Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Instalacja FreeBSD 9.3


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, potrzebuję pomocy przy instalacji freebsd 9.3 

To znaczy, chciałbym zrobić własne pliki serwerowe, ale do końca nie wiem jak się za to zabrać. 

Jest multum poradników na forum, ale za bardzo nijak mają się do tego co ja mam w swoim freebsd. 

 

Chodzi mi o to, żeby serwer odpalał się normalnie na 9.3 , tylko żebym przerzucił pliki z 8.2 

 

Tak, żeby na 9.3 metin tak samo odpalał mi się jak na 8.2 .

Opublikowano

@ Dark Prince

Wzorowałem się na filmach i poradnikach, poza tym pisałem w temacie, że "Jest multum poradników na forum, ale za bardzo nijak mają się do tego co ja mam w swoim freebsd." I napisałem, że "potrzebuję pomocy przy instalacji freebsd 9.3" Więc po co sobie nabijasz posty. Prosiłem o instrukcję, a nie, żeby napisać mi gdzie to jest -,- 

 

ps : Może po prostu pokażę, jak ja to instaluję, eventualnie może koś podpowie mi, gdzie robię błąd, albo wytłumaczy co robić dalej.

Opublikowano

Dobra, pomyślałem, że przedstawię, to dokładnie w formie kroków, co robię od początku do końca, tak, żebym miał pewność, że ktoś mi może pomoże :)

 

1. Tworzenie maszyny, wgrywanie plików ".iso" do stworzenia plików serwerowych.

a)

 93779083362636778074.png

 

B)

30395415880252720762.png

 

c)

68914193271342580256.png

 

d)

69920304391518539045.png

 

e)

59673175682639298892.png

 

f)

59353914572239997606.png

 

g)

59353914572239997606.png

 

h)

59514434308939505272.png

 

i)

72331759888208362749.png

 

j)

72331759888208362749.png

 

2. Teraz przechodzę do VirtualBox-a Klikam Uruchom "I>". I instaluję pliki. 

 

02204959650509100352.png

 

 

49291670868022693630.png

 

64473340376074062115.png

 

                                                   /\   

 Po wybraniu powrotem do góry ! nas od razu przeżuci i : 

 

46602021553587253395.png

 

75174039514129449636.png

Przynajmniej, tak mi się wydaje, że nie ma to większego znaczenia.. 

 

13204907659498339279.png

 

 

19208302324542670117.png

 

 

68730565111487961317.png

 

 

09659820013332922541.png

 

 

86776609671580712112.png

 

15170878502839517438.png

 

 

35156239948971988314.png

 

62891412315323718365.png

 

No i już tutaj, nie będę się bawił w edytowanie, każdego pliku osobno, tylko po prostu, to co jest podświetlone to klikałem. 

 

00389916533770514865.png     36408911592869512354.png    63989968238013219245.png

 

 

70388119895467963567.png

 

 

57216144789898411151.png

 

 

37816124428025153111.png

 

 

95450293493903459017.png

 

28056025853948717244.png

 

72826845598230001545.png

 

05802808218681972369.png

 

38266220584467914984.png

 

57744552817298466602.png

 

09150699891091534688.png

 

01418308908999401732.png

 

93203876998486279956.png

 

 

94533789227477643177.png

 

12841336152148933475.png

 

54673520410804879224.png

 

72815122626086994761.png  -------->> 20998663066646192182.png

 

43119000831768326117.png    ---------->>  17011331026588999382.png

 

97360048295005689702.png      62696445104538106626.png

 

73377396197774818225.png

 

85269325085251663681.png

 

42445760857909369645.png

 

16828582849411859225.png

 

72811577472459657228.png

 

10542041270665840630.png

 

12825672921005465568.png

 

44905821749103899193.png

 

27504325135378501468.png

 

46950019563834755918.png

 

12629346537330190911.png

 

82958030741127606018.png

 

40694221129675468865.png

 

77563073907061600559.png

Instalacja Pythona 2.7

09701877970782717743.png

 

46221058961742418332.png

 

95358267255626074377.png

 

 

00872784395085629690.png

 

48152821120004423032.png

 

98341507307291762803.png

 

46086378618709870246.png

 

Teraz Instaluję MySQL do serwera .....

70646451455338621241.png

 

78541421734045000941.png

 

54044879378454428754.png

 

81772034261928191338.png

 

04337338978441582762.png

 

43389517710022354536.png

 

25126258181703915228.png

 

47938333075951547423.png

 

98544974787170770533.png

 

00905987040996405149.png

 

35863234569762240306.png

 

99544407626788248280.png

 

65415357838450318491.png

 

09862362170307902952.png

 

24980144902163599393.png

 

25539004478518935303.png

 

77838561452485032024.png

 

Po zrebotowaniu, loguję się normalnie i teraz przechodzę do : 

 

 83292648737174692048.png

 

tradycyjnie, wchodzimy aż do interface-u 

 

10073824031701850515.png

 

23690324012524967549.png

 

52420107946041986226.png

 

 

18133660665607441919.png

 

 

75366657043529279064.png

 

 

34005118813551552525.png

 

16222521415243209119.png

 

 

77509978954778640157.png

 

46187461438085377773.png

 

 

No i teraz w sumie, to już koniec, robienia... mojego ... tyle ile umiem. 

