Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Angielski] Tekst do przetłumaczenia


Ares2100

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dzisiaj zawiodłem się na własnej wiedzy z zakresu j. Angielskiego i proszę was o pomoc.

"We’re in a critical phase of human civilization that our survival is really in question

There is generally a feeling that something that there’s something happening
People have been exposed of course to the whole concept of peak oil, to climate change, to population explosion
The doomsday clock keeps moving closer
Religious people are talking about the End Times
Present state of disorganization
What seems to be happening is that people are beginning to realise
How many of these are real crises or how many of these are crises as a result of limitations of our belief system?
Where civilization’s structures become so rigid and it can no longer adapt to the changing situations
There’s a great increase in mental illness
There are signs of when these civilizations come to an end
There’s a sense of alienation within the population
A very large increase in violent crime, social disruption
Some of the beliefs that we have bought into affect the entire population so
And surprisingly an interest in religious cultism
As societies start to begin to disintegrate
These weapons of mass distraction which are now falling apart as we’re seeing life being exposed time and time again, every day, every week
What they’ve been distracting us from is our true power, the true nature of human nature
Our power to evolve, our power to become cells in the organism called humanity
And it’s an exciting story of our own power to evolve our own true nature and our own evolutionary destiny
Medicine started out as a healing art to help others but over time and in our materialistic world and a world based on corporations, industries that thrive by making money off of sick people
But the environment’s changing
We are at this very moment in a stage where corporations are teeter-tottering because they can’t maintain themselves anymore
They’ve grown too big and they have too little awareness to maintain this world
And while they’re doing their destruction of the planet, a new series
People are coming out of the old just like we talked about
The imaginal cells
But imaginal cells have a different vision of the world
And why this is important for us is because it is a world of relationship
Nobody can get off the bus, we’re all in this together
We see that we are indeed really approaching a change of civilization
It really is a lesson for us
We’re in the throes of a new evolution, a new civilization is manifesting
Creative minorities arise
The imaginal cells are people that are saying “there’s another way to do this”
There’s a better brighter image that’s much more successful than the one we’re doing
They’re precursors of the next level of our evolution
The fractal image will repeat itself, it’s not a coincidence
We know where we’ve been, we know we’re going
And all I have to say is just stay out of the way of the dinosaurs as they crash
And allow us to take over this planet and bring in the new ideas that the imaginal cells will offer
To support and encourage our survival as a civilization on this planet"

Ogółem przetłumaczyć to potrafię na tyle, że rozumiem o czym to jest - ale ładnie złożonych zdań już nie.. Jeśli ktoś potrafi to zrobić byłbym wdzięczny.

 

graphic.png

Opublikowano

ciekawe kto ci przetłumaczy za wdzięczność. Trzeba nie mieć rozumu i godności człowieka, żeby tracić czas za darmo i na darmo, bo jakaś obca osoba o coś prosi.

Opublikowano

Żyjemy w krytycznej fazie ludzkiej cywilizacji, gdzie nasze przetrwanie pozostaje pod znakiem zapytania. Ogólnie rzecz biorąc istnieje przeczucie o tym, że coś się dzieje. Ludzie byli narażeni w pełnej krasie na szczyt wydobycia ropy naftowej, zmianę klimatu, eksplozję demograficzną. Wskazówki zegara zagłady przesuwają się coraz bliżej. Religijni ludzie mówią o Końcu Świata. Obecny stan dezorganizacji, który wydaje się być przyczyną tego, że ludzie zaczynają uświadamiać sobie ile z powyżej wymienionych są faktycznymi problemami [-kryzysami] lub jak wiele z nich są skutkami ograniczeń w naszym systemie wartości?

Gdzie struktury cywilizacji stały się tak sztywne, że nie mogły dostosować się do zmieniających się sytuacji.

Pojawił się gigantyczny wzrost przypadków chorób psychicznych.

Pojawiły się znaki zwiastujące koniec cywilizacji.

Istnieje poczucie wyobcowania w społeczeństwie.

Zaobserwowano ogromny wzrost przestępstw z użyciem przemocy, zakłóceń społecznych

Kilka z przekonań, którymi żyjemy wpływają na całą populację i, co zaskakujące, zainteresowanie praktykami religijnymi.

