Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Problem z kartą graficzną - nie wyświetla ekranu.


Gość RakNieBoRak

Pytanie

Opublikowano

Witam.


(tak, znowu tu piszę. ;_;)


 


Wczoraj kolega zmienił kartę graficzną z GeForce GT 970 (?) na Intela (ten sam z procesora)


Po restarcie, monitor nie chce się wyświetlać.


Chcieliśmy zrobić formata/wbić w BIOS'a, ale nie udało się bo, jak wcześniej pisałem, nie ma go na ekranie.


 


Co mogę zrobić?


 


####


 


jeszcze jedno. :^


Dlaczego gdy komputer się uruchamia, nie widać na ekranie logo windowsa przy starcie?


15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale zobacz em no dobra zainstalowaliście stery ale coś tu nie gra :D 

Chyba nie zrobiliście tak jak wam omówiłem krok po kroku :D

Więc teraz napiszę dla pewności jeszcze raz:

1. Wiadome już że działa intelowska karta okej.

2. Wyłóżcie kartę GeForce i włączcie kompa na jednej karcie z intela, drugą trzymajcie w ręku.

3. Super odpaliło się, wyłączcie kompa i włóżcie kartę GeForce.

4. Po włożeniu karty, włączcie kompa, nie zmieniając niebieskiego kabla, ma być cały czas na intelowskim :D 

5. Super zalogowaliście się itd, waszym oczom powinna się pojawić informacja że podłączono jakiś sprzęt, wtedy zacznijcie instalacje, jeśli są jakieś stery od GeForce, usuńcie i zainstalujcie sobie stery z płyty od GeForce bo powinniście ją mieć.

6. Super zainstalowane, w dodatku na innych forach przeczytałem że trzeba w panelu graficznym GeForce tam chyba Nvidia jest tam trzeba ustawić kartę domyślną na GeForce, poszukajcie tam gdzieś taka opcja jest :D 

7. No i teraz tak, wyłączcie kompa, przełóżcie sobie kabelek i wtedy włączcie i powinno działać.

8. Nie działa, okej, przełóżcie kabelek na intela i wejdźcie do biosa i ustawcie tam ustawienia fabryczne, ostatnia zakładka w biosie, rozglądnijcie się jeszcze czy tam nie ma czasem ustawienia domyślnej karty graficznej.

9. Teraz sprawdźcie czy zadziała GeForce.

 

 

Hm powiem Ci tak, że można zrobić formata, a jak masz partycje D to nie usuwaj sobie tam nic, wystarczy z partycji C :D a jak chcesz całego to ok xD

Wtedy pominiesz sporo pkt :D

Powinno też zadziałać :)

Powodzenia :D

 

Spróbuje. :D Nooo mam nadzieję, że jakoś się uda. :v

Opublikowano

Jeśli coś takiego miało miejsce to był podpięty pod integrę i miał źle zainstalowane sterowniki.

Odłącz HDD i GF

Wyjmij baterię biosu

Podłącz monitor pod iGPU

Włącz komputer

.

Potem to złóż.

 

 

Format by pomógł? Komputer jest świeży, więc nic prawie tam nie ma.

Opublikowano

Hm dziwne ale ok.

Zatem tak, niech wyłoży kartę, sprawdzi czy zadziała karta z intela, w sumie powinna.

Chyba że jest cały komputer na gwarancji to oddać na gwarancję i już, a jeśli nie, to śmiało wyciągnijcie kartę, nie zamykajcie obudowy tylko uruchomcie od razu kompa a jak się wam cokolwiek ukaże to wyłączcie kompa i włóżcie do slotu kartę GeForce (bo system ciągle wykrywa kartę GeForce bez sterowników, zatem musi teraz wykryć domyślną kartę), następnie po podłączeniu karty nie zmieniajcie kabla na tego od razu GeForce tylko odpalić na tej karcie intela i zainstalować sterowniki od GeForce, potem wyłączyć kompa i przełożyć kable do GeForce.

