Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nowy procesor, płyta główna i 4GB RAM do 1000 zł.


Tieru

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Ostatnio dzięki Wam, kupiłem za 760 zł GTX 950 GAMING G2, jestem z zakupu zadowolony, ale z gier jeszcze nie mogę, bo brakuje mi procesora i kości RAM.

 

Moja płyta główna GIGABYTE H61M-S1 obsługuje socket 1155 intel, a bardziej przydałby się 1150 GIGABYTE H81.

 

Tylko jest pytanie, bo procesory Intel są cholernie drogie, AMD wydają się być tańsze jeśli chodzi o wysoką wydajność w grach takich jak Wiedźmin 3, GTA V.

Zależy mi, by grać na wysokich bądź ultra parametrach w klatkach większych niż 35 FPS+.

 

Jaki sprzęt polecicie mi mieszcząc się do 1000 zł?

 

Poszukując sam, zaciekawiły mnie te modele.

AMD 610 zł

AMD FX-8320, X8, socket AM3+, 64bit, 3,5GHz, 125W, cache 16MB, BOX

Intel (drogi) 800 zł

Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX, Haswell Refresh

 

Kość RAM 4GB

Pamięć GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9

 

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Opublikowano

http://pclab.pl/art57808.htmlPoczytaj sobie testy.

Do gier to lepiej intela.Są droższe,ale i wydajniejsze. 

Hmm, ale w procku AMD nie wydaję się dużej różnicy FPS pomiędzy intelem, a cena różni się dość mocno, a zależy mi również na opłacalności.

@Edit, w sumie zobaczyłem, że płyty główne AMD z socketem AM3+ kosztują dużo, więc lepiej wyszedłbym z intelem albo tak samo.

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Opublikowano

Ej, chlopie intele sa bardziej korzystne pod wzgledem cena/wydajnosc wiec nie gadaj glupot z tym amd.. ramy spoko, mozesz je kupic tylko wez dwie kosci (4gb to nie jest duzo jednak) a co do plyty to http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-p33-h81-dualddr3-1600-sata3-dvi-matx-h81m-p33-604814/+ i5 4460 jak ci nie styknie to bier i3 4170. Ew jedna kosc ramu dokupisz pozniej.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Ej, chlopie intele sa bardziej korzystne pod wzgledem cena/wydajnosc wiec nie gadaj glupot z tym amd.. ramy spoko, mozesz je kupic tylko wez dwie kosci (4gb to nie jest duzo jednak) a co do plyty to http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-p33-h81-dualddr3-1600-sata3-dvi-matx-h81m-p33-604814/+ i5 4460 jak ci nie styknie to bier i3 4170. Ew jedna kosc ramu dokupisz pozniej.

Dzięki, jedną kość ram 4gb już mam. :)

Z i5, ram i tą płytą wyniesie mnie 1100 zł.

Myślę, że ujdzie, jeśli intel to jednak kozak.

Więc nic już do dodania Panowie? :)

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Opublikowano

tylko intel, nie próbuj w ogole kupowania procków amd do gier bo to klapa. 

Nie no, nie ze klapa, gdyby procki amd faktycznie byly do doopy to by ich nikt nie kupowal i nie znalezlibysmy ich na polkach, lepiej niech amd sie trzyma jak najdluzej, inaczej mamy monopol ze strony nvidi i amd i zobaczycie jakbysmy my gracze mieli przeyebane.

Kup tego intela autorze jednak, bo mniej zaplacisz za lepsza wydajnosc. Kiedys sytuacja byla inna, to amd krolowalo, taki phenom x4 965 byl marzeniem mniej majetynch graczy, niestety sytuacja sie odwrocila :( 

Jest szansa, ze za 2-3 lata amd bedzie rowne a jak nie to lepsze od intela. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Ale gdzie tu sens kupowania haswella skoro mozna kupic taniej uzywanego i5 2xxx? Wydajnosc bedzie niewiele nizsza ale sporo oszczedzasz

Zmiana platformy nie ma sensu

­

Opublikowano

Już lepiej kup i5 3350p

http://allegro.pl/intel-core-i5-3350p-3-10ghz-6mb-lga-1155-i5676222308.html

Do tego jakieś chłodzenie za 60zł np. Spartan.

Albo to co zaproponował Panty. Zmiana platformy nie ma sensu.

Przesada z ceną. 2400 można kupić w okolicach 350zł.