Wraz z początkiem rozpadania się społeczeństw, przymioty masy rozproszenia (w dosłownym tłumaczeniu - broń, której używa się do wprowadzenia chaosu w społeczeństwie) rozpadają się gdy tylko postrzegamy nasze życie jako narażone - raz za razem, każdego dnia, każdego tygodnia

To, że oni [WTF, co to za teorie spiskowe lelXD] usiłują nas rozproszyć jest naszą prawdziwą bronią, integralną częścią ludzkiej natury

Nasza zdolność do ewoluowania, do pozostawania komórkami w organizmie zwanym człowieczeństwem.

I to jest fascynująca historia naszej osobistej zdolności ewoluowania naszej własnej natury, naszego ewolucyjnego przeznaczenia.

Medycyna z początku zajmowała się sztuką uleczania aby pomagać innym, lecz z biegiem czasu w naszym materialistycznym świecie, który funkcjonuje dzięki korporacjom, przedsiębiorstwom [fabrykom], wyzyskującym chorych ludzi (kompletnie bezsensowne zdanie, masakra)

Ale otoczenie się zmienia.

Jesteśmy w tej chwili na etapie, w którym działalność korporacji stoi na krawędzi, ponieważ nie mogą utrzymać się dłużej we własnym zakresie.

Przybrały zbyt wielkich rozmiarów i mają zbyt małą świadomość by kierować światem.

I w chwili, gdzie przyczyniają się do zniszczenia świata, ludzie nowej generacji wychodzą z cienia tak jak mówiliśmy.

Wyobrażone komórki [jednostki dysponujące wyobraźnią, zdolnością do abstrakcyjnego myślenia]

Ale wyobrażone komórki mają inną wizję świata

To, czemu to jest takie ważne leży w kwestii teorii świata relacji

Nikt nie może wysiąść z jadącego autobusu, wszyscy w tym tkwimy

Widzimy, że w rzeczy samej zbliża się zmiana cywilizacji

To jest dla nas prawdziwa lekcja

Znajdujemy się w ferworze nowej ewolucji, powstaje nowa cywilizacja

Powstają kreatywne mniejszości

Wyobrażone jednostki są ludźmi, którzy mówią "jest inny sposób na dokonanie tego"
Istnieje lepszy, jaśniejszy, bardziej efektywny sposób osiągnięcia tego, co chcemy osiągnąć
Oni są prekursorami następnego stopnia naszej ewolucji

Fraktal będzie się powtarzać, to nie jest przypadek

Wiemy gdzie byliśmy, wiemy dokąd zmierzamy

I wszystko, co mam do powiedzenia to po prostu zboczyć z drogi dinozaurów, które poległy klęsce

I pozwolić nam przejąć planetę i wcielić nowe pomysły, które oferują nam rzeczone wyobrażone jednostki

Aby wspierać i zachęcać nasze przetrwanie jako cywilizacji na tej planecie.

 

 

Antyglobalistyczne brednie :_:

Opublikowano

Dla mnie mądrze gadają, co do zdania -  "Medicine started out as a healing art to help others but over time and in our materialistic world and a world based on corporations, industries that thrive by making money off of sick people"

 

Bardziej brzmi jak  "Medycyna zaczęła się od pomagania innym, lecz przez upływ czasu w naszym materialistycznym świecie, opartym na korporacjach, fabrykach, powoduję zdzieranie pieniędzy z chorych ludzi"
Co jest prawdą, widząc te wszystkie kochane "leki"..


"To, że oni [WTF, co to za teorie spiskowe lelXD] usiłują nas rozproszyć jest naszą prawdziwą bronią, integralną częścią ludzkiej natury" 
Zależy jak na to patrzysz - Ludzie od zawsze dzielili się na grupy, co powodowało ogólny rozwój, parcie do przodu -  masa =/= inteligencja
Tworzy się konkurencja, która tego wymaga.

Dziękuję za pomoc, qwe23
PS. GGALIN jest idealnym przykładem na to, że świat stoczył się do materialistycznej pozycji..

graphic.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...