Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer - Duża kwota.


iCoeli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jaki posiadasz budżet na kupno? - 23.000zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) - od razu kiedy złożycie
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? - Nie posiadam żadnego komputera. Mam jakiś tani laptop za 900zł
Do czego ma służyć komputer? - Gry/Nagrywanie/Rendering/Fun :D
Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Jasne tylko że to nie wchodzi w cenę komponentów komputera. Na to mam osobne 2.000zł
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? - Jasne.
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? - Karta graf - Titan X 12gb GDDR 5

Opublikowano

Ty poważnie z tym budżetem? Generalnie na komputer do zabawy to nie widzę zbytniego sensu wydawać więcej niż 10000 i to z monitorem i całą resztą peryferii. Za 23k to się składa porządne stacje graficzne. No chyba, że chciałbyś monitor 4K to wtedy ma to jako taki sens...

Opublikowano

poczekaj aż wyjdą nowe GPU. przecież nie ma sensu pchania się w 4x 980 TI..

 

faktycznie z monitorem 4k możesz kupić dobrą maszynę za te pieniądze i w takiej rozdziałce wszystkie gierki ultra bez mrugnięcia powinny chodzić.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Ty poważnie z tym budżetem? Generalnie na komputer do zabawy to nie widzę zbytniego sensu wydawać więcej niż 10000 i to z monitorem i całą resztą peryferii. Za 23k to się składa porządne stacje graficzne. No chyba, że chciałbyś monitor 4K to wtedy ma to jako taki sens...

Tak na poważnie, i tak 4k.

 

poczekaj aż wyjdą nowe GPU. przecież nie ma sensu pchania się w 4x 980 TI..

 

faktycznie z monitorem 4k możesz kupić dobrą maszynę za te pieniądze i w takiej rozdziałce wszystkie gierki ultra bez mrugnięcia powinny chodzić.

Czy powiedziałem że ja chce 4x TI? Przeczytaj dokładniej opis. Titan X 12 gb. :)

Opublikowano

Tylko Titan X się nie opłaca. To już lepiej poczekać na dużego Pascala. No chyba, że musisz mieć na już i srasz kasą no to coś się złoży.

Można tak ująć że sram kasą 20k/mc. -5k podatki itp itd. Praca zagranicą.

 

I chciałbym teraz w coś pograć, bo na tym laptopie jedynie w mario mogę ;D

Opublikowano

No to skoro tak stawiasz sprawę i podcierasz się dolarami to proszę bardzo...

 

MOBO http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-x99x-killer-x99-quadddr4-2133-sata3-raid-atx-661393/

RAM http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/

GPU X2 http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-titan-x-12gb-gddr5-384bit-hdmi-dvi-3xdp-gv-ntitanxd5-12gd-b-725834/

Cooler http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h105-240mm-cw-9060016-ww-627537/

SSD http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-950-pro-256gb-pcie-3-0-mz-v5p256bw-797121/

HDD http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-2tb-3-5-sata-6gb-s-64mb-wd20efrx-500406/

PSU http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-850i-w-modular-80-gold-cp-9020083-eu-751028/

CASE http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-luxe-usb-3-0-czarny-z-oknem-ph-es614l-bk-661814/

Monitor http://www.morele.net/monitor-benq-bl3201pt-713719/

CPU http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-5930k-socket-2011-3-64bit-3-5ghz-140w-cache-15mb-box-bx80648i75930k-660962/

 

 

Razem 20625

 

Masz tutaj potężny 6-rdzeniowy procesor (dałem ten model, zamiast i7 5820k ze względu na to, że obsługuje 40 liniii PCI-E, a nie tylko 28 co może być trochę mało do dwóch kart i szybkiego SSD), świetną płytę główną, 16GB szybkiej pamięci (jeśli srasz kasą i czujesz potrzebę zaimponowania znajomym to możesz wziąć 2 takie zestawy i mieć 32GB). Do tego bardzo szybki SSD, 2TB HDD na śmietnik (jak potrzebujesz to weź większy model), świetny 850W zasilacz, pojemna i przewiewna obudowa. Całości dopełnia duży monitor 4K w połączeniu z dwoma Titanami X, które już jako tako powinny sobie poradzić z tą rozdzielczością. Peryferia dobierz sobie sam bądź niech doradzi ktoś inny, ja się na tym temacie nie znam.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

Dzięki, a dasz radę skołować dobry mikrofon (pojemnościowy), kamerkę, słuchawki i klawiaturę oraz myszkę do 5.000zł?

Opublikowano

Blue Yeti, logitech c920, hyperx cloud 1, aim sc808, cmstorm quickfire tk mx cherry red. Nie wiem po co brać np słuchawki za 2k albo klawiature za 900zł. A i jeszcze myszka no to zależy od chwytu. Razer deathadder chroma albo ss rival tylko podaj chwyt najpierw

Opublikowano

@Velociraptus wyczerpał temat dotyczący skrzynki.

 

Peryferia, przy budżecie 5k można zaszaleć więc :

 

Słuchawki - http://proline.pl/?p=K550&&cno=1 

Mikrofon - http://www.morele.net/mikrofon-rode-nt-usb-czarny-400400030-717988/

Kamera - http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-sony-pj810e-hdr-pj810eb-636758/

Mysz - http://www.morele.net/mysz-steelseries-mysz-steelseries-637134/

Klawiatura - http://www.morele.net/klawiatura-ozone-strike-pro-us-cherry-mx-blue-ozstrikeprousb-751928/

Karta dźwiękowa - http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/

 

Wychodzi ponad budżet, ale sądzę że jesteś w stanie dołożyć.

