Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Więcej FPS w Minecrafcie - Optymalizacja


Przemek0144

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Cześć, pewnie wielu graczy ze słabszym sprzętem ma problemy typu, nie stabilna ilość fps czy też mała ich ilość. W tym poradniku pokaże wam jak sprawić bez dodatkowych programów by z 10 fps zrobić 60. W poniższych krokach przedstawie wam co należy zrobić by uzyskać większą wydajność. 

Zacznijmy od tego co to jest FPS. FPS (frames per second) jest to ilość wyświetlanych klatek (obrazów) na sekundę. Minimalna wartość przy której obrazy stają się płynna animacją, a nie jest to pokaz slajdów to 30fps, przeciętne monitory posiadają maksymalną ilość 60fps (więcej fps nie będzie widoczne), a profesionalne monitory do gier mają wartości w wysokości 140+fps. Podsumowując, warto zoptymalizować grę by była ona płynna i nie marnować fps ponieważ, nie będą one wyświetlone.

Czas na kilka prostych kroków: 









1# Przygotowanie
     -Wyłącz zbędne programy które obciążają komputer, a z nich nie korzystasz. Jednym z takich pożeraczy wydajności jest np.: Skype
     -Oczyść komputer antywirusem,
     -Upewnij się, że na dysku na którym znajduję się system jest min 20GB wolnego miejsca.
     -Zaktualizuj sterowniki, zwłaszcza karty graficznej
     -Zanim uruchomisz minecrafta warto zainstalować modyfikację Optifine, która umożliwi wyłączenie np.: mgły, deszczu, animacji lawy i wody itd.
2# Ustawienia gry
     -Podczas uruchamiania gry przydziel nie więcej niż 50% swojego RAMu, np.: jeżeli posiadasz 2048MB (2GB) przydziel 1024MB (1GB)

     -Zmniejsz okno gry na mniejsze, nie graj na pełnym ekranie
     -Ustaw wszędzie najniższe wartości, zwłaszcza w przypadku renderowania, grafikę ustaw na szybką i wyłącz zbędne animacje w Optifine
     -Stopniowo zwiększaj jakość grafiki, renderowania itd. by otrzymać około 30-60fps w zależności od monitora


Jeżeli będzie to potrzebne to dodam przykładowe ustawienia 

Opublikowano

 

Minimalna wartość przy której obrazy stają się płynna animacją, a nie jest to pokaz slajdów to 30fps, przeciętne monitory posiadają maksymalną ilość 60fps (więcej fps nie będzie widoczne), a profesionalne monitory do gier mają fartości w wysokości 140+fps. Podsumowując, warto zoptymalizować grę by była ona płynna i nie marnować fps ponieważ, nie będą one wyświetlone.

 

Zaznaczyłem błąd, a tak to w sumie tutaj jest wcześniej zrobiony i o wiele obszerniejszy poradnik http://www.mpcforum.pl/topic/1428208-jak-zwi%C4%99kszy%C4%87-fps-w-minecraft/

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Jest już podobny poradnik i bardziej obszerniej opisany.

Oczywiście takie rozwiązanie jest ok, w przypadku gdy rzeczywiście te FPS wskakują wyżej. Niestety nie we wszystkich przypadkach tak się dzieje.

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...