Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dwa wiatraczki - 1 wejście.


st3fan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. ;)

 

Wczoraj przyszły części do nowego kompa, przejrzałem je i wszystko wygląda na ok. Zauważyłem jedną rzecz, otóż płyta główna - MSI H81-P33 mATX posiada dwa wejścia 4 pinowe na płycie, do jednego podłączę chłodzenie od procesora, które też ma 4 piny, lecz... kupiłem obudowę SilentiumPC Gladius M20, obudowa ma dwa wiatraczki, jeden z przodu, drugi z tyłu, kabelki od wiatraczków są 3 pinowe. Mam problem... Otóż... Podłączyć tylko jeden wiatraczek? Przecież to 3 pinówka na 4 pinówce to przecież nie ta sama moc chyba będzie? Myślę nad przejściówko-opornikiem (podłączam dwa wiatraczki i jednym kabelkiem podłączę 2 wiatraczki. To coś takiego: 5716843200_1383050841.jpg

 

Proszę o pomoc.

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Wentylator od procesora podłączasz pod CPU_FAN, resztę pod SYS_FAN i tyle, nie kombinuj.

 

No tak. Tylko tak:

  • Pod CPU_FAN podłączam chłodzenie od procesora,
  • Pod SYS_FAN podłączam wentylatory od obudowy, sęk w tym, że na płycie znajduje się 1 GNIAZDO (4 pin), a w obudowie są DWA WENTYLATORY (3 pin), więc... ;/

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

No ja też mam na płycie 4pin, to jest bez różnicy, przecież da radę podłączyć i działa prawilnie.

 

Czyli podłączyłeś (3 pin wentylatora z obudowy do 4 pin na płycie) tak? Tylko jak ja mam to zrobić, jak mam dwa wentylatorki, dwa oddzielne kabelki, i jedno gniazdo SYS_FAN. ;/

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Podłączasz pod molexa 

 

Czyli pod coś takiego jak podałem w pierwszym poście? Bo jeśli chodzi Ci o molex od zasilacza to takiego owo nie posiadam - zasilacz Corsair vs Series 450 W 80 PLUS.

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Tylko po co?

Przecież H81-P33 ma 3x SYSFAN:

http://prntscr.com/8wozc2

 

Pomyliłeś wersją ATX z mATX ;) Tak więc czekam dalej na pomoc.

 

Dołączam linki:

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Opublikowano

Pisałeś "H81-P33".

No to masz H81M-P33, która ma 2x SYSFAN. Podłączasz pod nie wentylatory z obudowy.

http://prntscr.com/8wp2u2

 

Zwracam honor! :c Przyznam, że nie zauważyłem tego, ani na żywo, ani w internecie. ;) Dziękuje za pomoc w uświadomieniu. Temat do zamknięcia, zaangażowani - lecą lajki. ;)

Zrobiłem coś źle?


Popraw mnie, nie miej złości.


Kto próbuje, ten nie błądzi.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...