Chciałem się zapytać kogoś kompetentnego, czy dobrze wszystko zrobiłem, i co jeszcze muszę wgrać.

Jeżeli gdzieś popełniłem błąd, to jeżeli ktoś mi wytłumaczy gdzie, to mogę pliki wgrać jeszcze raz. 

Chciałbym wgrać jeszcze bazę, z innych plików, tak, żeby w grze i w Navicat mySQL po otworzeniu było to samo, co na starych plikach. teraz zainstalowałem "pliki" ( bo w sumie jeszcze nie do końca) serwerowe, w wersji freeBSD 9.3, pliki na których wcześniej pracowałem to 8.2, czy nie będzie problemu z przerzuceniem mysql na nowe pliki ?

Co z DB ? Czy już mam db wgrane? Czy muszę wpisywać coś jeszcze w konsolę ? 

 folderu  "Home" nie mam wg,  

I nie mam nic w folderze lib32? chyba

O co chodzi z tymi pluginami, że jak wpiszę /start, to żeby mi serwer nie padł. Tyle tylko się dopatrzyłem.

Proszę o pomoc, zbliża się ten szczególny czas, gdy graczy na mpc jest coraz więcej, w tym szczególnym czasie, pomóżcie mi, jeżeli ktoś mi pomoże, serwer się odpali i wejdę normalnie do gry, to chyba dozgonnie będę lajkował profil :)  ( ferie zimowe na dolnym śląsku ^.^ )  

 

Proszę również, o nie odsyłanie mnie do poradników z Mpc, bo to co zrobiłem, to wiedza z poradników. Ale nie wiem co dalej, mała instrukcja nikogo nie zaboli :) a mnie uszczęśliwi :)

 

Edit : Z bazą przez FTP normalnie się łączę :)

Opublikowano

@ NertiaMT2

 

 Pomyśl, zanim coś napiszesz. Widzisz co napisałem na wstępie?  Poza tym pisałem, że chcę   ŻEBY MI KTOŚ POMÓGŁ, A NIE  "GOTOWY OBRAZ Z NETU". CHCĘ CIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ A NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ, ŻEBY KIEDYŚ KOMUŚ TEŻ POMÓC.  :)

Opublikowano

@Lajkkk

Wiesz, zależy co to znaczy jeszcze, bo wydaje mi się, że w nameserver możesz wpisać, swoją baramę domyślną Ipv4, nie ma to większego wpływu na działanie serwera czy pobieranie plików, jak pewnie zauważyłeś po ilości plików jaką pobrałem przez freeBSD.  Poza tym wydaje mi się że umiem skonfigurować sysinstall, tak, żeby miało połączenie z lokalnym netem, albo z powrotem na hamachi :p

 

pytam, co mam jeszcze dodać do servera, i co jeszcze zainstalować, bo nie mam żadnych błędów od strony włączania servera, tylko chcę wiedzieć, czy wszystko poprawnie zainstalowałem i czego mi jeszcze brakuje :)

i jak wgrać pliki "stare" do nowej freeBSD, tak żeby wszystko chodziło jak wcześniej, tylko żeby je " przenieść " na nową maszynkę FreeBSD :)

 

Ps: Jeżeli chcesz w nameserver wpisz sobie swoją bramę Ipv4 ( możesz zobaczyć jak ja to robię wyżej ) , nic się nie stanie, bo i tak twój serwer nie wykorzystuje teraz tego, gdy jesteś  przełączony na hamachi :p ( przynajmniej tak mi się wydaje :) )  

 

Pozdro :)

Opublikowano

@esperanza123

Jeżeli mógłbyś mi pomóc, to specjalnie dla ciebie to odświeżę :) 

 

Mi chodzi o to tylko, żeby zrobić BSD 9.3, wrzucić tak starsze pliki, z 8.2, i no chyba dodać tam liby32, ( tak mi się wydaje ) tak żeby to wszystko ładnie chodziło jak na 8.2, żeby mysql z plików 8.2 było takie same jeżeli je przerzucę na 9.3, i żeby nic się po prostu nie popsuło, i żebym normalnie mógł wejść do gry :)

Opublikowano

@esperanza123

Jeżeli mógłbyś mi pomóc, to specjalnie dla ciebie to odświeżę :)

 

Mi chodzi o to tylko, żeby zrobić BSD 9.3, wrzucić tak starsze pliki, z 8.2, i no chyba dodać tam liby32, ( tak mi się wydaje ) tak żeby to wszystko ładnie chodziło jak na 8.2, żeby mysql z plików 8.2 było takie same jeżeli je przerzucę na 9.3, i żeby nic się po prostu nie popsuło, i żebym normalnie mógł wejść do gry :)

Pliki wystarczy spakować i skopiować na pulpit, wykonać dump bazy danych, również skopiować i tyle.