 

Zrobiliśmy tak:

 

odłączyliśmy kartę (wyłączyliśmy komputer, włączliśmy go z powrotem), zainstalowaliśmy sterowniki, wyłączyliśmy, podłączyliśmy kartę, włączyliśmy i dalej nie działa. :v

Co teraz?

Opublikowano

A jak włoży GeForce'a to działa?

 

Dokładnie chodzi o to, że pomieszał coś w systemie i zamienił karty graficzną z GeForce'a na Intela (procesor). Ogólnie dźwięki się pojawiają, ale pulpit nie.

Karta była cały czas włożona.

Opublikowano

Nie zmieniał nic w komputerze (w obudowie/skrzynce). Tylko po prostu "zamieszał" coś w systemie i nie wczytuje karty graficznej GeForce GTX 970.

 

Historia:

Podczas gry w Skyrim, wykrywało mu kartę graficzną podstawową (czyli z Intela) zamiast GeForce. Chciał wejść w ustawienia NVIDIA , wyskakiwał mu błąd, zobaczył na Internecie filmik, jak to naprawić i odinstalował sterowniki do karty graficznej, nie zmieniając kabla.

Jeśli coś takiego miało miejsce to był podpięty pod integrę i miał źle zainstalowane sterowniki.

Odłącz HDD i GF

Wyjmij baterię biosu

Podłącz monitor pod iGPU

Włącz komputer

.

Potem to złóż.

 

Opublikowano

Wyciągnijcie baterie CMOS na 30s-1min. Włóżcie ją z powrotem. Automatycznie powinna się integra odpalić.

Btw. do czego podłączacie kabel od monitora?

 

Analogowo (niebieski kabel z dwoma śrubętkami(?)).

Opublikowano

Chwila chwila, jeśli się odłącza geforce to trzeba kabel zmienić pod tą z intela.. 

Na pewno zapomniał kabla włożyć pod grafikę intela ^^ 

Tak btw, sa 2 karty graficzne, jedna zintegrowana co aktualnie kolega autora używa oraz dedykowana którą odczepił co jest bezsensu ;p 

Zatem może sprawdźcie czy kable są dobrze podłączone, a tak najlepiej wyłóżcie tą kartę geforce dla pewności i wtedy sprawdźcie ;p

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Chwila chwila, jeśli się odłącza geforce to trzeba kabel zmienić pod tą z intela.. 

Na pewno zapomniał kabla włożyć pod grafikę intela ^^

Tak btw, sa 2 karty graficzne, jedna zintegrowana co aktualnie kolega autora używa oraz dedykowana którą odczepił co jest bezsensu ;p 

Zatem może sprawdźcie czy kable są dobrze podłączone, a tak najlepiej wyłóżcie tą kartę geforce dla pewności i wtedy sprawdźcie ;p

 

Nie zmieniał nic w komputerze (w obudowie/skrzynce). Tylko po prostu "zamieszał" coś w systemie i nie wczytuje karty graficznej GeForce GTX 970.

 

Historia:

Podczas gry w Skyrim, wykrywało mu kartę graficzną podstawową (czyli z Intela) zamiast GeForce. Chciał wejść w ustawienia NVIDIA , wyskakiwał mu błąd, zobaczył na Internecie filmik, jak to naprawić i odinstalował sterowniki do karty graficznej, nie zmieniając kabla.

Opublikowano

Zrobiliśmy tak:

 

odłączyliśmy kartę (wyłączyliśmy komputer, włączliśmy go z powrotem), zainstalowaliśmy sterowniki, wyłączyliśmy, podłączyliśmy kartę, włączyliśmy i dalej nie działa. :v

Co teraz?

Ale zobacz em no dobra zainstalowaliście stery ale coś tu nie gra :D 

Chyba nie zrobiliście tak jak wam omówiłem krok po kroku :D

Więc teraz napiszę dla pewności jeszcze raz:

1. Wiadome już że działa intelowska karta okej.

2. Wyłóżcie kartę GeForce i włączcie kompa na jednej karcie z intela, drugą trzymajcie w ręku.

3. Super odpaliło się, wyłączcie kompa i włóżcie kartę GeForce.

4. Po włożeniu karty, włączcie kompa, nie zmieniając niebieskiego kabla, ma być cały czas na intelowskim :D 

5. Super zalogowaliście się itd, waszym oczom powinna się pojawić informacja że podłączono jakiś sprzęt, wtedy zacznijcie instalacje, jeśli są jakieś stery od GeForce, usuńcie i zainstalujcie sobie stery z płyty od GeForce bo powinniście ją mieć.