Zamiast spartana lepiej dopłacić do Fery, 3-4 dychy więcej, a przynajmniej jest w miarę cicho.

416231423689480320491.png

Opublikowano

Ale gdzie tu sens kupowania haswella skoro mozna kupic taniej uzywanego i5 2xxx? Wydajnosc bedzie niewiele nizsza ale sporo oszczedzasz

Zmiana platformy nie ma sensu

Tylko, że gotówkę wydałem na kartę graficzną, teraz sobie wezmę resztę sprzętu w niskich ratach, więc muszę kupić wszystko w jednym sklepie, morele oczywiście.

 

Już lepiej kup i5 3350p

http://allegro.pl/intel-core-i5-3350p-3-10ghz-6mb-lga-1155-i5676222308.html

Do tego jakieś chłodzenie za 60zł np. Spartan.

Albo to co zaproponował Panty. Zmiana platformy nie ma sensu.

To samo co up. :(

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Opublikowano

No to pozbieraj najzwyczajniej te 400 zl przez kilka miesiecy, nie dosc ze ciebie teraz na to nie stac to chcesz wydac wiecej, bo tak, bo bedziesz miec teraz

Skoro tak chcesz bierz najtanszego i5 4460 z mobasem i tyle, wiecej nie trzeba

Ale jesli nie potrafisz racjonalnie myslec twoja sprawa

­

Opublikowano

No to pozbieraj najzwyczajniej te 400 zl przez kilka miesiecy, nie dosc ze ciebie teraz na to nie stac to chcesz wydac wiecej, bo tak, bo bedziesz miec teraz

Skoro tak chcesz bierz najtanszego i5 4460 z mobasem i tyle, wiecej nie trzeba

Ale jesli nie potrafisz racjonalnie myslec twoja sprawa

Masz rację.

Jeszcze jakieś inne propozycje?

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Opublikowano

Nie, juz wszystko zostalo powiedziane.

Kurde, niestety allegro z PayU jest tak poje*ane, że w wniosku PayU nie idzie zmienić imienia i nazwiska, a niestety właśnie to jest najważniejsze, przez te problemy mam zamówione z 20 razy tego procesora i5 co podaliście z allegro.

Wnioski o zmianę danych składałem, ale i tak myślę, że klapa.

 

Na morele z santanderem problemów nie będę miał.

Więc proszę o dalszą pomoc, wiem, że dla niektórych popełniam duży błąd bo więcej płacę i co poniektórzy by czekali aż gotówką zapłacą.

Ale tutaj niektórzy składają sobie komputery za 6 kafli i nikt problemu nie ma. ^^

 

Czy ten zestaw wziąć?

ggxUF.jpg

Jak sam procesor bym brał z allegro to rata by była 48 zł miesięcznie, tutaj za taki cały zestaw będę miał rozłożone na około 80 zł.

 

Jeśli wezmę to specyfika kompa będzie tak wyglądała:

MSI nVidia GTX 950 GAMING 2G (755 zł)

i3 4170 (500 zł)

Płyta główna H81M (160 zł)

RAM 4 GB (1300 MHz GoodRam)

RAM 4 GB (1600 MHz GoodRam) (100 zł)

 

Razem z zakupioną już kartą przeze mnie wyjdzie ogółem to 1510 zł.

Ale skoro zależy mi na FPS, w dodatku montażu filmów, bo nagrywam na YouTube, to raczej nie powinienem żałować, co nie? :)

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Opublikowano

Jak nie chcesz żałować, różnica w renderowaniu pomiędzy i3, a i5 będzie spora to wybierz i5. Jak nie możesz dołożyć, to jest okej.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Jak nie chcesz żałować, różnica w renderowaniu pomiędzy i3, a i5 będzie spora to wybierz i5. Jak nie możesz dołożyć, to jest okej.

Hmm, ale skoro w renderowaniu przez tyle lat daję radę na Pentium G840 to tutaj chyba się nie zrażę gorszymi wynikami. ^^

Sama karta ma ponad 700 rdzeni/wątków CUDA, więc teraz render wskoczył mi na wyższy poziom dzięki akceleracjom. :)))

 

Zamówiłem ten zestaw ze ScreenShota, temat zamykam.

Wszystkie poradniki w "O mnie" i na moim profilu YouTube.


51dd70965ae71.png


!!!HIT!!! -- Pełno klientów na DT nawet na najstarszym kompie bez zamuły!


!!!HIT!!! -- Nowa modyfikacja do Metina FastKill


World of Metin2


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...