Do BSD 9.3 są inne liby, możesz je znaleźć na necie, osobiście polecałbym Ci instalację bsd 10+,

jeżeli już uparłeś się na 9.3 tutaj podaję linka do paczki

http://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/ISO-IMAGES/9.3/

1221me.md.gif

Opublikowano

@esperanza123 

Dzięki, że choć ty się coś zainteresowałeś :)

 Sęk w tym, że ja nie wiem, czy poprawnie instaluję to freebsd, mam serwer na hamachi itd, umiem wejść do winscp no tępy nie jestem, trochę umiem , ale nie rozumiem "Pliki wystarczy spakować i skopiować na pulpit, wykonać dump bazy danych, również skopiować i tyle. "
Bo tak szczerze mówiąc nie wiem które dokładnie pliki, czy całość czy nie, itd :D, bo jak otworzę sobie winscp, na tych plikach 9.3, to też tam już coś jest, zrozumiałem to tak, skopiuj wszystko, po prostu skopiować wszystko z 8.2 i wrzucić do 9.3?  Serio nie wiem, dokładnie jak to od początku do końca zrobić, żeby to było dobrze za pierwszym razem :) serio jestem zielony, nigdy wcześniej tego nie robiłem, chciałbym się tego nauczyć i trochę poświęciłem nad plikami i nie chciałbym, żeby je szlag trafił :p Oczywiście zrobię sobie kopię przed bawieniem się z tym, ale więcej i jaśniej postaraj mi się to opisać, bo nic mi to nie mówi, a nie chcę strzelać w ciemno :) 

 

Mogę odświeżyć temat i wrzucić jeszcze raz zdjęcia z instalki, tak, żeby  było jasne czy wszystko dobrze zrobiłem. Serio zrobię wszystko co istotne, żeby się udało to zrobić :)

Opublikowano

@esperanza123 

Dzięki, że choć ty się coś zainteresowałeś :)

 Sęk w tym, że ja nie wiem, czy poprawnie instaluję to freebsd, mam serwer na hamachi itd, umiem wejść do winscp no tępy nie jestem, trochę umiem , ale nie rozumiem "Pliki wystarczy spakować i skopiować na pulpit, wykonać dump bazy danych, również skopiować i tyle. "

Bo tak szczerze mówiąc nie wiem które dokładnie pliki, czy całość czy nie, itd :D, bo jak otworzę sobie winscp, na tych plikach 9.3, to też tam już coś jest, zrozumiałem to tak, skopiuj wszystko, po prostu skopiować wszystko z 8.2 i wrzucić do 9.3?  Serio nie wiem, dokładnie jak to od początku do końca zrobić, żeby to było dobrze za pierwszym razem :) serio jestem zielony, nigdy wcześniej tego nie robiłem, chciałbym się tego nauczyć i trochę poświęciłem nad plikami i nie chciałbym, żeby je szlag trafił :p Oczywiście zrobię sobie kopię przed bawieniem się z tym, ale więcej i jaśniej postaraj mi się to opisać, bo nic mi to nie mówi, a nie chcę strzelać w ciemno :) 

 

Mogę odświeżyć temat i wrzucić jeszcze raz zdjęcia z instalki, tak, żeby  było jasne czy wszystko dobrze zrobiłem. Serio zrobię wszystko co istotne, żeby się udało to zrobić :)

 

Do wykonania kopii plików jest skrypt od terenzo, mianowicie :

http://wklej.to/5ECpa

(ścieżkę do plików zmień na swoją, zostanie utworzony plik o nazwie metin2sf.tgz w katalogu ''/'')

Do wykonania zrzutu bazy wpisujesz:

mysqldump --all-databases -u root -p > backup.sql

Po wpisaniu hasła, pojawi się zrzut w katalogu bieżącym czyli:

/

o nazwie backup.sql

W tym momencie kopiujesz paczkę z plikami oraz bazą na pulpit i tyle, możesz przenosić serwer

Aby zainstalować serwer na nowej maszynie wystarczy:

1. Wrzucić pliki oraz zrzut bazy do katalogu bieżącego ;

2. Rozpakować pliki komendą tar zxvf metin2sf.tgz

3. Rozpakować dump komendą

mysql -u root -phaslomysql < backup.sql

I tyle, reszta konfiguracji oczywista, instalacja sql, libów itd.

p.s po ''-p'' nie stawiaj spacji przy rozpakowaniu dumpa np

mysql -u root -pjestempro < backup.sql

a nie

mysql -u root -p jestempro < backup.sql

No i to chyba na tyle ;]

1221me.md.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...