Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nawiązanie do anime w innych tekstach kultury


indywidualistaA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukałem, ale nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam :P

Tak jak wyżej, podawajcie różne media, gdzie jest nawiązanie do anime.

 

Ja znalazłem w utworze Oxona - 100 naboi

 

Zero agresji, choć mogę go skreślić i przez moje teksty się mierzyć z L-em

Mój notatnik śmierci - lista kontaktów.

gfgdf

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie wiem, czy o takie nawiązania chodziło, ale autor "Zrób mi jakąś krzywdę" ewidentnie cosik siedzi w animu, bo można dużo ukrytych nawiązań odczytać. Chodzi mi tu raczej nie o porównania do jakichś tytułów, ale ogólnie przyjęte np. schematy. Przykładów nie podam, bo dawno to czytałem i po prostu nie pamiętam dokładnie.

Pojawia się tam też w tekście chyba z raz słowo "hentaj" czy "hentajec".

2tiVkFa.png

Shinden jeździ Multiplą

Opublikowano

 

1 Min 29 sec - "...mam moc jak super saiyan"

 

 

"Samogwałt to przyjemność, sam gwałt to już kara"

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

 

 

2:40 

 

Moja głowa najebane ma

To psychopaty raj!
Kame, hame, ha

Nawiązanie do db

 

 

"Samogwałt to przyjemność, sam gwałt to już kara"

 

Opublikowano

 

 

2:40 

Nawiązanie do db

ale bez przesady, jakbyśmy mieli wrzucić każde kame hame ha to by temat miał 20 stron. Dużo ludzi tego używa, a nawet nie wiedzą, że DB to anime, bo każdy to oglądał. Myślę, że tego nie powinniśmy tu zaliczać mimo wszystko

Opublikowano

ale bez przesady, jakbyśmy mieli wrzucić każde kame hame ha to by temat miał 20 stron. Dużo ludzi tego używa, a nawet nie wiedzą, że DB to anime, bo każdy to oglądał. Myślę, że tego nie powinniśmy tu zaliczać mimo wszystko

Szczerze to nie rozumiem w czym problem.  Idąc tym tokiem rozumowania można wywalić stąd każde nawiązanie do db bo nie ma pewności że autor wie że db to anime nie baja. Nawet jeżeli nie wiedział że DB to anime to i tak do niego nawiązał a tu chodzi o nawiązania. Skoro kamehame jest tak powszechnie używane to wrzuć je w jednym poście, wtedy temat nie będzie miał 20 stron.

 

 

"Samogwałt to przyjemność, sam gwałt to już kara"

 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

2:30

 

Stawiam na kartę jak Yu-Gi-Oh, zaczyna powoli padać

Pijemy na dachu Tokio, przystanek Omori papa

 

 

"Samogwałt to przyjemność, sam gwałt to już kara"

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...