Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak działa Tibia?


goukan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka, mam pytanie do ekspertów. Pytanie jest takie. Jak działa Tibia. Chodzi mi konkretnie czy korzysta ona z jakiś bibliotek graficznych. Jak to się dzieje, że postać chodzi i są jakieś tam animacje. Source.. tak wiem, ale czy korzysta z jakiś bibliotek graficznych czy wszystko jest napisane od zera przez wydawców? I kolejne pytanko, czy Tibia najnowsza 10+ też jest napisana w c++ ? Nie pytajcie po co pytam :p + może jest osoba która szuka programisty do Tibii (silnika) i posiada projekt, to z chęcią pomogę.

Osobiście pomagam tylko na PW lub e-mail


-----------------------------------------------------------------


https://github.com/smietanka

Opublikowano

Biorąc pod uwagę ze tibia jest tworzona od 1995 roku a w tych czasach zazwyczaj były tylko MUD'y sądzę że jest tworzona od zera. Wszystkie grafiki znajdziesz w pliku tibia.spr

Jeśli chodzi o animacje i nadanie przedmiotom wartości musisz zajrzeć do tibia.dat

Jak ktoś w tibi chodzi?

Ty klikając strzałkę w górę na klawiaturze wysyłasz sygnał clientowi a on przesyła go dalej do serwera i wraca do ciebie odpowiedz przez co widzisz ze się ruszyles do góry i tak z każdą inną interakcja.

 

Co do tego czy teraz tibia jest pisana w cpp to nie mam pojęcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...