Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Przyciski które uruchomią następne skrypty


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem :) w żaden sposób nie chcą mi działać przyciski oto kod:

$button1=GUICtrlCreateButton("Moduły", 10, 120, 200, 30) ;Przycisk Moduły
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 9, 210, 120) ;Ikona Moduły
$button2=GUICtrlCreateButton("Moduły specialne", 10, 160, 200, 30) ;Przycisk Moduły Specialne
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 13, 210, 160) ;Ikona Moduły Specialne
To moje przyciski /\/\/\/\/\


PRÓBOWAŁEM JAKO:



1.Sposób



GuICtrlSetOnEvent($Button1,"Modules")
GuiCtrlSetOnEvent($Button2,"Spmodules")

While1
sleep(100)
WEnd

Func Modules()
    Run("modules.au3")
EndFunc

Func Spmodules()
    Run("spmodules.au3")
EndFunc



2. Sposób



While 1

$msg = GUIGetMsg()
Select
Case $msg = $exit
ExitLoop
Case $msg = $button1

Run("modules.au3")

   Case $msg = $button2

   Run("spmodules.au3")


Case Else
;;;
EndSelect
WEnd

Żaden sposób nie zadziałał (kod na  górze przepisywany ręcznie (zbyt duży mam kod :P ), nie kopiowany przepraszam jeśli są błędy).

 

Proszę o pomoc ;/

Opublikowano

Znaczy sie jak nie chcą działać ?  Usiłujesz uruchomić skrypt komendą na uruchomienie programu to jak ma to działać ? 

 

Zresztą błąd może być i w samy kodzie gui którego nie widać. 

 

p.s. Kopiowanie sie zepsuło czy co że nagle ręcznie wszystko musisz robić ??  CRL+A w Scite, potem na stronie w spoilerze CTRL+V 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

@maciek_322 Nie, to tak nie działa.

 

Jeśli chodzi o sam problem - Run przyjmuje ścieżkę do jakiegoś exe/bat/com/pif, a nie au3.

Opublikowano

Dobrze, oto mój pełen kod:


#include <GUIConstantsEx.au3>                  		;dołączenie do skryptu plików z definicjami stałych globalnych
#include <AVIConstants.au3>                    		;używanych jako parametr w niektórych funkcjach
#include <TreeViewConstants.au3>               		;do tworzenia GUI
#include <IE.au3>									;Umożliwia IE i fukcje z nim związane które dołączamy do GUI
#include <MsgBoxConstants.au3>						;Do wiadomości okienkowych
#include <GuiToolbar.au3>							;Do górnego paska

MsgBox(64, "INFO", "Program stworzony przez Pandorⓒ.	Wszelkie prawa zastrzeżone!" & @LF & "Program created by Pandorⓒ.		All right reserved!" & @LF & "" & @LF & "Press OK")


;GUI - okno główne
$GUI = GUICreate("Bot of Dwar", 470, 600)                ;utworzenie okna głównego
GUISetIcon("ikona.jpg")          ;wczytanie ikony wyświetlanej na pasku zadań i belce okna
;GUI - logowanie

$oIE = _IECreateEmbedded()
$obj = GUICtrlCreateObj($oIE, 10, 10, 305, 100)
_IENavigate($oIE, "warofdragons.pl")

_GUICtrlToolbar_Create( 0x8000 )

