Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mahou Shoujo Madoka★Magica


HarryPotter:*xD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mahou.Shoujo.Madoka%E2%98%86Magica.full.

 

Odcinki: 12
Rodzaj serii: TV
Gatunek: Psychologiczne, tajemnica, dramat, czarodziejki
Wydane: Zima 2011
Wiek widowni: 17+

 

Opis (bez spoilerów):

 

Spokojne życie dwóch licealistek zaczyna się komplikować po dość niecodziennym spotkaniu. Niezwykła była także propozycja tajemniczego jegomościa, bo kto by się spodziewał, że ot tak ktokolwiek jest w stanie spełnić jakiekolwiek życzenie i uczynić z nich słodkie czarodziejki z potężną mocą? Czy nasze bohaterki bez wahania "podpiszą" nie do końca wyjaśnioną umowę? Komuś będzie to nie na rękę. Dlaczego tak zażarcie i nieustępliwie będzie dążył do niezawarcia umowy?

 

Recenzja (masa spoilerów):

 

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać typowym, tanim, połączeniem czarodziejek z lolitami gdzie siła przyjaźni przezwycięży wszystko i nikomu nie stanie się krzywda. No... nic bardziej mylnego, zaczynamy od dość tajemniczego snu głównej bohaterki w którym jej "przyjaciółka" jest katowana przez jakiś nieziemski wytwór. Rozwiązanie podrzucone przez gadające "coś" (na wzór kota) jest proste - stań się czarodziejką. Jak to się zakończyło? Chyba niezbyt dobrze bo Madoka się budzi, pewnie jakiś koszmar, każdemu może się coś przyśnić. Wszystko byłoby okej gdyby nie to, że dziewczyna która jej śniła (Homura) pojawia się w jej klasie. Zimna, wyniosła, zdecydowana, wprost mówi Madoce aby nigdy nie zostawała czarodziejką. Biorąc pod uwagę fakt że jest to ich pierwsze realne spotkanie - dziwne wyznanie. Akcja anime toczy się dość powoli, poznajemy historię innych czarodziejek, rozstajemy się z nimi w mniej lub bardziej brutalny/smutny sposób. Można było wywnioskować, że wszystkie dziewczyny chcące posiadać supermoc były dręczone zwykłymi ziemskimi pragnieniami, które spełniał pojawiający się znikąd kot. Kawałek po kawałku odkrywamy w jakim celu kobiety były wykorzystywane. Sama idea była dość zrozumiała, miało to służyć wszechświatowi, ale przez to że nasz "zamienię-Cię-w-czarodziejke-będzie-super" kot nie był w stanie odczuwać emocji (żadnych), cena jaką płaciły obdarzone mocą byłą nieludzka. Między to wszystko wplata nam się postać Akemi, która poświęciła swoje ŻYCzenIE aby chronić naszą bohaterkę od zgubnego losu. Wiedziała, że jeżeli chce tego dokonać musi przemienić się w silną, a przede wszystkim nieczułą na cierpienie innych czarodziejką. Koniec końców, kiedy nadszedł "Dzień Sądu" (Noc Walpurgii) Madoka, mimo wielu prób Akemi, postępuje zgodnie z "przeznaczeniem". Staje się najpotężniejszą czarodziejką, poświęcając jednocześnie swoje istnienie (!!!), aby ratować inne czarodziejki. Cała akcja jest nam przedstawiana w towarzystwie, niewątpliwie, jednej z najlepszych opraw muzycznych, która nie tylko potęguje klimat, ale sprawia również, że widz wczuwa się o wiele bardziej.  

 

Anime u mnie zarobiło solidne +9/10, w większości jest to zasługa własnie muzyki.

ae1d1005fe.png


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...