Skocz do zawartości

Problem z iPhonem 5S.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam!

Mój problem polega na tym, gdyż posiadam

iPhone 5s iOS 7.1.2

Gdy go włączam jest kompletnie zablokowany

dodam że telefon przyjechał ze

z New Yorku

i czy w Polsce go Odpale śmiało

czytałem po forchach że tak

ale wolę się upewnić

Edytowano przez Experi

Cyrk.png

Pani Kasia

Ale jest zablokowany Twoim hasłem? Czy czyimś? Czy chodzi Ci o blokadę SimLock? Nic nie rozumiem..

Dzięki wspaniałomyślności administracji już nie pomagam na MPC Forum. 

Jeżeli w dziale panuje burdel, to skierujcie wzrok wyżej. 

Jeśli mnie jakoś znajdziecie (patrz > profil) to chętnie pomogę.

935801456340937867857.png

Pani Kasia

Autor tematu Napisano (edytowany)

Nie, telefon jest ściągany od mojej siostry lecz ona nie pamięta passów do Iphone i jest zablokowany kompletnie ona go zablokowała z tego co czytałem podobno na innych forach w Polsce może on śmigać śmiało czyli że idzie go odblokować na nowo

Edytowano przez Experi

Cyrk.png

W takim razie polecam reinstalować system ( w necie znajdziesz poradniki ), ale to wiąże się z utratą gwarancji, o ile ta jest na terenie Polski ( jak w Nowym Jorku to i tak tej gwarancji nie masz prawdopodobnie, bo nie wiadomo czy przyjmą ci telefon z Polski :P ) lub zanieść do operatora sieci / iSpota i być może tam sami usuną ci kod, ale musisz mieć ze sobą dowód zakupu czyli np. marża ( nie jestem pewny czy ją przyjmą, bo ostatnio coś mi kolega mówił, że miał problemy z tym ) lub paragon.

Żaden serwis  nie przyjmie zablokowanego telefonu jak nie zgłosi/wyśle go właściciel, można oddać do dowolnego serwisu Apple bez względy gdzie się kupiło ale musi to być SKLEP APPLE STORE a nie telefon zakupiony u operatora. 

Problemu w sumie nie ma w niczym poza nieznajomością hasła blokady które można zresetować w iTunes. Wystarczy użycie funkcji Znajdź mój iPhone lub trybu awaryjnego. 

Hasło do Apple ID wystarczy jak ona sobie zresetuje jak nie pamięta , potem tylko zmienić na Inny ID użytkownika nowego .

Oczywiście opcja dotyczy telefony z nie poprawianym i oryginalnym oprogramowaniem jak i bez simlock , kupowanych w wolnej sprzedaży. 

Jeszcze jedno, praktyczni jedynym działającym porządnie  w Europie amerykańskim modelem 5  jest  A1533  , zresztą tabelka tu : https://www.apple.com/iphone/LTE/

Numer modelu masz na pokrywie tylnej, podaj go.

Dowiedz się najpierw od siostry gdzie kupiła telefon, jeśli w salonie operatora i na promocji zapomnij o normalnym używaniu telefonu bez utraty gwarancji i przerobienia go. Najlepiej jak by kupiła telefon za gotówkę to wtedy problemów nie będzi z niczym by działał u nas w kraju.

Po prostu inne modele są u operatorów inne w wolnej sprzedaży i jeszcze inne w Apple Store , różnią się tylko zakresami działania, kodowaniem sygnału i blokadą operatora. 

Edytowano przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Pani Kasia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...