Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie mogę wejsć w ustawienia routera


Shaw

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dokonałem resetu routera, nie mam teraz ustawionego hasła ,chciałem sobie wszystko w miarę możliwości na nowo skonfigurować.

Ale nie mogę wejść w żaden z adresów do routera.

Wpisując w konsoli IPCONFIG moja brama domyślna to 192.168.0.1

Wpisując te same cyfry w Operze wyskakuje mi "Strona niedostępna"

Tak samo dzieje się w przypadku 192.168.1.1

ROUTER: Wlan 11g Router.

Opublikowano

Nie zawsze bramka jest adresem strony konfiguracji routera. 

 

Na spodzie routera pisze pewnie adres tak samo w instrukcji obsługi, wystarczy przeczytać.  Do niektórych routerów można się  zalogować tylko z konkretnego gniazda LAN jeśli router nie jest jeszcze ustawiony albo po resecie 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

A mi co po tym, masz napisane w instrukcji obsługi jak nie posiadasz nalepki  na spodzie routera. 

 

Sprawdź adresy z końcówką 254 i przepinaj kabel na inny LAN chyba pod 1 LAN ma być

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie pomogło. Ale robie coś źle albo trzeba mi to wszystko wytłumaczyć łopatologicznie ;)

Komputer połączony jest z routerem za pomocą kabla. Dopiero router słuzy do przekazywania neta na inne urządzenia 

Opublikowano

Adres routera po resecie to  : http://192.168.1.254/home.asp  albo http://192.168.0.254/home.asp  

Bramka jak co to  192.168.1.254  albo  192.168.0.254  

 

Jeśli to wersja routera ACER to adres http://192.168.62.1/

user : admin

hasło : 1234

 

Zobacz czy nie ma czasem modelu napisanego albo zrób zdjęcie nalepki na spodzie. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Okej dzięki pomogło Ale teraz wrócę do tego od czego wszystko się zaczęło

Zacząłem kombinowac bo nie mogę połączyć się z siecią wifi na telefonie ani laptopie...

Za każdym razem jest napisane "ZAPISANO, ZABEZPIECZONA" 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To po co szyfrujesz jak ustawiasz , nie szyfruj zrób by działała sieć i dopiero rób szyfrowanie na wifi . 

 

Usuń konfiguracje połączenia na kompie i połącz się ponownie wpisując hasło 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

To po co szyfrujesz jak ustawiasz , nie szyfruj zrób by działała sieć i dopiero rób szyfrowanie na wifi . 

 

Usuń konfiguracje połączenia na kompie i połącz się ponownie wpisując hasło 

Tak też robiłem i nic. 

Albo połącz się z routerem przez WPS.

Nie mam takiego przycisku na routerze 

 

 

Może to coś wam pomoże w rozwiązaniu mojego problemu :/ 

gownopng_srxxhwx.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...