6. Super zainstalowane, w dodatku na innych forach przeczytałem że trzeba w panelu graficznym GeForce tam chyba Nvidia jest tam trzeba ustawić kartę domyślną na GeForce, poszukajcie tam gdzieś taka opcja jest :D 

7. No i teraz tak, wyłączcie kompa, przełóżcie sobie kabelek i wtedy włączcie i powinno działać.

8. Nie działa, okej, przełóżcie kabelek na intela i wejdźcie do biosa i ustawcie tam ustawienia fabryczne, ostatnia zakładka w biosie, rozglądnijcie się jeszcze czy tam nie ma czasem ustawienia domyślnej karty graficznej.

9. Teraz sprawdźcie czy zadziała GeForce.

 

 

Format by pomógł? Komputer jest świeży, więc nic prawie tam nie ma.

Hm powiem Ci tak, że można zrobić formata, a jak masz partycje D to nie usuwaj sobie tam nic, wystarczy z partycji C :D a jak chcesz całego to ok xD

Wtedy pominiesz sporo pkt :D

Powinno też zadziałać :)

Powodzenia :D

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

@kamil2321

Dzięki za te wszystkie porady - pomogły mojemu koledze. ;)

 

Tak jak mówiłem, 150 likeów wędruje do Ciebie.

Mam nadzieje, że będziesz nadal pomagał.

Opublikowano

Wystarczyło by w BIOS wyłączyć grafikę zintegrowaną albo ustawić inicjację karty na PCI-E jako pierwszą na liście i tyle.

 

Widocznie płyta którą posiadasz umożliwia używanie grafiki z procesora razem z dedykowaną i dlatego problemy. Większość płyt głównych wyłącza tą  na płycie albo w procesorze po wcpięciu dedykowanej automatycznie.   

 

Nvidia ma często problemy z ruszeniem na nowym kompie po podpięciu cyfrowym ( HDMI/DVI/DP ), ty podłączasz przez VGA więc powinieneś przez DVI-I z przejściówką dołączona do karty odpalić za pierwszym razem i powinno to działać zawsze. Chyba że własnie tą opcje ktoś przestawił (  kolega :) ) i dlatego nie działa. 

 

Zresztą pośrednie i w miarę proste rozwiązanie masz wyżej, powinno wystarczyć.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Nie zmieniał nic w komputerze (w obudowie/skrzynce). Tylko po prostu "zamieszał" coś w systemie i nie wczytuje karty graficznej GeForce GTX 970.

 

Historia:

Podczas gry w Skyrim, wykrywało mu kartę graficzną podstawową (czyli z Intela) zamiast GeForce. Chciał wejść w ustawienia NVIDIA , wyskakiwał mu błąd, zobaczył na Internecie filmik, jak to naprawić i odinstalował sterowniki do karty graficznej, nie zmieniając kabla.

Hm dziwne ale ok.

Zatem tak, niech wyłoży kartę, sprawdzi czy zadziała karta z intela, w sumie powinna.

Chyba że jest cały komputer na gwarancji to oddać na gwarancję i już, a jeśli nie, to śmiało wyciągnijcie kartę, nie zamykajcie obudowy tylko uruchomcie od razu kompa a jak się wam cokolwiek ukaże to wyłączcie kompa i włóżcie do slotu kartę GeForce (bo system ciągle wykrywa kartę GeForce bez sterowników, zatem musi teraz wykryć domyślną kartę), następnie po podłączeniu karty nie zmieniajcie kabla na tego od razu GeForce tylko odpalić na tej karcie intela i zainstalować sterowniki od GeForce, potem wyłączyć kompa i przełożyć kable do GeForce.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...