatła.

r_norefresh 0
 – Nie odswieża konsoli oraz hud'a jesli nie ma takiej potrzeby.

cl_weather 0
 – Wyłacza efekty pogodowe (np. deszcz na azteku').

cl_himodels 0
 – wyższa jakość modeli graczy – 1 wyższa – 0 niższa.

cl_dynamiclights 0
 – wylacza dynamiczne swiatla.

cl_shadows 0
 – cienie pod modelami graczy.

cl_minmodels 1
 – Ładowanie i pokazywanie przez grę tylko 4 modeli postaci zamiast 10, dzięki czemu oszczędzane są fpsy.

cl_particlefx 0
 – wylacza efekty takie jak plomien z lufy , odlamki , czesc dymow itp

cl_weather 0
 – wyłącza efekty pogodowe.

cl_corpsestay 1
 – Czas znikania leżących ciał. Ciała znikające szybciej zwalniają część zasobów komputera.

r_detailtextures 0
 – Bardziej szczegółowe tekstury. Wyłączone pozwalają zaoszczędzić trochę RAMu.

r_detailtextures-supported 0
 – wyłącza odbijanie światła w teksturach.

r_mirroralpha 0
 – wyłącza odbijanie światła w teksturach.

r_mmx 1
 – Wsparcie dla technologii MMX, każdy procesor posiada tą technologię, więc zalecane jest 1.

r_decals 1
 – maksymalna ilość detali.

precache
 – więcej plików jest ładowanych przed wejściem na serwer, co odciąża komputer w czasie gry.

violence_ablood 0
 – wyłączenie wyświetlania krwi.

violence_hblood 0
 – wyłączenie wyświetlania krwi.

violence_agibs 0
 – Wyświetlanie resztek modeli po eksplozji.

violence_hgibs 0
 – Wyświetlanie resztek modeli po eksplozji.

s_reverb 0
 – wyłączenie pogłosu.

voice_dsound 0
 – pogorszenie jakości dźwięku voicecomm.

fastsprites 2
 – Jakość sprite'ów, np. gazu z granatu dymnego czy eksplozji. Im mniejsza tym szybciej gra będzie chodzić.

d_spriteskip 2
 – Pomijanie sprite'ów. Im więcej sprite'ów wyłączymy tym więcej zasobów komputera pozostanie wolnych.

hpk_maxsize 1
 – Ilość miejsca w pamięci, którą zajmuje plik "custom.hpk". Nie warto zaśmiecać RAMu prawie bezużytecznym plikiem.

mp_decals 1
 – max ilość wyświetlanych logo i dziur.

cl_download_ingame 0
 – wyłączenie ściągania niestandardowych log, dźwięków z gry.

A tu na ping

Cześć!


Dziś po krotce pokaże wam jak można zmniejszyć ping za pomocą programu cFosSpeed !

Pierwsze co zrobimy to pobieramy program:


cFosSpeed-DOWNLOAD

Pobieramy i instalujemy program...(nie będe opisywał całej instalacji bo jest ona na prawde prosta i nie powinna stworzyć problemów)

Gdy skończymy instalację po prawej stronie w dolnym rogu pokaże nam się takie oto okienko:

1.JPG

Na tle okienka naciskamy PPM

2.JPG

Wchodzimy w OPCJE i USTAWIENIA

3.JPG

Po naciśnięciu ukaże nam się takie okno:

(zdjęcie troche niewyraźne ale nie ważne,każdemu pokaże się to samo co mi)
7.JPG


Po lewej stronie na niebieskim tle naciskamy na napis PROGRAMY,a następnie GRY:

6.JPG

Po czynnościach napisanych wyżej szukamy nazwy naszej gry czyli "CounterStrike 1.6 (cstrike.exe)"

Gdy już znaleźliśmy naciskamy na ten szary prostokącik po prawej stronie z takimi wykresami:

8.JPG


Ustawiamy PRIORYTET na NAJWYŻSZY i naciskamy "Zapisz priorytety" !

Po ostatniej czynności naciskamy jeszcze raz PPM na ramke w prawym dolnym rogu,wchodzimy w "MODELOWANIE RUCHU" i naciskamy "Pierwszeństwo dla czasu pingów"

9.JPG





I na tym wszystkim cała rzecz polega ;-)

 
Jeśli nie odpisuje w temacie napisz mi na priv
Opublikowano

Być może czegoś nie rozumiem, lecz nie wiem czemu zawsze jest tak, że ktoś ma np. 80 FPS, a zawsze miał powyżej 100, to każdy mu piszę komendę "fps_max 100", przecież to mu nie podniesie FPS'ów tylko jak wiadomo ustawi limit. 

Ale przechodząc do tematu, pobierz różne cfg z internetu, czasami można znaleźć jakiś ciekawy, który naprawdę coś daje.

qbAFfcA.jpg

Opublikowano

Rozdzielczość 

Bawianie się kolorami gry - Gamma - i to obok 

oraz 3 komendy poprawiają fpsy albo dwie komendy (nie pamiętam jakie) 

Opublikowano

Wyłącz synchronizacje pionową w ustawieniach cs'a jeżeli jesteś posiadaczem steam, a jeżeli nie to spróbuj po prostu modeli high fps wystarczy wyszukać w google. A i bym zapomniał zmniejsz roździelczość gry.

i1sWQY0.jpg

Opublikowano

Ping może skakać od internetu lecz nie zawsze czasami skakał mi tylko w Counter-Strike i też nie wiedziałem co jest tego powodem.

A jeśli chodzi o FPS to nie wiem dlaczego są takie nie stabilne ale wejdź w kartę graficzną jeżeli jest to NVIDIA to przesuń pasek w stronę wysokiej wydajności i wyłącz synchronizację pionową.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...