Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak dodać/zmodyfikować w source wchodzenie bonusów? ;p


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chcem zapytać was o to jak zmodyfikowac w source wchodzenie bonusów, a dokładnie jeśli bonus jest już wbudowany np: w bransolecie, silny przeciwko ludziom, to jak zrobić w source żeby bonusy pomimo tego, że jest już bonus wbudowany nadal wchodziły, np: 2x silny przeciwko ludziom jeśli bonus jest wbudowany, pamiętam że coś takiego było na serwerze Ś.P Pa**eaYt2.

image.png

Opublikowano

Masz w funkcjach:
 

void CItem::AddAttribute(BYTE bApply, short sValue)

oraz

void CItem::AddAttr(BYTE bApply, BYTE bLevel)

Już na samym początku wywołanie funkcji:

bool CItem::HasAttr(BYTE bApply)

Zakomentuj je i po sprawie.

 

Tylko że wtedy bonusy mogą wchodzić podwójnie, potrójnie itp.

Najlepszym rozwiązaiem była by modyfikacja funkcji "HasAttr" do postaci:

bool CItem::HasAttr(BYTE bApply, bool sprawdzac)
{
	for (int i = 0; i < ITEM_APPLY_MAX_NUM; ++i)
		if (m_pProto->aApplies[i].bType == bApply)
			return true;
	if(sprawdzac){
		for (int i = 0; i < MAX_NORM_ATTR_NUM; ++i)
			if (GetAttributeType(i) == bApply)
				return true;
	}

	return false;
}

w pliku z nagłówkami (.h)

zamieniasz na

bool		HasAttr(BYTE bApply, bool sprawdzac = true); 

i wywołaniach w funkcjach:

void CItem::AddAttribute(BYTE bApply, short sValue)
void CItem::AddAttr(BYTE bApply, BYTE bLevel) 

Piszesz:

	if (HasAttr(bApply, false))
		return; 

I powinieneś uzyskać zamierzony efekt

8910814572903361049127.png

Opublikowano

@baran860 Dzięki, teraz miałbym do ciebie prośbę, czy podałbyś mi ścieżki potrzebne do edytowania tego? Już dawno nie bawiłem się z Source i jestem jakby świeży. ^.^

image.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...