Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co sądzicie o tym pomyśle na serwer? Ekonomia na serwerze przez graczy, itp.


MCSH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ekonomia serwera będzie polegać na pracy graczy ;) Czyli będą dane rangi ( na start Drwal,Górnik,Rolnik,Rybak,Kopalnia) i każda ranga będzie miała dostęp do czegoś innego. Drwal do ścinania drzew (oczywiście w tartaku) Górnik (wydobywanie minerałów z ziemi i dostęp do miejskiej kopalni), Rolnik (zajmowanie się uprawą pszenicy,marchwi,ziemniaków poza tym uprawą zwierząt jaki ich zabijaniu), Rybak (dostęp do wyspy na wielkim jeziorze w mieście i do darmowej wędki), Kopalnia (czyli wydobywanie z miejskiej kopalni ziemi, żwiru i pisaku). Oczywiście jesteśmy otwarci na wasze propozycje co do ulepszenia rang jak i dodania nowych. Więc tak każda ranga będzie wydobywać coś innego. Każdy gracz wydobywa no swoje konto i sprzedaję to innym gracza. Gracz określa sam cenę za swój towar, pamiętając o konkurencji.  Chat serwera jest podzielony, czyli widzimy tylko to co gracze w odstępie 15 kratek napiszą. Oczywiście jest też chat admin ;) Każdy gracz zarabia na  siebie. Mając pieniądze gracz może wynająć mieszkanie w bloku, nie może nic niszczyć   tylko używać skrzynek już wcześniej tam zamieszczonych. Mając więcej pieniędzy gracz może wykupić "pole" na którym może zbudować dom bądź własny sklep.  Całe miasto będą budować gracze jak i cała gra będzie opierać się na innych graczach.

Do obowiązków administracji należy dodawanie nowych prac, dbanie o graczy i rozwijanie serwera. Administracja wybudowała ratusz (spawn ), urząd pracy (tam gracz wybiera rangę na której chce pracować), tartak (dla rang " Drwal"), kopalnia (dla rang "Górnik"), gospodarstwo (dla rang "Rolnik"), wielkie jezioro na które mogą patrzeć mieszkańcy bloków (dla rang "Rybak"), kopalnia pisaku, żwiru i ziemi ( dla rang "Żwirownik" ).

Na serwerze nie będzie żadnych teleportacji, do każdego miejsca trzeba dojść "pięta palec" .  Miejsca są od siebie oddalone, a między nimi są "pola" do wykupienia przez graczy. 

 

 

 

 

Tak więc, wszystkie nowe pomysł będą od razu wpisywane w tym poście. Tak samo liczmy na waszą pomoc w celu uatrakcyjnienia serwera. Prosimy o zostawienie swojego komentarza poniżej. 

Później dodam ss z prac budowy mapy ;)

 

 

Nadal głowimy się nad trybem zarobku i ekonomi serwera :/ Macie pomysły ? piszcie ! Przecież nie robimy serwera dla nas tylko dla was !

 

Opublikowano

­Nic specjalnego. Wszystko to już było na wielu serwerach. Nie ma tutaj niczego co by mnie przyciągnęło. Pomyśl nad czymś czego nie było lub po prostu ulepsz ten pomysł.

­VeIMQWU.png

Opublikowano

Wszystko już było na wielu serwerach ? Okey to pokaż chociaż jeden który  istnieje. ;) Raczej ulepszyć ;) 

 

Opublikowano

Powiem tak. Pomysł dobry , ale jeżeli macie pomysły to dodajcie. A i druga rzecz , radził bym dołączyć się do jakiejś sieci (powstającej) bo samemu taki serwer nie jestem pewny czy wypali.

Jeden z niewielu oficjalnych partnerów minecraft pochodzących z polski.

goPYjbL.png

Opublikowano

Czemu miałby nie wypalić ? Domena, reklamy na forach i u youtubera ;)

P.S 
Jak macie propozycje to piszcie ;)

 

Opublikowano

Czemu rolnik oprawia zwierzynę, a rybak to już inna ranga.. bez sensu.

 

pomysł ogólnie fajny, ale nie jest to coś co by pomogło wybić serwer, raczej taki dodatek dla hobbistów, ludzie chcą gildii, LuckyBloków, dropu ze stone i takich tam innych rzeczy..

 

dodam jeszcze że plugin shopkeepers umożliwia zakładanie stoisk przez graczy, więc możesz zrobić np. targ ze sprzedawcami, na którym to gracze będą sobie od siebie kupować różne itemki.

 

fajny jest też jeszcze plugin Gringotts, sprawia on że emeraldy staja się walutą.

 

można by też zrobić jakieś sekcje, coś takiego że wysoko lewelowy gracz w swoim zawodzie może przejść do następnej sekcji z większym dropem, taki prison i to by mogło wypalić, serio.

 

zamiast teleportacji, system wagoników xD do przemieszczania się miedzy sektorami.

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano

Czemu rolnik oprawia zwierzynę, a rybak to już inna ranga.. bez sensu.

 

pomysł ogólnie fajny, ale nie jest to coś co by pomogło wybić serwer, raczej taki dodatek dla hobbistów, ludzie chcą gildii, LuckyBloków, dropu ze stone i takich tam innych rzeczy..

