Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy taki procesor wejdzie do płyty głownej GA-8I945PLGE-RH


patrykozak

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

   Witam Użytkowników MPCforum
Mam 2 pytania.
1) Czy do tej płyty GA-8I945PLGE-RH wejdzie taki procesor Pentium 4 540(J)
             
        link do listy procesorów >>klik<<
aktualnie mam procesor Celeron D 346
Tam jest napisane " F1 "
Przy celeronie i tym Pentiumie jest F1 więc to brałem pod uwagę.

2) Czy ten Pentium w porównaniu do tego Celerona da więcej z siebie i będzie można odczuć lekko więcej wydajności ??



Z góry dziękuję za poniższe wypowiedzi.
 

Cześć :)

Opublikowano

Błędnie patrzysz, patrząc na "F1" przy wyborze procesora. To "F1" i inne to wersja Biosu, który możesz zaktualizować. Ogólnie tutaj najlepszym procesorem, który zadziała ci jest: Pentium D 840.

 

Co do różnicy w działaniu, to porównując do tego Pentium 4 540, który ty wybrałeś, to Pentium D jest nowszy (wydaje mi się) i ma więcej Cache.

 

A porównując do twojego aktualnego procesora, będziesz miał: 8xwięcej pamięci Cache, dwa rdzenie (zamiast jednego), większe taktowanie i ogólnie lepszy.

 

Na pewno odczujesz różnice, bo aktualny procesor to zabytek, (ten nowy też) ale będzie lepiej i tak.

 

Jeżeli będziesz chciał zmieniać na coś lepszego, to za parę stówek możesz mieć i5-750 (pierwsza generacja) + jakaś płyta i prosty ram DDR3. To byłoby w takim niziutkim budżecie najlepsze, bo kupować taki syf co teraz masz nie ma sensu.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Tak, jednak musisz mieć bios w wersji minimum F2.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...