Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zmiana hasła dla „serveradmin” lub innego użytkownika query


Norczan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zmiana hasła dla „serveradmin” lub innego użytkownika query na serwerze TeamSpeak 3

 
 
1. Klikamy na pulpit PPM, wybieramy „Nowy…” i tworzymy „Dokument tekstowy”.
2. Plik nazywamy admin.ini.
3. Edytujemy plik notatnikiem lub innym edytorem i wklejamy:

NICK_password=TWOJE HASŁO

Przykład dobrze wypełniony:

serveradmin_password=norczan
norczan_password=norczan

4. Gdy już mamy gotowy plik, otwieramy klienta FTP (np. FileZilla), łączymy się z hostingiem na którym stoi nasz serwer TS3.
5. Przechodzimy do głównego folderu i przenosimy tam plik admin.ini – który przed chwilą edytowaliśmy.

6. Dodanie pliku admin.ini do komendy startowej serwera:
a) Łączymy się poprzez klienta FTP z hostingiem serwera.

B) Z głównego katalogu pobieramy plik ts3server_startscript.sh.
c) Plik otwieramy za pomocą edytora kodu (np. Notepad++)
d) Wciskamy kombinacje klawiszy CTRL + F i wklejamy do wyszukania:

COMMANDLINE_PARAMETERS="${2}" #add any command line parameters you want to pass here

Wyszukaną linię zaznaczamy i wklejamy zamiast niej:

COMMANDLINE_PARAMETERS="inifile=admin.ini ${2}" #add any command line parameters you want to pass here

7. Zapisujemy plik i wrzucamy go na serwer.
 
 
Gotowe, teraz tylko zrestartuj serwer i hasło do konta masz zmienione.
 
 
Zobacz również:
Zmiana „login” dla serveradmin lub innego użytkownika query
Zmiana portu dla Server Admin Query

Opublikowano

@up Poradnik dobry ale się powtarza.­

Ten sposób różni się znacznie od tego http://www.mpcforum.pl/topic/1250198-tut-zmiana-portu-query-i-portu-transferu-plik%C3%B3w-zmiana-has%C5%82a-query/

W tamtym poradniku używasz komend, a tutaj jest to plik z komendą, który uruchamia się podczas startu serwera.

Zdecydowanie ten sposób jest lepszy, ponieważ zawsze zadziała.

Podczas wpisywania komend, często lubi wyskoczyć błąd, spotkałem się z tym kilka razy i pomagałem takim osobą.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...