Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić coś typu black bary


bylduda

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Elo, chce na swojej stronce zrobić takie coś po bokach, ciężko mi to wytłumaczyć, swojego typu black bary.

geodezja.esy.es

to moja stronka, i chce aby od lewej na np. 300px był czarny pas, od góry do dołu i po od prawej strony 300px.

I jak to zrobić w css?

Wiem, że jakoś dziwnie to napisałem, lecz liczę, że ktoś mnie zrozumiał.

wyznawca gier PC, użytkownim typu: "nie wiem ale się wypowiem", hejter EA, weteran gier moba, wierny kibic zwycięskich drużyn, czasami troll.

Opublikowano

Strona nie działa, możesz podesłać jakiś ss?

 

@Edit

 

Zle wpisałem URL.

Tutaj masz ss jak to wygląda:

 

793301448190486428234.png

 

 

 

a tutaj kod

 

<body>
<style type="text/css">
#pasek {
    position: fixed;
    top: 0;
    width:300px;
    height: 100%;
;
    background-color: #000000;
}</style>
<div id="pasek">123</div></body>

Jeżeli nie potrafisz wykorzystać
każdej danej Ci chwili,
to nie zasługujesz na ani jedną
dodatkową sekundę.

Opublikowano

 

Strona nie działa, możesz podesłać jakiś ss?

 

@Edit

 

Zle wpisałem URL.

Tutaj masz ss jak to wygląda:

 

793301448190486428234.png

 

 

 

a tutaj kod

<body>
<style type="text/css">
#pasek {
    position: fixed;
    top: 0;
    width:300px;
    height: 100%;
;
    background-color: #000000;
}</style>
<div id="pasek">123</div></body>

Też tak myślałem, żeby zrobić, ale ja chce, żeby cała treść się przesunęła, tzn. tera jak to wstawiam to mi najeżdża mi na treść

W dodatku tak to wygląda:

http://i.imgur.com/Yo2lagX.png 

No chyba, że inaczej się nie to przesune wszystko.

Tylko problem jest jak na obrazku, że zostawiło troche wolnej przestrzeni i widać to fioletowe po lewo.

Jak to stronka nie działa?

Działa u mnie, skopiowałem link z mojego postu... U kolegi też działa.

wyznawca gier PC, użytkownim typu: "nie wiem ale się wypowiem", hejter EA, weteran gier moba, wierny kibic zwycięskich drużyn, czasami troll.

Opublikowano

to dajesz position: absolute i tyle

Jeżeli nie potrafisz wykorzystać
każdej danej Ci chwili,
to nie zasługujesz na ani jedną
dodatkową sekundę.

Opublikowano

to dajesz position: absolute i tyle

No coś nie działa, możesz zobaczyć chyba kod html i css na stronce to jakbyś mógł to ogarnąć.

wyznawca gier PC, użytkownim typu: "nie wiem ale się wypowiem", hejter EA, weteran gier moba, wierny kibic zwycięskich drużyn, czasami troll.

Opublikowano

Wsadź "pasek" oraz strone do jednego pojemnika. I użyj flexbox

 

Coś takiego:

//html
<div class="full-screen">
	//pasek
	<div id="sidebar"></div>

	//strona
	<div id="content"></div>
</div>

//css - sass
.full-screen
	display: flex
	flex-direction: row
#sidebar
	flex: 0 0 auto
#content
	flex: 1 1 auto
Opublikowano

 

Wsadź "pasek" oraz strone do jednego pojemnika. I użyj flexbox

 

Coś takiego:

//html
<div class="full-screen">
	//pasek
	<div id="sidebar"></div>

	//strona
	<div id="content"></div>
</div>

//css - sass
.full-screen
	display: flex
	flex-direction: row
#sidebar
	flex: 0 0 auto
#content
	flex: 1 1 auto

Nie no dzięki za pomoc, wstawiłem ale dziwne rzeczy na stronie się robią.

Wstrzymam temat do jutro wieczór, na razie sam poszperam, zobaczym jak to wyjdzie...

wyznawca gier PC, użytkownim typu: "nie wiem ale się wypowiem", hejter EA, weteran gier moba, wierny kibic zwycięskich drużyn, czasami troll.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...