Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak stworzyć ekonomię na SkyBlock?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No właśnie, moje pytanie...proszę o pomysły >.< nie mam kompletnie pojęcia jakie ceny dać, żeby nie było za dużo / mało, żeby się szybko / wolno coś zdobywało, żeby nie było, że kupujesz drewno robisz deski i jesteś na + i tego typu.... dam 10 lajków, najlepiej proszę o wejście na serwer i pomoc, jak coś ip na pw: ) 

Opublikowano

Polecam wejść na jakiś tego typu serwer, i zorientować się w cenach. Ważna jest tutaj proporcja, aby cena kupna była adekwatna do zarobków. Wystarczy wziąć to na logikę. Nie możesz dać np. diamentu tańszego od ziemi, bo straci on na wartości. Ustal sobie na początku co chcesz aby było najwartościowsze na serwerze, i ustal jego cene odpowiednio. Tak rób po kolei - wybierz trochę mniej wartościowszy przedmiot, i zmniejsz trochę jego cenę w porównaniu do tego najdroższego.

Opublikowano

Polecam wejść na jakiś tego typu serwer, i zorientować się w cenach. Ważna jest tutaj proporcja, aby cena kupna była adekwatna do zarobków. Wystarczy wziąć to na logikę. Nie możesz dać np. diamentu tańszego od ziemi, bo straci on na wartości. Ustal sobie na początku co chcesz aby było najwartościowsze na serwerze, i ustal jego cene odpowiednio. Tak rób po kolei - wybierz trochę mniej wartościowszy przedmiot, i zmniejsz trochę jego cenę w porównaniu do tego najdroższego.

Dzięki, leci +, ale czekam na dalsze propozycje.

Opublikowano

Jeżeli chcesz wytworzyć jakąkolwiek ekonomię na serwerze do lepsze surowce powinny być dostępne jedyne z handlu między graczami czy też zdobycia w jakiś tam sposób, ale nie ze sklepu administracji. Łatwe do zdobycia surowce powinny być dostępne do sprzedania jednak po takich cenach, że bardziej opłacalny będzie handel z graczami. Pamiętać musisz również, że po pewnym czasie na serwerze może być za dużo waluty co spowoduje drastyczne zwiększenie cen uniemożliwiające nowym graczom zdobycie czegokolwiek, żeby się przed tym zabezpieczyć powinieneś dodać do sklepów jakieś przedmioty specjalne np. spawner zwierząt, przepustki do netheru, ozdobne głowy, cokolwiek co będzie potrzebne graczom i w jakiś sposób zabezpieczy serwer przed inflacją. Nie jestem w stanie podać Ci konkretnych cen tzn. drzewo ma być za x, a deski za y bo wszystko to zależy od innych czynników jak np. zadania lub wypadanie pieniędzy z potworów, możliwość okradania graczy. Jeżeli bardziej sprecyzujesz posiadane przez serwer rzeczy tj. zadania, nagrody z nich, itd. to o wiele łatwiej będzie dostosować odpowiednie ceny do sklepów.

Opublikowano

Jeżeli chcesz wytworzyć jakąkolwiek ekonomię na serwerze do lepsze surowce powinny być dostępne jedyne z handlu między graczami czy też zdobycia w jakiś tam sposób, ale nie ze sklepu administracji. Łatwe do zdobycia surowce powinny być dostępne do sprzedania jednak po takich cenach, że bardziej opłacalny będzie handel z graczami. Pamiętać musisz również, że po pewnym czasie na serwerze może być za dużo waluty co spowoduje drastyczne zwiększenie cen uniemożliwiające nowym graczom zdobycie czegokolwiek, żeby się przed tym zabezpieczyć powinieneś dodać do sklepów jakieś przedmioty specjalne np. spawner zwierząt, przepustki do netheru, ozdobne głowy, cokolwiek co będzie potrzebne graczom i w jakiś sposób zabezpieczy serwer przed inflacją. Nie jestem w stanie podać Ci konkretnych cen tzn. drzewo ma być za x, a deski za y bo wszystko to zależy od innych czynników jak np. zadania lub wypadanie pieniędzy z potworów, możliwość okradania graczy. Jeżeli bardziej sprecyzujesz posiadane przez serwer rzeczy tj. zadania, nagrody z nich, itd. to o wiele łatwiej będzie dostosować odpowiednie ceny do sklepów.

Dzięki, łap + jak coś to napiszę do Ciebie.,

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...