Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z działaniem kodu na licznik, podkreślanie dwóch zdań.


PabloTL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siema

nie działa mi kod na licznik. Podkreśla mi this i getServer wiecie o co chodzi?

W Mainie wszystko działało...

package pabloTL.pabloTools;

import org.bukkit.scheduler.BukkitRunnable;

public class Licznik{
	public static int licznik = 30;
	public static void odliczaj(){
		new BukkitRunnable(){
			@Override
			public void run(){
				licznik=licznik-1;
				getServer().broadcastMessage("&8>> &6Czyszczenie przedmiotów na ziemi za "+licznik+" sekund!");
				if(licznik==0){
					getServer().dispatchCommand(getServer().getConsoleSender(), "stoplag");
					getServer().dispatchCommand(getServer().getConsoleSender(), "stoplag -c");
					getServer().broadcastMessage("&8>> &6Oczyszczono serwer ze śmieci!");
}
}
}.runTaskTimer(this, 0l, 20l);
}
}
A tak to robie w komendzie

 

if(label.equals("odkurzacz")){
			Player player=(Player) sender;
			if(player.hasPermission("tools.odkurzacz")){
				Licznik.licznik=30;
				Licznik.odliczaj();
				player.sendMessage("&8>> &6Wkrótce przedmioty zostaną usunięte z ziemi!");
				return true;
}
			if(player.hasPermission("tools.*")){
				Licznik.licznik=30;
				Licznik.odliczaj();
				player.sendMessage("&8>> &6Wkrótce przedmioty zostaną usunięte z ziemi!");
				return true;
}
			else{
				player.sendMessage("&8>> &6Nie masz permisji &8(tools.odkurzacz)&6!");
				return false;
}
}

Q8eOMob.png

Opublikowano

Czytaj ze zrozumieniem..

W innym twoim temacie napisalem abys dodal Bukkit. do getServer() jesli to robisz w zewnetrznej klasie lub instancje.

Bukkit.getServer().broadcastMessage("Test");
Opublikowano

zamiast this

instancje twojej klasy

np:

public class Main extends JavaPlugin{

 

private static Main instance;

 

public void onEnable(){

instance = this;

}

 

public static Main getInstance(){

return instance;

}

 

 

i wtedy w twojej klasie Licznik

zamiast this

dajesz

Main.getInsntace()

i działa

btw klasy w javie po angielsku, metody też + polecałbym permisje też robić po angielsku xD

Co ja tutaj robie...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...