Skocz do zawartości

R9 270 vs R9 270X

Polecane posty

Witam.

Chciałbym się was zapytać, czy karta MSI R9 270, będzie pasowała pod mojego PC.

Parametry:

intel i3 2100,

6 gb ram,

płyta msi h61m-p21

zasilacz zmieniam razem z grafiką i będę brał jakiegoś około 600-700W

Do tej pory korzystałem z GeForca GT 520.

Pytam dlatego, bo wiem, ze wersja 270X jest wydajniejsza, tylko czy jest sens przepłacać, biorąc pod uwagę to jaką mam resztę części.

Wydaje mi się, ze nawet jeśli zmienię procek na i5, to grafika będzie dawała radę.

Co o tym sądzicie?

@JacoH

Edytowano przez 'Supreme

600W-700W to nie jest prawidłowe rozwiązanie, ja mam z swoim i3 i R9 270 450W. No i jeszcze ważny jaki, bo taki Tracer to nie jest prawidłowy sprzęt.

Używana R9 270, a jak nowa to GTX 950 tylko.

No właśnie będę brał używkę jak nową r9 270.

Do tego skoro mówisz, że 450W będzie okej, to podeślij link do aukcji na allegro, gdzie jest jakiś sprawdzony zasilacz.

@CiasteczkoMen

bedzie pasowac

r9 270 to to samo co r9 270x, jedynie 270x ma podbite takty na rdzeniu i pamieci, to tyle

sam mozesz to osiagnac podkrecajac karte

­

Zasilacz 450W, który podał ci Ciasteczko starczy ci nawet po zmianie procesora na i5, a co do grafiki to R9 270 jest tańsza, a minimalnie gorsza.

Ceny grafik w sumie są podobne, więc w używkach możesz kupić R9 270x, za tyle co taką samą używkę R9 270, wystarczy poszukać ;)

Co do ogólnego działania, to ta grafika już sobie radzi jako tako w grach na przyzwoitych wymaganiach, ale procesor będzie kulą u nogi (pytanie tylko, jak ciężką).

Jak z czasem będziesz myśleć nad zmianą procesora, to polecam i5-2400/i5-2500 (bez "k", bez OC), bo twoja płyta główna nie służy do podkręcania.

A zmiana płyty, żeby zrobić OC także jest nieopłacalne, bo wtedy już lepiej przejść na nowszy Socket i tutaj celowałbym w i5-4460, lub pod OC to i5-4670k/4690k i do tego płyta na chipsecie Z87/Z97 (różnica jest taka, że Z87 nie obsługuje 5-generacji procesorów, a Z97 tak, ale tego nie musisz mieć).

Jednak płyt na Z87 jest o wiele mniej i szybciej trafisz okazyjnie używaną Z97 i to nawet taniej niż Z87.

Co do jeszcze producenta grafiki, to polecam ci Sapphire, którego sam miałem. Sapphire toxic jest wersją z najszybszymi zegarami w ofercie tego producenta. Jednak inni producenci także nie są w niczym gorsi. W razie czego po prostu oznacz i zapytaj, a pomożemy z wyborem.

Chyba, że podasz budżet na zasilacz i grafikę, a może by było R9 280, lub HD7950/7970.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zasilacz 450W, który podał ci Ciasteczko starczy ci nawet po zmianie procesora na i5, a co do grafiki to R9 270 jest tańsza, a minimalnie gorsza.

Ceny grafik w sumie są podobne, więc w używkach możesz kupić R9 270x, za tyle co taką samą używkę R9 270, wystarczy poszukać ;)

Co do ogólnego działania, to ta grafika już sobie radzi jako tako w grach na przyzwoitych wymaganiach, ale procesor będzie kulą u nogi (pytanie tylko, jak ciężką).

Jak z czasem będziesz myśleć nad zmianą procesora, to polecam i5-2400/i5-2500 (bez "k", bez OC), bo twoja płyta główna nie służy do podkręcania.

