Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Quest na usuwanie expa dodaje level za zabicie każdego moba XD


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Elo, mam questa

quest blokada5 begin
	state start begin
		when kill with not npc.is_pc() and pc.get_map_index() == 73 and pc.get_level() >= 95 begin
			local experience = pc.get_exp() - pc.getqf("exp5")
			pc.give_exp2(-experience)
			 --chat("QF: "..pc.getqf("exp5"))
			-- chat("Powinno usunąć: "..experience)
			chat("Masz za duży poziom aby zdobywać tu doświadczenie! ")
		end
		
		when login with pc.get_map_index() == 73 and pc.get_level() >= 95 begin
			pc.setqf("exp5", pc.get_exp())
			-- chat("Ustawiłem QF na wartość: "..pc.getqf("exp5"))
			chat("Masz za duży poziom aby zdobywać tu doświadczenie! ")
		end
		when logout or disconnect begin
 			pc.delqf("exp5")
		end
	end
end

Problem w tym, że zamiast odejmować exp to dodaje 1 lvl za moba xD 

 

Jakiś pomysł? 

Opublikowano

Widzę tutaj w kodzie że wkradł Ci się błąd natury matematycznej, otóż próbujesz odjąć ujemną już wartość (a z zasad matematyki: - (-wartosc) = wartosc)

local experience = math.abs(pc.get_exp() - pc.getqf("exp5"))
pc.give_exp2(-experience)
Opublikowano

 

Widzę tutaj w kodzie że wkradł Ci się błąd natury matematycznej, otóż próbujesz odjąć ujemną już wartość (a z zasad matematyki: - (-wartosc) = wartosc)

local experience = math.abs(pc.get_exp() - pc.getqf("exp5"))
pc.give_exp2(-experience)

To nie tego wina. Jak widać qf'y działają dobrze, jedynie nie usuwa expa

https://gyazo.com/24ac219de2e2b6e1137cc0197e86cb50

Może to przez fix'a na GetQuestFlag i SetQuestFlag?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...