Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ile będzie potrzebnego Ramu na serwer od 200 do 300 slotów?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Chce zrobić serwer z 200-300 slotami i mam pytanie ile ram będzie potrzebne? Jak serwer wypali i będzie dużo graczy chce dać sloty do 1000 więc proszę o ram tak od 500-1000 slotów :D

==============:+:Koja:+:==============

              Pomoglem ;3?

                                 

                                LIKE

==============:+:Koja:+:==============

Opublikowano

Zużycie ramu głównie zależy od użytych skryptów oraz pluginów, jeżeli użyjesz ich dużo to automatycznie wzrasta zapotrzebowanie na ram.

 

Przy optymalnym serwerze 16 GB ramu myślę że te 300 graczy pociągnie.

Darmowe kody na 20% zniżki (WWW, VPS and MC) na lvlup.pro

Szczegóły discord: xVendrome#6074 / PW

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngup2 to wystarczy na 1000 slotów? 

==============:+:Koja:+:==============

              Pomoglem ;3?

                                 

                                LIKE

==============:+:Koja:+:==============

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngup2 to wystarczy na 1000 slotów? 

Zależy od konfiguracji ;p

Wątpię, żebyś miał 1000 graczy na start, na 400/500 graczy starczy na pewno ;p

 

­

 j

Opublikowano

Zależy od konfiguracji ;p

Wątpię, żebyś miał 1000 graczy na start, na 400/500 graczy starczy na pewno ;p

 

­

Tak wiem nie będzie na początek 1000 graczy ale jak się serwer rozkręci to spoko wezmę te 32Gb ramu a jak nie wystarczy to się powiększy :D

==============:+:Koja:+:==============

              Pomoglem ;3?

                                 

                                LIKE

==============:+:Koja:+:==============

Opublikowano

Jeśli chodzi o tak duży serwer potrzebujesz nie tylko RAM ale także porządne podzespoły dedyka. Jak dla mnie na 1000 slotów będzie potrzebne więcej RAMu, ok. 50-64. Wejdź na ovh, poszukaj kontaktu i napisz do nich. Wtedy odpowie Ci specjalista oraz zaoferuje coś. Myślę, że możesz się z nimi dogadać i otrzymać idywidualną ofertę, np. Na start ok. 24 GB (na 300 slotow) z możliwością przejścia na 50-64 GB (na 1000). Co do podzespołów to przy konfiguracji z 50-64 GB RAMu potrzebujesz jakiegoś XEONa lub bardzo mocną i7. Dodatkowo potrzebna jest Ci porządna ochrona anty DDoS. Miej na uwadze, że są to duże koszta.

Liczę na łapkę w górę ^^

Opublikowano

Dzięki wszystkim za odpowiedzi wykorzystam i prosze o zamkniecie tematu!

==============:+:Koja:+:==============

              Pomoglem ;3?

                                 

                                LIKE

==============:+:Koja:+:==============

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...