GUISetHelp("AutoIt3Help.exe")							;pomoc

;BUTTON - przycisk																		Przyciski:
$button1=GUICtrlCreateButton("Moduły", 			 10, 120, 200, 30);Przycisk Moduły			; x, y, Wys., Szer.
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll",	 			  9, 210, 120)	;Ikona Moduły
$button2=GUICtrlCreateButton("Moduły specialne",	 10, 160, 200, 30)	;Przycisk Moduły Specialne
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 				 13, 210, 160)	;Ikona Moduły Specialne
$button3=GUICtrlCreateButton("Sklep modułów", 	 10, 200, 200, 30)	;Przycisk Sklep Modułów
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 				 22, 210, 200)	;Ikona Sklep Modułów
$button4=GUICtrlCreateButton("Strona WWW - BOD",		 10, 240, 200, 30)	;Przycisk Strona WWW - BOD
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll",							     14, 210, 240)	;Ikona Strona WWW - BOD
$button5=GUICtrlCreateButton("warofdragons.pl",				 	 10, 280, 200, 30)	;Przycisk warofdragons.pl
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll",		 					  	 26, 210, 280)	;Ikona warofdragons.pl
$button6=GUICtrlCreateButton("YouTube",				 10, 320, 200, 30)	;Przycisk YouTube
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 								 37, 210, 320)	;Ikona Youtube
$button7=GUICtrlCreateButton("Kontakt",				 10, 360, 200, 30)	;Przycisk Kontakt
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 								 29, 215, 360)	;Ikona Kontakt
$button8=GUICtrlCreateButton("Pomoc", 				 10, 400, 200, 30)	;Przycisk Pomoc
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 								 24, 210, 400)	;Ikona Pomoc
$exit=GUICtrlCreateButton("EXIT", 	   						 10, 440, 200, 30)	;Przycisk EXIT
				  GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 								 28, 210, 440)	;Ikona Exit

GUICtrlCreatePic("Banner.jpg", 1, 510, 468, 60) ;banner
GUICtrlCreatePic("logo.png", 310, 10, 294, 277) ;logo

;pętla, czeka na naciśnięcie przycisku zamknięcia okna, co zakończy działanie skryptu
GUISetState()       ;wyświetlenie na ekranie przygotowanego powyżej GUI

Opt("GuiOnEventMode", 1)

GuICtrlSetOnEvent($Button1,"Modules")
GuiCtrlSetOnEvent($Button2,"Spmodules")

Func Modules()
    Run("modules.au3")
EndFunc

Func Spmodules()
    Run("spmodules.au3")
EndFunc


While GUIGetMsg() <> $exit ;uchwyt dzięki czemu pętla czeka na naciśnięcie przycisku "EXIT"
WEnd

Prosił bym was tylko o nie ocenianie całego programu, bo to mój pierwszy program. Jest to bot do gry. Nie ukończony jeszcze.

 

@MistrzMaster

Nic to nie dało

Opublikowano

trochę bezsensowne rozwiązanie z tymi plikami *.au3, no ale może autor programu chce mieć bardziej przejrzysty kod  :D , @TTTTTTOMA  zmień swoje funkcje na takie coś

Func Modules()
   #include"modules.au3"
EndFunc

Func Spmodules()
    #include"spmodules.au3"
EndFunc
Opublikowano

@rzogerzg To też nie zadziała do końca - include jest dość prymitywny i robi copy-paste danego pliku tam gdzie go użyłeś. Szybko znajdzie się w nim jakaś funkcja, a w Au3 funkcji zagnieżdżać nie można.

@TTTTTTOMA Nie działa, bo Run wykonuje jakiegoś exeka a nie au3.

 

Jeśli chodzi o problem to zrób to tak jak należy UDFem.

Opublikowano

Te pliki to pewnie program czy inne gui , przecież może je skompilować na exeki albo wywołać normalnie jako gui

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Tylko jedno mam pytanie do autora tematu . 

DLACZEGO NIE WPISZESZ #INCLUDE NA POCZĄTKU ? tylko w funkcjach chcesz to zrobić ? 

#Include (spmodules.au3) 
#Include (modules.au3) 
#include .........

Napisz zamiast Include 

Run("xxx.au3")  < lub exe zapomniałem

i dalej tylko daj opcje która gasi poprzedni skrypt ( jesli chcesz)

Func _spmodules 
Run("spmodules.exe")
Endfunc

Albo jakbyś nie mógł napisać tego co jest w tamtych skryptach pod klawisz np Home lub End ... 

( w sensie w funkcji) 

Hotkeyset("{HOME}", _modules)
Hotkeyset ("{END}", _spmodules) 


Func _modules 
mousemove (xxx)
Endfunc
Func _spmodules 
MouseMove(xxxX) 
Endfunc
Opublikowano

Co do tych buttonów to dodaj Sobie w while

 

Case $Nazwabuttona

<tresc>

 

Wygodniej :P

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...