Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

GTA 5 na ultra bez lagów, minecraft z lagami..


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem gram sobie w wymagające gry takie jak np. gta 5,wiedzmin 3  itd na ustawieniach ULTR bez lagów.. a w minecraft mam po 40-80 fps.. Co tu jest nie tak?

Opublikowano

Najwidoczniej gra Minecraft jest bardziej wymagająca pod względami graficznymi i innymi czynnikami. Jeśli chcesz zmniejszyć lagi w Minecraft, to zmniejsz ustawienia graficzne i zobacz rezultaty. ;) 

Opublikowano

Minecraft potrzebóje dobrej karty graficznej i duzo ramu

No chyba nie.

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Intel Pentium 4 1.6GHz / AMD Athlon XP 1600+ lub lepszy
  • Karta Graficzna: Nvidia GeForce 4 MX 440 / AMD Radeon HD 3200 lub lepsza
  • DirectX: wersja 8.0
  • RAM: 0,5 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 1 GB
  • System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8

 

Spróbuj zaktualizować javę, przeczyścić komputer programem CCleaner, przypisać więcej ramu grze, zainstalować optifine czy też zmniejszyć ilość widocznych chunków co mocno wpływa na ilość FPSów. Poza tym jeżeli masz montor 60 Hz to nie będziesz widział żadnej różnicy pomiędzy 50FPSami, a 200.

Opublikowano

Od kiedy 40-80 FPSów to lagi :D? A co do wymagań karty graficznej i pamięci operacyjnej na minecrafta. Cóż...  MINIMALNIE, może i ma takie niskie wymagania, ale to 'minimalne' dotyczy minimalnych możliwych ustawień graficznych, niektóre paczki tekstur porkoju 512x512 (gdzie minecraft ma jakieś 16x16) mają w wymaganiach 2, 4, 8 czy nawet 16Gb! ramu, a sama gra jest napisana na Javie, która bywa nazwijmy to "kapryśna".
A co do sposobu na to wszystko, to od 'kolegi' wyżej więcej chyba nie doradzę. Jeśli chodzi o przypisywania Minecraftowi większej ilości pamięci powinna być taka opcja w launcherze, tylko nie oddaj całej jaką masz, system też musi z czegoś żyć :D.

MPCForum... jak dawno mnie tu nie było.

Opublikowano

Lagi masz wtedy gdy masz wysoki ping ....

 

Ty masz obecnie dropy fpsów, a nie lagi.

Napisz specyfikacje tego potwora co łyka GTA 5 i inne gry bez problemu  bo aż jestem ciekaw będzie można coś doradzić,a nie wróżyć z nie wiadomo czego

Opublikowano

Wywal mipmaping, filtrowanie anizotropowe i włącz V-Sync
Minecraft jest grą z tych co v-sync musi być włączony bo już powyżej 90fps źle się gra bez niego.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

O luju, kiedyś się klepało na 20FPS i nikomu to nie przeszkadzało. xD

 

Opcje:

- Optifine

- Ograniczenie FPS (zakladam, ze wylaczyles)

- Render na extreme nie masz przypadkiem :D?

- Przy ,,bieganiu" po mapie spadają znacznie FPS

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...