Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z napisaniem skryptu na drużynowe grupy - gdzie to wpisać?


sooldier1234

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, piszę własny skrypt na drużyny red i blue i mam problem gdzie wpisać to żeby działało, aby gracz nie mógł wejść na arene gdy graczy w regionie "blue" jest np 2.

            if {_liczba} is 2:
                send "&4Nie mozesz wejsc na arene poniewaz druzyna &9blue &4jest pelna ! %{_liczba}%/1"
                execute console command "/back"
                stop

cały kod wygląda tak:

command /arena [<text>]:
    trigger:
        if arg 1 is "red":
            set {druzyna.%player%} to "red"
            send "&aWybrales druzyne &cRed&a, za chwile zostaniesz przeteleportowany na arene !" to player
            wait 5 seconds
            execute console command "/mv tp %player% arena"
            execute console command "/tppos %player% 83 34 80 271 4"
            stop
			
        if arg 1 is "blue":
            set {druzyna.%player%} to "blue"
            send "&aWybrales druzyne &9Blue&a, za chwile zostaniesz przeteleportowany na arene !" to player
            wait 5 seconds
            execute console command "/mv tp %player% arena"
            execute console command "/tppos %player% 72 34 80 90"
            stop
			
        if arg 1 is not set:
            send "&4Nie podales druzyny do ktorej chcesz dolaczyc (red, blue) !"
			
on damage of player:
    if {druzyna.%attacker%} is "red":
        if {druzyna.%victim%} is "red":
            cancel event
            send "&4Ta osoba jest w twojej druzynie !" to attacker
		
    if {druzyna.%attacker%} is "blue":
        if {druzyna.%victim%} is "blue":
            cancel event
            send "&4Ta osoba jest w twojej druzynie !" to attacker
			
on entering of region "red":
    send "&aDolaczyles do druzyny &cRed !" to player
    set {_liczba} to 1
    loop all players:
        "%regions at loop-player%" contains "red"
        increase {_liczba} by 1
        send "&aGracz %name of player% dolaczyl do druzyny &cred ! [%{_liczba}%/1]" to loop-player
        stop
	
on entering of region "blue":
    send "&aDolaczyles do druzyny &9Blue !" to player
    set {_liczba} to 1
    loop all players:
        "%regions at loop-player%" contains "blue"
        increase {_liczba} by 1
        send "&aGracz %name of player% dolaczyl do druzyny &9blue ! [%{_liczba}%/1]" to loop-player
    
    

Pomagam na PW (Prywatna Wiadomosc)

▄ . ► KONTAKT .
Wyślij do mnie Prywatną Wiadomość (PW)

►Skype: smith.polska

Opublikowano

Musisz zloopowac graczy na danym regionie 
i zsetować tego loopa na dana zmienną 
Potem podczas wchodzenia danego gracza na Region sprawdzić czy Zmienna "{zmienna} is more than 1"
i jeśli jest to cancel event komunikat i odrzucić go do tylu  ;3 
//edit
 

on entering of region "red":
    send "&aDolaczyles do druzyny &cRed !" to player
    set {_liczba} to 1

Nie możesz setowac na 1 bo bedzie cały czas 1
Musisz dodawać 1 do zmiennej add 1 to {_liczba}
A tak btw nie wiem czm tam uzyłeś zmiennej chwilowej 0.0
 

on entering of region "red":
	if {liczba} is smaller than 3:
		send "&aDolaczyles do druzyny &cRed !" to player
		add 1 to {liczba}
		loop all players:
			if "%regions at loop-player%" contains "red"
			send "&aGracz %name of player% dolaczyl do druzyny &cred ! [%{liczba}%/2]" to loop-player
			stop
	else:
		send "Nie mozesz juz tutaj wejsc"
		cancel event
		stop

Nwm czy to zadziała

Opublikowano

Musisz zloopowac graczy na danym regionie 

i zsetować tego loopa na dana zmienną 

Potem podczas wchodzenia danego gracza na Region sprawdzić czy Zmienna "{zmienna} is more than 1"

i jeśli jest to cancel event komunikat i odrzucić go do tylu  ;3 

//edit

 

on entering of region "red":
    send "&aDolaczyles do druzyny &cRed !" to player
    set {_liczba} to 1

Nie możesz setowac na 1 bo bedzie cały czas 1

Musisz dodawać 1 do zmiennej add 1 to {_liczba}

A tak btw nie wiem czm tam uzyłeś zmiennej chwilowej 0.0

 

on entering of region "red":
	if {liczba} is smaller than 3:
		send "&aDolaczyles do druzyny &cRed !" to player
		add 1 to {liczba}
		loop all players:
			if "%regions at loop-player%" contains "red"
			send "&aGracz %name of player% dolaczyl do druzyny &cred ! [%{liczba}%/2]" to loop-player
			stop
	else:
		send "Nie mozesz juz tutaj wejsc"
		cancel event
		stop

Nwm czy to zadziała

Wyskakuje mi ciagle ze Druzyna red jest pelna !

Pomagam na PW (Prywatna Wiadomosc)

▄ . ► KONTAKT .
Wyślij do mnie Prywatną Wiadomość (PW)

►Skype: smith.polska

Opublikowano

 

@sooldier1234 wyzeruj moze zmienna ?

 

command /zero:
	trigger:
		set {ZMIENNA} to 0

nadal nic

Pomagam na PW (Prywatna Wiadomosc)

▄ . ► KONTAKT .
Wyślij do mnie Prywatną Wiadomość (PW)

►Skype: smith.polska

Opublikowano

;/ nie mam pojęcia napisz mi ip serwera W temacie lub na pw wejde może jakoś ci pomoge lub skontaktuj sie na Pw ;/ bo musiał bym potestowac z tym

Opublikowano

;/ nie mam pojęcia napisz mi ip serwera W temacie lub na pw wejde może jakoś ci pomoge lub skontaktuj sie na Pw ;/ bo musiał bym potestowac z tym

IP 37.187.168.34:28867

Pomagam na PW (Prywatna Wiadomosc)

▄ . ► KONTAKT .
Wyślij do mnie Prywatną Wiadomość (PW)

►Skype: smith.polska

Opublikowano

Temat do zamknięcia.

Pomagam na PW (Prywatna Wiadomosc)

▄ . ► KONTAKT .
Wyślij do mnie Prywatną Wiadomość (PW)

►Skype: smith.polska

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...