Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

MacBook 12' - Warto? Szkoła, nauka, filmy i gry


Gość Marceli99

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! ;) Postanowiłem założyć nowy temat, bo zmieniłem trochę predyspozycję jak i budżet. Do gier (tych bardziej wymagających) zostawię PS4 (niestety albo i stety), a do szkoły, nauki itp. itd. zamierzam zakupić MacBooka 12' nie pro, nie air, ale zwykłego macbooka. Technicznie na moje oko jest on dobry, wizualnie bardzo dobry, a nie ukrywam, że w 60% stawiam na jakość i wygląd, bo nie mam zamiaru pracować na i7, ale w taniej plastikowej obudowie. W nowym macbooku spodobała mi się też klawiatura, która jest krótko mówiąc genialna. Cenię sobie również jego lekkość i solidność, bo laptopka zamierzam użytkować głownie w szkole (dysgrafia i dyslekcja). Martwi mnie jego procesor. Niby super, eko i tak dalej i tak dalej, ale czy podczas oglądania filmu nie spali mi pół chaty? Jak efektowne jest to jego pasywne chłodzenie? Od czasu do czasu zamierzam odpalić na nim Simsy.

Opublikowano

Nie no nie spali, odpali na spokojnie, w simsy tez pograsz.

To dobrze, bo obecnie korzystam z trochę już "wiekowego" sprzętu (3-4 lata) i niestety, ale 90-100 C przy oglądaniu głupiego filmu w 720p to norma. Nie wiem czy to nie jest przypadkowo wina programu (HWMonitor), bo pod windowsem podczas grania w Arme III temperatury nie przekraczały 70 C. :P

 

Oczywiście żeby nie było. Sprzęt kupuję na fakturę lub używany, bo 6200 to trochę za dużo jak na taki sprzęt.

Opublikowano

Jeśli macbook spełnia twoje wymagania to bierz. Osobiście wybrałbym Windowsa ze względu na jego funkcjonalność, a OSX'a zostawiłbym profesjonalistom. Oczywiście, pod względem hardware macbook nie ma żadnych mankamentów, ale software... Dla osób, które przeglądają internety, grają w metiny, Windows zwyczajnie będzie lepszy.

Opublikowano

Jeśli macbook spełnia twoje wymagania to bierz. Osobiście wybrałbym Windowsa ze względu na jego funkcjonalność, a OSX'a zostawiłbym profesjonalistom. Oczywiście, pod względem hardware macbook nie ma żadnych mankamentów, ale software... Dla osób, które przeglądają internety, grają w metiny, Windows zwyczajnie będzie lepszy.

Nie gram w metiny. xD Windows jest w porządku, ale co jak co sprawia problemy. Amatorsko zajmuję się grafiką (photoshop), ale jak wspomniałem amatorsko. Raz na rok odpalę Unity 3D i stworzę jakąś gierkę, ale to tyle jeśli chodzi o profesjonalne "sprawy". :D Jak mam wolny czas to tworzę na zlecenie strony internetowe. Z pewnością wygodniejsze jest to na os x niż windowsie. Moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia. Z jabłkami mam styczność od małego stąd pewnie taka wrogość do windowsa. :P

Opublikowano

Nie gram w metiny. xD Windows jest w porządku, ale co jak co sprawia problemy. Amatorsko zajmuję się grafiką (photoshop), ale jak wspomniałem amatorsko. Raz na rok odpalę Unity 3D i stworzę jakąś gierkę, ale to tyle jeśli chodzi o profesjonalne "sprawy". :D Jak mam wolny czas to tworzę na zlecenie strony internetowe. Z pewnością wygodniejsze jest to na os x niż windowsie. Moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia. Z jabłkami mam styczność od małego stąd pewnie taka wrogość do windowsa. :P

To w takim razie, po co ten temat?
Opublikowano

To w takim razie, po co ten temat?

 

 

MacBook 12' - Warto?

  

Chcę wiedzieć czy to pasywne chłodzenie nie zabiję tego lapka przy odpaleniu simsów lub ew. ETS 2, bo teoretycznie na low odpali. ;)

Opublikowano

Chcę wiedzieć czy to pasywne chłodzenie nie zabiję tego lapka przy odpaleniu simsów lub ew. ETS 2, bo teoretycznie na low odpali. ;)

Napisał wyżej, ja napisałem. Problemu z chłodzeniem, zresztą żadnych hardware'owych nie będzie.
Opublikowano

Nawet gdybym odpalił GTA V i katował tę maszynkę przez 5 godzin? To tylko taki brutalny przykład.

Opublikowano

Nawet gdybym odpalił GTA V i katował tę maszynkę przez 5 godzin? To tylko taki brutalny przykład.

Kupowanie macbooka dla gier, ok.

To nie sprzęt dla gimów do GTA V i innych. To sprzęt dla profesjonalistów - nie sprawdzi się w grach. Chyba, że interesuje cię grafika rodem z laptopa za 3 razy mniejszą cenę.

Mając na uwagę gry, omija się Apple szerokim łukiem i wybiera Windowsa. Zawsze można odpalić OS X'a na virtual boxie, jeśli tak mocno ci zależy na paru programach.