 

A jeżeli nie to kamerę zmień na tą  i wtedy możesz dokupić kartę dźwiękową: 

http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-panasonic-hc-v270ep-k-czarna-734387/

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-sou-usb-xonar-u7-90yb00ab-m0uc00-705002/

 

 

@Xeeideex 

 

Droższe > wykonane z lepszych materiałów > lepsze - ale to zazwyczaj czasami tak może nie być :)

Opublikowano

@Velociraptus wyczerpał temat dotyczący skrzynki.

 

Peryferia, przy budżecie 5k można zaszaleć więc :

 

Słuchawki - http://proline.pl/?p=K550&&cno=1 

Mikrofon - http://www.morele.net/mikrofon-rode-nt-usb-czarny-400400030-717988/

Kamera - http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-sony-pj810e-hdr-pj810eb-636758/

Mysz - http://www.morele.net/mysz-steelseries-mysz-steelseries-637134/

Klawiatura - http://www.morele.net/klawiatura-steelseries-apex-64145-586727/

 

Wychodzi 5122,01, więc ponad budżet, ale sądzę że jesteś w stanie dołożyć 122,01zł

 

A jeżeli nie to kamerę zmień na tą :

http://www.morele.net/kamera-cyfrowa-panasonic-hc-v270ep-k-czarna-734387/

No te AKG 550 bardziej się spiszą jako portable.

Ta myszka to serio żart.

A klawiatura jeszcze większy, 400zł za membrane.

 

Autorze jakiego chwytu myszki używasz? Jak dużą masz dłoń?

 

IRu7OnD.png

 

Chcesz klawiaturę mechaniczną? Jeśli tak to z jakimi przełącznikami? 

http://pclab.pl/art49997-2.html

Jakiego brzmienia oczekujesz od słuchawek?

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

@Zeciarz na ceneo na złą klawiature mnie przekierowało, to miał być apex mechanik, już poprawiam :) A myszka to Twoje zdanie, sam posiadam i jestem zadowolony, nie ma problemu plątającego się kabla i myszka działa bardzo dobrze.

Opublikowano

pomimo tego ze masz troche hajsu, wydawanie jej teraz nie ma zadnego sensu

w polowie roku wychodzi nowe gpu od amd jak i od nvidii ktore bedzie duzo wydajniejsze, prawdopodobnie w tej samej cenie

to samo titan x, taniej ma sie 980ti z 6gb pamieci na ktorej 4k jest grywalne, za oszczedzony hajs mozna byloby zwodowac wiekszosc zestawu

to samo 4k, to juz lepiej zainwestowac w porzadny monitor 2k z gsync i wysokim refresh rate i dobra matryca anizeli kupowanie pierwszego lepszego 4k tylko dla rozdzielczosci

@Zeciarz na ceneo na złą klawiature mnie przekierowało, to miał być apex mechanik, już poprawiam  :) A myszka to Twoje zdanie, sam posiadam i jestem zadowolony, nie ma problemu plątającego się kabla i myszka działa bardzo dobrze.

apex to bardzo specyficzna klawiatura, dosyc droga, jej switche sa inne niz wszystkie, polecanie jej w ciemno bo cena to glupota

­

Opublikowano

 

pomimo tego ze masz troche hajsu, wydawanie jej teraz nie ma zadnego sensu

w polowie roku wychodzi nowe gpu od amd jak i od nvidii ktore bedzie duzo wydajniejsze, prawdopodobnie w tej samej cenie

to samo titan x, taniej ma sie 980ti z 6gb pamieci na ktorej 4k jest grywalne, za oszczedzony hajs mozna byloby zwodowac wiekszosc zestawu

to samo 4k, to juz lepiej zainwestowac w porzadny monitor 2k z gsync i wysokim refresh rate i dobra matryca anizeli kupowanie pierwszego lepszego 4k tylko dla rozdzielczosci

apex to bardzo specyficzna klawiatura, dosyc droga, jej switche sa inne niz wszystkie, polecanie jej w ciemno bo cena to glupota

 

Dlatego zmieniłem zdanie na inną klawiaturę :)

Opublikowano

Uchwyt dłoni: Palm grip :)

Co do wyżej, komputer od Velo już jest zamówiony. Wraz z klawiaturą, mikrofonem i słuchawkami. Czekam na dobrą myszkę. :)

Opublikowano

Uchwyt dłoni: Palm grip :)

 

Co do wyżej, komputer od Velo już jest zamówiony. Wraz z klawiaturą, mikrofonem i słuchawkami. Czekam na dobrą myszkę. :)

 

 

Lepiej byloby zamowic taka klawiature Corsaira K70 z dobrym RGB. Co do myszki. Tutaj skusilbym sie na Razer Deathaddera albo Steelseries Rival 300 Fade, ktory wyglada przynajmniej dla mnie kozacko, laczac przy tym dobry sensor z wygoda. Kup jeszcze prodigy cube (mozna by dac cos do srodka, ale z powodu sli wzialbzm karte na usb)

http://www.ceneo.pl/15028438

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...