Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy silnik na wersje 1.7.x oraz 1.8.x ciągnie dużo Ramu?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

otóż chciałbym dowiedzieć sie czy silnik 1.7-1.8 moze zżerac duzo ram pluginy 42 [na 1.7.x bral 500-1GB ram] bierze 999-2048mb/6GB

TPS 20 20 20

 

Klient 

 na 1.8 przy logowaniu jest wielki lag 5-20 sek

na 1.7.x nie ma prawie 1-5s

 

 

Czy to moze byc wina pluginu  bo lag przy logowaniu wystepuje

 

czesto beirze bez graczy 1GB-1.5GB ten silnik

post-1136595-0-27992500-1450530695.png

CPU i5 6600k 4,1GHZ | RAM HyperX SAVAGE 16GB RAMGPU ASUS GTX 1070 ROG STRIX 8GOC |

SSD1 Samsung EVO 850 120GB| SSD2 ADATA SP600 120GB |HDD Toshiba 1TB

Reklama serwera minigames w starym stylu Kliknij tutaj

 

Opublikowano

Przy tylu pluginach nie dziwie się że silnik bierze 1GB i jest to normale na tamtych maszynach. Być może powodem jest któryś z pluginów na twoim serwerze bo sam silnik nie wiele ma do gadania

hex.svg

 PLAYBASE - Nowoczesna lista serwerów gier

Opublikowano

Pszy tylu pluginach nie dziwie się że silnik bierze 1GB i jest to normale na tamtych maszynach. Być może powodem jest któryś z pluginów na twoim serwerze bo sam silnik nie wiele ma do gadania

po 1 przy 

po2 przy samym 1.7.x bierze do 1GB ram bez graczy

 

Wiec nie musze sie martwic jak bede mial 10GB ram i 80 graczy?

CPU i5 6600k 4,1GHZ | RAM HyperX SAVAGE 16GB RAMGPU ASUS GTX 1070 ROG STRIX 8GOC |

SSD1 Samsung EVO 850 120GB| SSD2 ADATA SP600 120GB |HDD Toshiba 1TB

Reklama serwera minigames w starym stylu Kliknij tutaj

 

Opublikowano

Silnik nie będzie brał Ci 10gb ram.... Sam mam serwer 40 graczy i silnik bieże max 3gb ram (przy dobrej konfiguracji maszyny i pluginów)

hex.svg

 PLAYBASE - Nowoczesna lista serwerów gier

Opublikowano

Silnik nie będzie brał Ci 10gb ram.... Sam mam serwer 40 graczy i silnik bieże max 3gb ram (przy dobrej konfiguracji maszyny i pluginów)

lekko offtopic [moze nwm] reszte na pw wypytam ciebie ok?

CPU i5 6600k 4,1GHZ | RAM HyperX SAVAGE 16GB RAMGPU ASUS GTX 1070 ROG STRIX 8GOC |

SSD1 Samsung EVO 850 120GB| SSD2 ADATA SP600 120GB |HDD Toshiba 1TB

Reklama serwera minigames w starym stylu Kliknij tutaj

 

Opublikowano

Pamietaj to ze serwer nie ma graczy nie oznacza ze nie moze miec lagow, 1 powodem dlaczego twoj serwer moze miec lagi moga byc zle skonfigurowane pluginy miedzy innymi permissionsex ktore caly czas cos laduja, i podczas tego ladowania wyskakuje blad, plugin worldguard tez moze byc odpowiedzialny za takie obiazenie na serwerze, jezeli myslisz ze to jest powodem obciazenia, wgraj te pluginy od nowa. Po 2, jezeli nie masz pluginu WorldBorder, ktory ogranicza mape na twoja wybrana liczbe kratek, i zaprzestaje ciaglemu ladowaniu mapy, polecam ten plugin wgrac, mapa zaprzestanie sie ladowac po ustawnieniu bordera na mapie i serwer znacznie sie przyspieszy, pamietaj mapa w minecraft caly czas sie generuje bez tego pluginu o czym duzo ludzi nie wie dlatego ten plugin jest teraz bardzo potrzebny na serwerach zeby zaprzestac lagom i przyspieszyc serwer oraz maszyne. (Miedzy innymi male wykorzystanie ramu)

Opublikowano

Pamietaj to ze serwer nie ma graczy nie oznacza ze nie moze miec lagow, 1 powodem dlaczego twoj serwer moze miec lagi moga byc zle skonfigurowane pluginy miedzy innymi permissionsex ktore caly czas cos laduja, i podczas tego ladowania wyskakuje blad, plugin worldguard tez moze byc odpowiedzialny za takie obiazenie na serwerze, jezeli myslisz ze to jest powodem obciazenia, wgraj te pluginy od nowa. Po 2, jezeli nie masz pluginu WorldBorder, ktory ogranicza mape na twoja wybrana liczbe kratek, i zaprzestaje ciaglemu ladowaniu mapy, polecam ten plugin wgrac, mapa zaprzestanie sie ladowac po ustawnieniu bordera na mapie i serwer znacznie sie przyspieszy, pamietaj mapa w minecraft caly czas sie generuje bez tego pluginu o czym duzo ludzi nie wie dlatego ten plugin jest teraz bardzo potrzebny na serwerach zeby zaprzestac lagom i przyspieszyc serwer oraz maszyne. (Miedzy innymi male wykorzystanie ramu)

juz zostały błędy usunięte [pomogły ponowne wgranie configu 3 pluginów] po 2 jak moge ograniczyć ladowanie map jak mam spawn i reszta to czysta mapa [latajacy spawn pod sb]

Przy 4 graczach jest tyle samo lub mniej ram nwm moze zależy od tego ze mam pluginy na silnik 1.8 jak i 1.7

CPU i5 6600k 4,1GHZ | RAM HyperX SAVAGE 16GB RAMGPU ASUS GTX 1070 ROG STRIX 8GOC |

SSD1 Samsung EVO 850 120GB| SSD2 ADATA SP600 120GB |HDD Toshiba 1TB

Reklama serwera minigames w starym stylu Kliknij tutaj

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...