Tak nawiasem mówiąc, kupując laptopa "na co dzień", po co wydawać 6 k, skoro za połowę tej ceny jest Samsung Ativ?

Opublikowano

Kupowanie macbooka dla gier, ok.

To nie sprzęt dla gimów do GTA V i innych. To sprzęt dla profesjonalistów - nie sprawdzi się w grach. Chyba, że interesuje cię grafika rodem z laptopa za 3 razy mniejszą cenę.

Mając na uwagę gry, omija się Apple szerokim łukiem i wybiera Windowsa. Zawsze można odpalić OS X'a na virtual boxie, jeśli tak mocno ci zależy na paru programach.

Tak nawiasem mówiąc, kupując laptopa "na co dzień", po co wydawać 6 k, skoro za połowę tej ceny jest Samsung Ativ?

Kiedyś nie wytrzymam psychicznie. xD 

Nawet gdybym odpalił GTA V i katował tę maszynkę przez 5 godzin? To tylko taki brutalny przykład.

Twierdzisz, że jestem gimbem? Mylisz się od 2 tygodni już licealistą. :P Chciałem przestawić jedynie przykład, chcę wiedzieć czy w razie zapotrzebowania na dużą moc obliczeniową sprzęt się nie spali. ;) Photoshop, Unity 3d ew. rendering filmów itp. itd. jestem nastawiony wrogo na sprzęt non-apple. Powód? Nie, nie hipsterstwo, gardzę tak w ogóle tymi podludźmi. Powód jest prozaiczny. Macbooki mają to do siebie, że są bardzo wysokiej jakości i na dodatek cieszą oko, a na to też przywiązuję uwagę.

Nadal czekam na odpowiedź. xD 

Nawet gdybym odpalił GTA V i katował tę maszynkę przez 5 godzin? To tylko taki brutalny przykład.

Opublikowano

Kiedyś nie wytrzymam psychicznie. xD

Twierdzisz, że jestem gimbem? Mylisz się od 2 tygodni już licealistą. :P Chciałem przestawić jedynie przykład, chcę wiedzieć czy w razie zapotrzebowania na dużą moc obliczeniową sprzęt się nie spali. ;) Photoshop, Unity 3d ew. rendering filmów itp. itd. jestem nastawiony wrogo na sprzęt non-apple. Powód? Nie, nie hipsterstwo, gardzę tak w ogóle tymi podludźmi. Powód jest prozaiczny. Macbooki mają to do siebie, że są bardzo wysokiej jakości i na dodatek cieszą oko, a na to też przywiązuję uwagę.

Podając na przykład grę, wnioskuję, że chcesz w nie grać, dlatego odradziłem macbooka, który jest pod tym względem c*****y. Grafika jest dobra właśnie do photoshopów i innych, tego typu. Masz iPhone'a? Przegrzewa się równie często, więc prawie w ogóle. Nawet przy długotrwałym obciążeniu.

Wybaczysz mi ten skandaliczny błąd z mojej strony? Źle się zachowałem, przepraszam. Obiecuję, że to więcej się nie powtórzy.

Opublikowano

Podając na przykład grę, wnioskuję, że chcesz w nie grać, dlatego odradziłem macbooka, który jest pod tym względem c*****y. Grafika jest dobra właśnie do photoshopów i innych, tego typu. Masz iPhone'a? Przegrzewa się równie często, więc prawie w ogóle. Nawet przy długotrwałym obciążeniu.

Wybaczysz mi ten skandaliczny błąd z mojej strony? Źle się zachowałem, przepraszam. Obiecuję, że to więcej się nie powtórzy.

Nie gniewam się tylko chciałem wiedzieć czy MacBook pod dużym obciążeniem nie walnie w kalendarz, bo co jak co, ale Pro lubi się grzać i to porządnie. ;) W razie czego gwarancja obejmuję takie szkody? tzn. przegrzanie ?

Opublikowano

Nie gniewam się tylko chciałem wiedzieć czy MacBook pod dużym obciążeniem nie walnie w kalendarz, bo co jak co, ale Pro lubi się grzać i to porządnie. ;) W razie czego gwarancja obejmuję takie szkody? tzn. przegrzanie ?

Jeśli to wada fabryczna, to ta. Inaczej nie, zresztą laptopa ciężko przegrzać na amen, tym bardziej maca. Ja problemu z przegrzewaniem nie mam w ogóle.

Opublikowano

Jeśli to wada fabryczna, to ta. Inaczej nie, zresztą laptopa ciężko przegrzać na amen, tym bardziej maca. Ja problemu z przegrzewaniem nie mam w ogóle.

Problem jest taki, że MacBook 12' ma chłodzenie pasywne i nie wiem jak radzi sobie w praktyce. Szczególnie przy dużym obciążeniu.

Opublikowano

Problem jest taki, że MacBook 12' ma chłodzenie pasywne i nie wiem jak radzi sobie w praktyce. Szczególnie przy dużym obciążeniu.

Juz Ci pisalem, nad tym nie pracuje jeden Pan Wiesio, tylko kupa ludzi, robia testy itp, nie moze sie nic przepalic

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Juz Ci pisalem, nad tym nie pracuje jeden Pan Wiesio, tylko kupa ludzi, robia testy itp, nie moze sie nic przepalic

Okaże się w praktyce.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...