Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co bardziej obciąża serwer/świat?


dekros123

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szybkie pytanko co bardziej obciąży świat

gracze stojący co ~30 kratek  na tym samym Y

czy

gracze co 15kratek od 0-256 Y ?

chodzi mi dokładnie o to czy lepiej ich spreadować po całym swiecie czy trzymać jak najbliżej ?

Co ja tutaj robie...

Opublikowano

Im wiecej graczy na tym samych chunku, tym bardziej obciąża.

 

Lepiej po całym świecie.

 

@Edit

A zresztą kij wie :)

SPrawdz to 1 przy takiej samej ilości graczy i timmingi, potem to 2 i masz :)

Opublikowano

­Lepiej zęby biegali po mapie, ale jeżeli chcesz w tym celu zrobić kilka światów to sobie odpuść. Więcej światów = większe obciążenie i mniejsza stabilność.

Opublikowano

Ja bym ci polecał wyrenderować mape pluginem worldboarder bo jest to szybsze niż latanie po mapie.
 A jeżeli byś miał sporo graczy na 1 chunku to by ci serwer wywalił dlatego polecam ci plugin Mcvs-randomtp jak nie masz pluginu to zgłoś się na privie to ci go dam. Plugin tepa graczy przy wejściu po raz 1 na serwer w losowe kordy.

Opublikowano

ale ludzie to nie pod server

bo ta mapa jest usuwana automatycznie przy starcie pluginu i nowa robiona wiec tam zawsze bedzie czysta super flat tylko chodzilo mi jak lepiej to rozmiescić na mapie

czy na chunku czy spreadem

ale zrobie spreadem

//do zamkniecia

Co ja tutaj robie...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...