Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem ze zrobionym skryptem na zmienną ilość graczy - bugowanie.


rresz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam problem z moim skryptem tzn mam bosy i teraz zrobilem cos takiego ze te bosy beda sie respic przy okreslonej ilosci graczy (5) wiec zrobilem zminna w variables {gracze} = 0 nastepnie przy wejsciu gracza mialo dodawac jeden punkt do {Gracze} i po wyjsciu odejmowac od {gracze} na poczatku wszystko wydawalo sie okej ale potem zaczelo sie bugowac do bosow napisalem is {gracze} is 5: dalsza czesc kodu i zaprzeczylem else: wiadomosc o nie zrespieniu sie  oraz stop. Podejrzewam ze skrypt gryzie sie z moim innym skryptem a odnośnie:


http://pastebin.com/d5HJEK64


Jesli znacie jakies inne zmienne ilosci graczy online (moze byc w wildskript, skquery3) to wypiszcie prosze :(xD

Opublikowano

Ps nie używaj zmiennej on join tylko on connect:
Join może sie bugowac z ilościa graczy np dostanie dropa podczas właczania mc wtedy on quit może go nie złapać i bedziasz miał ducha

Opublikowano

Dałem sobie rady sam :) 

@MilutuS wiecej bugow bezie przy connect gdyz "connection trolled" tak zwane doda automatycznie gracza do serwa a jak gracz wyjdzie to usunie 2 a bedzie 1 online xD

zrobilem to w troszke inny sposob ;) 

Opublikowano

@up

 

On join jest wtedy kiedy ktoś już wejdzie na serwer

 

On connect wtedy kiedy ktoś sie POLACZY z serwerem

Nawet jak ktos ma bana i sproboje wejsc to wtedy nie wjedzie na serwer ale i tak wykona się kod z on connect

Opublikowano

To zba

 

@up

 

On join jest wtedy kiedy ktoś już wejdzie na serwer

 

On connect wtedy kiedy ktoś sie POLACZY z serwerem

Nawet jak ktos ma bana i sproboje wejsc to wtedy nie wjedzie na serwer ale i tak wykona się kod z on connect

zbanuj kogoś
i sprawdz czy bedzie dodawalo do zmiennej gdy bedzie wchodzil....
Connect to jest Stabilne zakonczone polaczenie
join to wchodzenie na serwer moze zostac przerwane 

Opublikowano

@up i @2up.

Nie koniecznie.

Może się to zbugować:

Wchodzisz na serwer (on connect) i serwer się wyłączył.
Dodało do zmiennej, ale nie zdąrzyło usunąć

409.jpg?7190

|---> Z o s t a n ę <---|

 

Zostanę technikiem na twój serwer minecraft, zrobie cały serwer według twojego pomysłu!
http://www.mpcforum.pl/topic/1486254-zostanę-technikiem-stworzę-serwer-twojego-pomysłu/#entry12589185

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...