Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Muzyka elektroniczna (Trance,Dubstep,Progressive Trance,Happy Hardcore,Nightcore, itp.)-ogólna dyskusja


Freedom07

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam postanowiłem zrobić temat o muzyce elektronicznej.

Ale za chwile ktoś się  zapyta się ,,ale co to Muzyka elektroniczna ?"

 

 

muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.

 Muzyka elektroniczna jest to zbyt ogólny temat aby dało się  napisać co to ponieważ jest zbyt dużo gatunków tej muzyki.

Przykładem muzyki elektronicznej jest np.:

 

 

 

 

 

Powstał nawet gatunek muzyki  łączący muzykę elektroniczną  z ,,rock"

 

Rock elektroniczny 

 

Rock elektroniczny (znany również jako synthrock, electrorock, techno-rock lub digital rock) – gatunek muzyki rockowej w którym dominującym jest wykorzystanie instrumentów elektronicznych. Rock elektroniczny jest częścią szerokiego nurtu muzyki elektronicznej.  Pod koniec lat 60. wraz z rozwojem rocka psychodelicznego i progresywnego, muzycy reprezentujący te style zaczęli używać znacznie udoskonalonych syntezatorów[1][2]. Elektroniczne brzmienie stało się wręcz synonimem progresywności. Pionierami zastosowania elektroniki w muzyce rockowej były takie brytyjskie zespoły i tacy twórcy, jak Yes, King Crimson, Camel, Keith Emerson i inni[3]. W muzyce tych grup wykorzystanie elektronicznych instrumentów było tylko jednym z elementów brzmienia. Odmienne podejście przyjęli niemieccy muzycy rockowi, którzy w swej twórczości praktycznie wyłącznie oparli się na elektronicznym instrumentarium. Do pionierów tego stylu należeli Tangerine Dream, Klaus Schulze i Ash Ra Tempel[4].

 

Mój ulubiony artysta  to deadmau5 <3

 

 

Więc co sądzicie o tym terminie (gatunku) muzyki ? B)  :D

                                                               tumblr_nwve37p9Hz1thlv3qo1_500.gif

Opublikowano

Lubie to!

 

Ogólnie słucham od Tiesto/Diplo/Oliver Heldens/Curbi/Don Diablo/Skrillex itd. po jakiś mało popularnych wykonawców, wystarczy, że podpasuje mi bit i może być nawet nagrane przez Wuja Mietka :D Lubię szczególnie remixy jakiś często znanych piosenek itp. przykład:

 

Co można powiedzieć o tym gatunku muzyki?: Z*******y!

Opublikowano

Klasyczne kawałki dubstepu tylko i wyłącznie. Sierra Leone, Promises itp.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...