Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

ProGuard - jak używać, co to jest?


XawierStudio

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, już od dawna chciałem zabezpieczyć swój kod - o co chodzi konkretnie z tym ProGuard'em, czy po zabezpieczeniu kodu będę mógł z powrotem zdekompilować? Słyszałem również że jakieś metody blokuje i jest wymagany do tego specjalny, skonfigurowany Config.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Cześć, już od dawna chciałem zabezpieczyć swój kod - o co chodzi konkretnie z tym ProGuard'em, czy po zabezpieczeniu kodu będę mógł z powrotem zdekompilować? Słyszałem również że jakieś metody blokuje i jest wymagany do tego specjalny, skonfigurowany Config.

 

Pozdrawiam.

nie da się zabezpieczyć programu w javie tak by nie dało się go zdekompilować, można to tylko delikatnie utrudnić.

 

Osobiście nie polecam tak zabezpieczać, publiczne pluginy wygodniej dać w open source, prywatnych nie ma sensu, po prostu nie ustawiaj hasla 1234 i nie dawaj dostępu do maszyny każdemu kto poprosi.

 

Ja sam tylko zaciemniałem AutoIn, bu poprzedni autor tak chciał, ale i tak planuje udostępnić sorsy... pewnie jak skończę nową wersję :P

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Cześć, już od dawna chciałem zabezpieczyć swój kod - o co chodzi konkretnie z tym ProGuard'em, czy po zabezpieczeniu kodu będę mógł z powrotem zdekompilować? Słyszałem również że jakieś metody blokuje i jest wymagany do tego specjalny, skonfigurowany Config.

 

Pozdrawiam.

 

Oczywiście że będzie można zdekompilować. Pamiętaj, że JVM - wirtualna maszyna Javy musi zrozumieć kod. JVM jest programem który go czyta. A dekompilator działa tak samo, tylko podmienia to z powrotem na czytelny dla człowieka kod.

Q8eOMob.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...