Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Załadowanie całej aplikacji w trakcie włączania


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Stworzyłem aplikację w Visual Basic 2010 Express, w której mam kilka okien i wiele różnych przycisków, napisów i innych elementów. 
Ich widoczność jest często zmieniana, przez co w trakcie tej operacji, program za każdym razem je ładuje. 
Strasznie opóźnia to działanie całego programu i brzydko wygląda. 

Tu moje pytanie. 
Jak załadować wcześniej wszystkie okna i elementy programu, tak aby działał płynnie bez ładowania ich za każdym razem? 
(np. podczas SplashScreen'a załadować całą resztę)

Opublikowano

Zamiast ustawiania, i przywracania okien ustaw ich transparencje na 0, nie wiem czy form bedzie dalej klikalny. Ewentualnie użyj form2.visible = false zamiast form2.close

Opublikowano

Właśnie chodzi o to, że ja ich nawet nie zamykam.

 

Mam nałoźonych na siebie kilka GroupBox'ów i niżej przyciski, które nawet nie zmieniają ich "Visible" tylko używają ".BringToFront". Nawet wtedy elementy tych GroupBox'ów wyglądają jakby się ładowały.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Np. Masz 4 formy:

  • Main (główny Form)
  • Settings
  • Lists
  • AboutScr

I w evencie Main_Load robisz tak:

 

Settings.Show() 'ładujesz okno Settings
Settings.Hide() 'chowasz je, nie zamykasz
Lists.Show() 'ładujesz okno Lists
Lists.Hide() 'chowasz je, nie zamykasz
AboutScr.Show() 'ładujesz okno AboutScr
AboutScr.Hide() 'chowasz je, nie zamykasz

 

Powinno chodzić płynniej, tylko podczas uruchamiania będzie troche przymulać :)

Ale Splash powinen podczas Load uruchomić je i już :)

Jeżeli pomogłem daj lika ^-^

694101439111178842252.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...