A zmiana płyty, żeby zrobić OC także jest nieopłacalne, bo wtedy już lepiej przejść na nowszy Socket i tutaj celowałbym w i5-4460, lub pod OC to i5-4670k/4690k i do tego płyta na chipsecie Z87/Z97 (różnica jest taka, że Z87 nie obsługuje 5-generacji procesorów, a Z97 tak, ale tego nie musisz mieć).

Jednak płyt na Z87 jest o wiele mniej i szybciej trafisz okazyjnie używaną Z97 i to nawet taniej niż Z87.

Co do jeszcze producenta grafiki, to polecam ci Sapphire, którego sam miałem. Sapphire toxic jest wersją z najszybszymi zegarami w ofercie tego producenta. Jednak inni producenci także nie są w niczym gorsi. W razie czego po prostu oznacz i zapytaj, a pomożemy z wyborem.

Chyba, że podasz budżet na zasilacz i grafikę, a może by było R9 280, lub HD7950/7970.

@JacoH

Już mi pomagałeś w wyborze grafiki w wczesniejszym temacie, ale nie znalazłem tej, którą miałem kupić, więc chciałem wziąć uzywkę R9 270 i do tego jakiś zasilacz.

Na tą R9 planuje wydać 520-550 zł, bo po tyle właśnie są na allegro używki w idealnym stanie, a zasilacz chciałbym znaleźć jakiś w granicach 100-150 zł.

Jeżeli byłbyś na tyle miły, żeby podesłać mi zasilacz, to weź też pod uwagę to, że będę zmieniał procesor na jeden z tych, które wysłałeś :)

Edytowano przez 'Supreme

Najlepiej kup nowy za 170zł i po kłopocie. 

http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

@JacoH

Okej, wezme tego Anteca, ale z allegro.

Edit. Będę brał kartę z tej aukcji: http://allegro.pl/msi-r9-270-2gb-gwarancja-ideal-100-sprawna-i5891235194.html

Niby już sprawdzałem, ale dla pewności, wszystko w tej aukcji jest okej?

Edytowano przez 'Supreme

Nie ma różnicy gdzie kupisz tego Anteca, a z grafiką wszystko ok. Bierz.

Nie ma różnicy gdzie kupisz tego Anteca, a z grafiką wszystko ok. Bierz.

@JacoH

Kupiłem zasilacz Antec VP500PC, ten, który mi poleciłeś i brakuje mi jednego wpięcia do płyty głównej.

To główne, szerokie jest, ale jeszcze po drugiej stronie potrzebuje taki kwadratowe małe.

Płyta to MSI h61m-p21.

Jakąś przejściówkę mi podeślesz?

Antec ma to wejście, po prostu jest połączone z drugim takim samym tworząc 8-Pinowe, wykorzystywane w nowszych płyta głównych. Ty masz starą, w której potrzebujesz tylko 4-piny z 8. Ale podłącz właściwie i właściwe.

Antec ma to wejście, po prostu jest połączone z drugim takim samym tworząc 8-Pinowe, wykorzystywane w nowszych płyta głównych. Ty masz starą, w której potrzebujesz tylko 4-piny z 8. Ale podłącz właściwie i właściwe.

@JacoH

Mam takie coś:

IMAG0051.jpg

Mam porozcinać te zipy i wziąć po 2 piny z jednego i z drugiego czy jak?

Sory z jakość. Nie jestem fotografem.

Edytowano przez 'Supreme

@JacoH taką starą to nie, moja B75 ma już złącze 8pin.

to jest PCI Express, tamto powinno być gdzieś przy wtyczce ATX.

coś takiego:

eps12V.jpg

tyle, że rozłączane na pół (4+4).

@JacoH

@CiasteczkoMen

Takie też mam:

4095162_IMAG0052.jpg

Edytowano przez 'Supreme

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...