 

dodam jeszcze że plugin shopkeepers umożliwia zakładanie stoisk przez graczy, więc możesz zrobić np. targ ze sprzedawcami, na którym to gracze będą sobie od siebie kupować różne itemki.

 

fajny jest też jeszcze plugin Gringotts, sprawia on że emeraldy staja się walutą.

 

można by też zrobić jakieś sekcje, coś takiego że wysoko lewelowy gracz w swoim zawodzie może przejść do następnej sekcji z większym dropem, taki prison i to by mogło wypalić, serio.

 

zamiast teleportacji, system wagoników xD do przemieszczania się miedzy sektorami.

 

Zamierzam dodać gangi, żeby założyć gang bd potrzeba większa suma pieniędzy. Każdy gang dostanie teren pod wybudowanie bazy. Gracz będący w gangu bd dostawał pieniądze za przegraną gre na serwerze ;) nie będą to jakieś wielkie sumy. Co to targu to myśleliśmy bardziej nad takim starodawnym ;) Gracz może wykupić sobie targ i tam ma wolną rękę. Tak jak pisałem teleportacji nie będzie "pięta palec" co do wagoników myśleliśmy nad tym pomysłem, ale doszliśmy do wniosku że na razie nie będziemy dodawać, ponieważ każdy gracz bd mógł zabierać drugiemu graczowi no i się bugują  :/ . 

 

Opublikowano

Pomysł na serwer genialny, od zawsze lubiłem duży nacisk na ekonomie na serwerach. Niestety graczy możecie nie mieć tyle co na gildiach, bo ludziom zwyczajnie nie chce się myśleć, a przy tego typu serwerze to wymagane. 

 

Dodałbym jeszcze coś w stylu metra - mapa miałaby dużo oddalonych od siebie miast, a żeby szybko się do nich dostać można pojechać metrem (po prostu się teleportować, ale zachować przy tym jakiś realizm), za które oczywiście trzeba byłoby zapłacić.

Opublikowano

Dodajcie opcję szybkiej podróży w punkty główne (tzn. Najważniejsze) wiadomo można za to zapłacić. Pomysł macie ale wykonanie?

Pomogę w tym poście to sugestia. W środkach transportu umieśćcie płatne warpy ZALEŻNE od miejsca.

Autobus - najdalej do 3-4 ulic i tam płatne warpy + żeby zachować lekki realizm dodajcie plugin na dawanie flag z efektami, po teleportacji gracz otrzyma przez 3-5 sekund efekt Blidness, byłoby to genialne.

Opublikowano

Dodajcie opcję szybkiej podróży w punkty główne (tzn. Najważniejsze) wiadomo można za to zapłacić. Pomysł macie ale wykonanie?

Pomogę w tym poście to sugestia. W środkach transportu umieśćcie płatne warpy ZALEŻNE od miejsca.

Autobus - najdalej do 3-4 ulic i tam płatne warpy + żeby zachować lekki realizm dodajcie plugin na dawanie flag z efektami, po teleportacji gracz otrzyma przez 3-5 sekund efekt Blidness, byłoby to genialne.

Na serwerze będzie dodane metro/tramwaj + samochody :) co do wykonania później zamieszczę ss z budowy mapy ;)

 

Opublikowano

Tak więc: 
Do serwera sotaję dodane:

Linie tramwajowe dzięki czemu gracze będą mogli szybciej się poruszać.
Samochody + prawdopodobnie na otwarciu serwera nie bd dostpnę.

Wymiana między graczmi, żeby przechodzeń nie podniósł nie swojego itemu.
Budynek nieruchomości gdzie będzie można kupić działke.
Budynek spółdzielni mieszkaniowej gdzie będzie można wynająć mieszkanie w bloku.
Prawdopodobnie nie będzie rang premium ;) 
Posterunek policji. Krótko przed otwarciem będzie otwarta rekrutacja do policji. Głównym zadaniem będzie dbać o porządek. Policjanci będą mogli dać mandat i wsadzać do więzienia.
Wprowadzono także targi dla graczy, każdy gracz będzie mógł za małą opłatą wynająć i sprzedawać itemy.
Itemy które będą na serwerze będą zależeć tylko wyłacznie od innych graczy którzy zrobią/wykopią .

Nie będzie sklepów robionych przez administrację, tylko jeśli jakiś gracz będzie chciał będzie mógł zrobić własną działalność.
Został także dodane gangi. Każdy gracz który będzie miał przegrane odpowiednią ilość godzin i posiadał odpowiednią ilość pieniedzy będzie mógł założyć taki gang.
Każdy gang bd otrzymywał prefix i ziemię do zbudowania własnej bazy.
Poza tym pełno eventów ! 


Jak na razie dodaliśmy tyle rzeczy ;)
Mapa cały czas się zmienia :/ Ale całe szczęście na lepsze ;)

jak dodamy coś więcej poinformujemy .

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Po małej awarii mapy powracamy:

Nadal głowimy się nad trybem zarobku :/ Macie pomysły ? piszcie ! Przecież nie robimy serwera dla nas tylko dla was ! 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...