Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy ten skrypt będzie lagował na serwerze?


Mickey2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie, czy taki skrypt będzie bardzo lagował?

command /sprawdz [<offlineplayer>] [<text>]:
        trigger:
                player has permission "shir.sprawdz":
                        argument-offlineplayer is set:
                                argument 2 is set:      
                                        argument-offlineplayer is online:
                                                broadcast "&f[&8&lAnty&7&lNodus&f] &7Gracz &8%argument-offlineplayer% &7jest podejrzany o cheaty "
                                                wait 2 seconds
                                                set {_m.%argument-offlineplayer%} to location of argument-offlineplayer
                                                teleport argument-offlineplayer to {sprawdzanie}
                                                set {cheater.%argument-offlineplayer%} to true
                                                wait 5 seconds
                                                send "&f[&8&lAnty&7&lNodus&f] &6Jestes sprawdzany w celu wykrycia nodusa / wspomagaczy!" to argument-offlineplayer
                                                wait 5 seconds
                                                send "&f[&8&lAnty&7&lNodus&f] &6Podaj swojego skype na &4/helpop &6, inaczej zostaniesz zabity i zbanowany!" to argument-offlineplayer
                                                wait 5 seconds
                                                send "&f[&8&lAnty&7&lNodus&f] &6Mozesz sie rownie dobrze przyznac od razu na &4/helpop &6, wtedy kara bedzie mniejsza." to argument-offlineplayer
                                                wait 5 seconds
                                                send "&f[&8&lAnty&7&lNodus&f] &6Kontakt: &2TeamSpeak3: ts.easymax.pl &3Skype: Podaj swojego skype na &4&l/helpop" to argument-offlineplayer
                                                wait 10 minutes
                                                if {cheater.%argument-offlineplayer%} is true:
                                                        send "&cNiestety, za cheatowanie dosteniesz bana :(" to argument-offlineplayer
                                                        teleport argument-offlineplayer to {respawn}
                                                        wait 10 seconds
                                                        kill argument-offlineplayer
                                                        set {cheater.%argument-offlineplayer%} to false
                                                        wait 10 seconds
                                                        broadcast "&4Itemy cheatera leza na kordach %{_m.%argument-offlineplayer%}%!"
                                                        clear {_m.%argument-offlineplayer%}
                                                        execute console command "/ban %argument-offlineplayer% Cheaty"
                                                else:
                                                        send "&aJestes czysty, zyczymy milej gry :)"
                                                        clear {_m.%argument-offlineplayer%}
                                        else:
                                                send "&cNie ma takiego gracza na serwerze!"
                                else:
                                        send "&cPrzyklad: /sprawdz <nick> <powod>"
                        else:
                                send "&cPrzyklad: /sprawdz <nick> <powod>"
                else:
                        send "&cNie masz uprawnien!"
           

command /czysty [<offlineplayer>]:
        trigger:
                player has permission "shir.czysty":
                        argument-offlineplayer is set:
                                argument-offlineplayer is online:
                                        if {cheater.%argument-offlineplayer%} is true:
                                                set {cheater.%argument-offlineplayer%} to false
                                                teleport argument-offlineplayer to {respawn}
                                                broadcast "&f[&8&lAnty&7&lNodus&f] &6Gracz &7%argument-offlineplayer% &6zostal oczyszczony z podejrzen o cheaty"
                                        else:
                                                send "&cGracz nie jest podejrzany o cheaty!"
                                else:
                                        send "&cNie ma takiego gracza na serwerze!"
                        else:
                                send "&cNie masz uprawnien!"

Opublikowano

@★Kapisz★ co to ma znaczyć "zbyt mocno" lool?...

Powpisuj stopy do tego skryptu, mógłby być lepiej napisany, ale lagować nie będzie

409.jpg?7190

|---> Z o s t a n ę <---|

 

Zostanę technikiem na twój serwer minecraft, zrobie cały serwer według twojego pomysłu!
http://www.mpcforum.pl/topic/1486254-zostanę-technikiem-stworzę-serwer-twojego-pomysłu/#entry12589185

Opublikowano

Raczej nie powinien zbyt mocno lagowac chyba, ze mocno sie rozpiszesz :)

 

Nic nie bede sie rozpisywal bo skrypt zostaje tak jak jest.

Opublikowano

Im krótszy skrypt/mniej loopow to sk nie bd lagowal. Co do up może nie wyrazajmy tu opini na temat tego co jest lepsze, bo i skrypty i pluginy mają zalety. Jeśli potrafisz napisać plugin to zamiast sk pisz pluginy. W przeciwnym razie naucz się jak najkrócej pisać skrypty- nie chodzi o np send "..." bo to wyświetla tylko wiadomość a o ilość akcji jakie zachodzą. Im więcej pętli tym więcej lagow. Jeżeli ktoś z was będzie pisał skrypty dłuższe w których dana czynność się powtarza to najlepiej użyć funkcji-deklaruje się funkcje a potem tylko zmienia się np argumenty. To na prawdę nie jest trudne :) to taka mała porada na przyszłość. W końcu napisałem 3 minigry w skript xD z czego dwie w yml w czym wgl nie ma czegoś takiego jak lag. Pozdrawiam.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...